Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brit Awards
21.02.

VIDEO: V Londýně se rozdávaly hudební ceny Brit Awards. Kdo ovládl letošní ročník?

Britské hudební ceny populární hudby Brit Awards mají své vítěze. Londýnskou arénu ovládla kapela The 1975 a DJ Calvin Harris. Oba si odnesli hned po dvou křišťálových soškách. Ačkoli v nominacích letos poprvé dominovaly ženy, proměnit se je v ceny podařilo nakonec hlavně mužům.

Tankování
aktualizováno 21.02.
VELKÝ PŘEHLED CENY VE VAŠEM KRAJI

Benzín i nafta začnou zdražovat! Kde zatím natankujete nejlevněji?

Řidiči by se pomalu měli začít připravovat na další nepříjemnost. Ceny benzínu a nafty totiž postupně půjdou nahoru. Zatímco do minulého týdne ještě průměrná cena benzínu klesala, za naftu už řidiči platili víc.

Naštvaná žena s telefonem
aktualizováno 19.02.
Bouře kvůli výroku

Češi mají mobilní data nejdražší v Evropě! SROVNÁNÍ se sousedy

Výrok ministryně obchodu a průmyslu o mobilních datech, která prý máme drahá kvůli tomu, že je málo používáme, nadzvedl celé Česko. Marta Nováková tvrdí, že to nemyslela tak, jak to vyznělo, a že si uvědomuje, že problém existuje.

Prásk.tv píše:

Czech Social Awards - 1
čtěte o tématu ceny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Marta Nováková
aktualizováno 18.02.
kontroverzní výrok

"Ministryně lobbuje za nejdražší data v Evropě!" zuří poslanci

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (ANO) čelí bouřlivé kritice za svůj výrok o mobilních datech. Vysoké ceny jsou podle ní vinou zákazníků, nikoliv operátorů. Čeští politici s ní razantně nesouhlasí - místo aby se postavila za občany, kope podle nich za operátory.

Česká pošta - 4
14.02.
Nespokojení zákazníci

Změna ceníku pošty? Vždyť ani nedoručují balíky, stěžují si lidé

Na zprávu o zdražování některých služeb České pošty už začali reagovat nespokojení klienti. Ti kontroverzní krok rozhodně nevítají, naopak. Redakci TN.cz se ozvalo hned několik čtenářů, kteří se podělili o negativní zkušenost s doručováním a diví se, jak si vůbec může pošta takovýto krok dovolit. Jenže pošta se brání - a tvrdí, že naopak někteří zákazníci mohou dokonce ušetřit.

Lidé nemají peníze
aktualizováno 13.02.
náklady

Ceny v lednu rostly rychleji, nejvíc zdražilo bydlení, alkohol a tabák

Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zrychlil na 2,5 procenta z prosincových dvou procent. Zdražovalo zejména bydlení, alkohol nebo tabák. Ve srovnání s loňským lednem naopak zlevnily některé potraviny a nealkoholické nápoje. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o procento.

Česká pošta ilustrační
aktualizováno 13.02.
ceny zásilek

Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si pořádně připlatíme

Česká pošta mění od března 2019 ceny doručování balíků. Rozdíly mezi současnými cenami a cenami, které začnou platit od 1. března, jsou v řádu desetikorun, výjimečně i stokorun.

Kate Middleton - 5
11.02.
Vévodkyně zazářila

Kate zastínila filmové hvězdy. Všimli jste si, co je na ní jinak?

Britská vévodkyně Kate zazářila na rozdávání cen BAFTA. Spolu s princem Williamem byli čestnými hosty, Kate ale zastínila i mnohé filmové hvězdy. Dokonce se zdá, že jí ubyly vrásky.

Zdražování
aktualizováno 06.02.
povinná přirážka

Velký zákaz levných výrobků ve Francii! Zvažuje se to i v Česku

Ve Francii od února platí nový zákon, který obchodům nařizuje povinnou 10% marži pro některé výrobky. Francouzská vláda tím chce pomoci menším podnikům, hrozí ale, že nárůst cen vyvolá další bouřlivé demonstrace. Zákon je předmětem diskuzí i v českém prostředí. Přijdeme také o levné výrobky?

Řemeslník
aktualizováno 03.02.
Radši u počítače

Kdo bude pracovat? Řemeslníků je málo, mladé práce neláká

Za práce řemeslníků platíme každým rokem více peněz. Během dvou let se ceny za jejich služby zvýšily až o pětadvacet procent. Přesto zájem o řemeslníky stoupá. Největší poptávka je o zedníky, elektrikáře, truhláře a instalatéry. Těch je totiž na trhu stále nedostatek.