Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolik stojí chřipka
dnes 17:20
Výdaje za léčbu chřipky

Chřipková sezóna je u konce: Ročně nás stojí stovky milionů

S jarem přichází také konec chřipkové sezóny, kterou se každoročně nakazí statisíce obyvatel - a mnoho z nich následkům chřipky také podlehne. S chřipkou ale nesouvisí jen zdravotní komplikace, ale také výrazné ekonomické ztráty v domácnostech i nemocnicích. Prevence je přitom nasnadě.

Žena v nemocnici
dnes 05:50
Brucelóza v Česku

Do Česka přivezli nemoc, která tu nebyla 60 let! Tohle brucelóza dělá

Přestože je brucelóza u nás už 60 let vymýcená, dá se jí nakazit v zahraničí. Důkazem pro to je skupina čtyř českých turistů z Opavska, kteří si nebezpečnou chorobu přivezli z Arménie. Jenže do poslední chvíle nikdo netušil, co jim vlastně je. Jak tedy brucelózu poznat a jaký má nemoc průběh?

Nebezpečí salmonely
aktualizováno 21.03.
Trestní oznámení

Salmonela ve zlínské nemocnici: Hygienici ví, kolik lidí se nakazilo!

Hygienici už znají počet lidí, kteří se v krajské nemocnici ve Zlíně nakazili salmonelou. Výsledky testů potvrdily infekci u dvaapadesáti pacientů a zaměstnanců. Případem se zabývá i policie, která přijala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Prásk.tv píše:

Robert Hlavatý
čtěte o tématu nemoc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Tuberkulóza
21.03.
rizika nákazy

Tuberkulózu mají v Česku stovky lidí. A může být hůř, varují lékaři

Podle nejnovějších dat v Česku trpí tuberkulózou 380 lidí. Přestože počet nemocných podle odborníků klesá, pneumologové varují před přílišným optimismem. Existují totiž další rizika nákazy například kvůli léčbě, transplantaci anebo cizincům, kteří do Česka přijíždějí za prací.

Spalničky - ilustrační foto - 2
19.03.
nebezpečná nemoc

VIDEO: Spalničky se dál šíří Českem. V Praze je vyhlášená epidemie

Českem se dál šíří spalničky. Za poslední týden přibylo téměř 70 případů. V celém Česku se spalničkami nakazilo už 298 lidí. Nejvíc případů je v Praze, kde je vyhlášená epidemie. Se spalničkami se tam aktuálně léčí bezmála stovka lidí.

Barbora Mludková a Petr Kümpel
19.03.
Nákaza brucelózou

Vzácná nemoc na Opavsku! Čtyři turisté si ji přivezli z dovolené

Čtyři čeští turisté, kteří se vloni vypravili do Arménie, skončili postupně ve Slezské nemocnici v Opavě. Do vlasti si totiž přivezli vzácnou infekční nemoc – brucelózu. Ta u nás byla vymýcena už před 60 lety. Diagnostikovat vzácné a v Česku již exotické onemocnění dalo lékařům pořádně zabrat.

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 18.03.
Nakazili se i zdravotníci

Ve zlínské nemocnici se dál šíří salmonela. Pacientů je už 46!

Epidemie salmonelózy v krajské nemocnici ve Zlíně má mnohem větší rozměr. Počet infikovaných se dramaticky zvýšil, a to na 46. Více než polovinu přitom tvoří zdravotnický personál. Naopak několik pacientů už bylo z nemocnice propuštěno. Domů mohly především maminky s novorozeňaty.

Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně
17.03.
Nebezpečná nemoc

Salmonela ve zlínském špitálu: Už se nejspíš ví, kde se vzala!

Skoro tři desítky pacientů a zaměstnanců krajské nemocnice ve Zlíně onemocněly salmonelózou. Zdrojem nákazy bylo pravděpodobně kuřecí maso. Většinu nemocných tvoří maminky v porodnici.

Liška
aktualizováno 13.03.
nebezpečná nemoc

Na jihu Čech se objevila prašivina! Přenosná je i na člověka

Tři lišky nakažené prašivinou uhynuly nedaleko Černého Dubu na Českobudějovicku. Několik sousedních obcí proto vydalo varování pro majitele psů, aby je v těchto dnech nevenčili navolno - mohli by se totiž nakazit.

Kapavka na Ibize
13.03.
Nemoc z Ibizy

Evropu straší nová super-kapavka! Šíří se z dovolenkového ráje

Nový kmen kapavky resistentní na běžnou léčbu dělá vrásky lékařům. Britské ministerstvo zdravotnictví v úterý potvrdilo, že se nemocí nakazily dvě ženy. Původ vystopovali lékaři na španělský ostrov Ibiza.