Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečí salmonely
aktualizováno včera 13:33
Trestní oznámení

Salmonela ve zlínské nemocnici: Hygienici ví, kolik lidí se nakazilo!

Hygienici už znají počet lidí, kteří se v krajské nemocnici ve Zlíně nakazili salmonelou. Výsledky testů potvrdily infekci u dvaapadesáti pacientů a zaměstnanců. Případem se zabývá i policie, která přijala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Tuberkulóza
včera 05:50
rizika nákazy

Tuberkulózu mají v Česku stovky lidí. A může být hůř, varují lékaři

Podle nejnovějších dat v Česku trpí tuberkulózou 380 lidí. Přestože počet nemocných podle odborníků klesá, pneumologové varují před přílišným optimismem. Existují totiž další rizika nákazy například kvůli léčbě, transplantaci anebo cizincům, kteří do Česka přijíždějí za prací.

Spalničky - ilustrační foto - 2
19.03.
nebezpečná nemoc

VIDEO: Spalničky se dál šíří Českem. V Praze je vyhlášená epidemie

Českem se dál šíří spalničky. Za poslední týden přibylo téměř 70 případů. V celém Česku se spalničkami nakazilo už 298 lidí. Nejvíc případů je v Praze, kde je vyhlášená epidemie. Se spalničkami se tam aktuálně léčí bezmála stovka lidí.

Prásk.tv píše:

Robert Hlavatý
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Barbora Mludková a Petr Kümpel
19.03.
Nákaza brucelózou

Vzácná nemoc na Opavsku! Čtyři turisté si ji přivezli z dovolené

Čtyři čeští turisté, kteří se vloni vypravili do Arménie, skončili postupně ve Slezské nemocnici v Opavě. Do vlasti si totiž přivezli vzácnou infekční nemoc – brucelózu. Ta u nás byla vymýcena už před 60 lety. Diagnostikovat vzácné a v Česku již exotické onemocnění dalo lékařům pořádně zabrat.

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 18.03.
Nakazili se i zdravotníci

Ve zlínské nemocnici se dál šíří salmonela. Pacientů je už 46!

Epidemie salmonelózy v krajské nemocnici ve Zlíně má mnohem větší rozměr. Počet infikovaných se dramaticky zvýšil, a to na 46. Více než polovinu přitom tvoří zdravotnický personál. Naopak několik pacientů už bylo z nemocnice propuštěno. Domů mohly především maminky s novorozeňaty.

Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně
17.03.
Nebezpečná nemoc

Salmonela ve zlínském špitálu: Už se nejspíš ví, kde se vzala!

Skoro tři desítky pacientů a zaměstnanců krajské nemocnice ve Zlíně onemocněly salmonelózou. Zdrojem nákazy bylo pravděpodobně kuřecí maso. Většinu nemocných tvoří maminky v porodnici.

Liška
aktualizováno 13.03.
nebezpečná nemoc

Na jihu Čech se objevila prašivina! Přenosná je i na člověka

Tři lišky nakažené prašivinou uhynuly nedaleko Černého Dubu na Českobudějovicku. Několik sousedních obcí proto vydalo varování pro majitele psů, aby je v těchto dnech nevenčili navolno - mohli by se totiž nakazit.

Kapavka na Ibize
13.03.
Nemoc z Ibizy

Evropu straší nová super-kapavka! Šíří se z dovolenkového ráje

Nový kmen kapavky resistentní na běžnou léčbu dělá vrásky lékařům. Britské ministerstvo zdravotnictví v úterý potvrdilo, že se nemocí nakazily dvě ženy. Původ vystopovali lékaři na španělský ostrov Ibiza.

Spalničky - ilustrační foto - 1
aktualizováno 11.03.
Epidemie nepolevuje

Spalničky se dál valí Českem, pacientů už je víc než loni!

Spalničkami se za prvních 69 dní letošního roku nakazilo v Česku víc lidí než za celý loňský rok. Lékaři evidovali letos k 10. březnu 231 případů, loni za celý rok 203.

Oscar trpí leukémií
10.03.
dobrovolní dárci

Oscar (5) má leukémii. Pět tisíc lidí stálo v dešti, aby mu pomohli

Malý Oscar Saxelby-Lee z britského Worcesteru trpí zákeřnou leukémií. Lékaři mu dávají tři měsíce života. Chlapeček závodí s časem, aby se mu podařilo najít vhodného dárce kmenových buněk, které by mu pomohly nad nemocí vyhrát. Když se zpráva rozšířila, před místní základní školou se sešlo téměř pět tisíc lidí, aby se mezi nimi našel dárce pro nemocné dítě.