Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump
dnes 06:20
Výsledky vyšetřování

Podle ministra FBI očistila Trumpa. S Rusy nespolupracoval

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller podle amerického ministerstva spravedlnosti nedospěl k závěru, že Trumpův volební tým a jeho poradci koordinovali svou činnost s Ruskem.

Strčila kamarádku z mostu
aktualizováno 19.03.
vážná zranění

Dívka strčila kamarádku z mostu, u soudu přiznala svou vinu

Dívka, která strčila svou kamarádku z mostu nedaleko vodopádu Moulton Falls v USA, stanula v pondělí před soudem, kde doznala svou vinu. Jordan Holgersonová, kterou kamarádka strčila, se při hrozivém pádu velmi vážně zranila a stále prý trpí bolestmi, neustále se ale zlepšuje.

Donald Trump
aktualizováno 13.03.
Musí zůstat na zemi

Trump "sestřelil" vlastní letadla, boeingy dostaly stopku i v USA!

Letouny Boeing 737 MAX 8 a MAX 9 nesmějí létat ani ve Spojených státech. Novinářům v Bílém domě to ve středu večer našeho času řekl prezident Donald Trump. Společnost Boeing doporučila pozastavení provozu všech 371 strojů po celém světě.

Prásk.tv píše:

Pes Rudolph - 1
čtěte o tématu Spojené státy americké na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Felicity Huffmanová
aktualizováno 13.03.
Skandál v USA

Slavné herečky podváděly, aby dostaly dcery na prestižní školy!

Obrovský skandál otřásá Spojenými státy. Slavné osobnosti totiž dostávaly své děti na prestižní univerzity podvodem. Mezi zhruba padesátkou obviněných jsou také hollywoodské hvězdy Felicity Huffmanová a Lori Loughlinová.

Axle na své poslední cestě
12.03.
rozloučení

Policejní pes prohrál s rakovinou. Na poslední cestu mu salutovali

Postavením v pozoru a salutováním se rozloučili newyorští psovodi s jedním ze svých svěřenců. Člen jednotky K9, jak se ve Spojených státech označují jednotky psovodů, Axle trpěl rakovinou.

Muž 62 let předstíral, že je hluchoněmý
aktualizováno 09.03.
dělal to pro rodinu

Muž 62 let předstíral, že je hluchý. Nechtěl poslouchat manželku

Každý muž asi zná situaci, kdy by nejraději zastavil šílený příval slov od své drahé polovičky. Podobný problém řešil poměrně dávno i Barry Dawson z Connecticutu. A vyřešil to dokonale – 62 let předstíral, že je hluchoněmý.

Crew Dragon při dopadu do oceánu
aktualizováno 08.03.
Přímý přenos vstup do atmosféry

Neuvěřitelný úspěch! Kosmická loď Crew Dragon je zpět na Zemi

Mise, při které se kosmická loď Crew Dragon poprvé podívala na oběžnou dráhu, skončila úspěchem. V pátek ráno se kosmická loď odpojila od Mezinárodní vesmírné stanice a začala se vracet zpátky na Zemi. Vše proběhlo bez problémů. Po napjatých momentech, kdy loď ztrácí spojení se Zemí při vstupu do atmosféry, se podařilo rozevřít čtyři hlavní padáky, ve 14:45 pak loď dopadla do oceánu.

Huawei
aktualizováno 07.03.
Tvrdý krok

Huawei žaluje vládu USA. Kvůli zákazu používat výrobky firmy!

Čínská společnost Huawei podala žalobu na americkou vládu. Výrobci telekomunikačních technologií vadí zákaz, kvůli kterému zdejší úřady nesmějí výrobky firmy používat.

Andrej Babiš v letadle do USA
06.03.
setkání s trumpem

Babiš dorazil do Spojených států, jednal s podnikateli i vědci

Český premiér Andrej Babiš zahájil svou první oficiální návštěvu Spojených států. Po příletu do Washingtonu se předseda vlády nejprve setkal se zástupci obchodní komory a vědci. Večer pak na programu bylo NBA.

Vladimír Putin na konferenci v Biškeku
aktualizováno 04.03.
Nedodržování dohod

Dohoda o raketách má namále! Putin ji pozastavil dekretem

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí podepsal dekret, jimž pozastavil platnost smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), kterou Moskva a Washington uzavřely v období studené války. Podle ruských médií to oznámil Kreml. Spojené státy své odstoupení od INF ohlásily v únoru a zdůvodnily to tím, že Rusko dokument nedodržuje. Moskva obvinění odmítá a Putin varoval Američany, že na jejich krok bude reagovat zrcadlově.