Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

ISS
07.03.
výstup do kosmu

Dámská jízda ve vesmíru: O údržbu ISS se postarají jen ženy

Americká kosmická agentura NASA chystá čistě dámskou vycházku do vesmíru. Na mezinárodní vesmírné stanici je potřeba vyměnit baterie a právě tohoto úkolu se ujmou dvě Američanky. Bude to premiéra. Zatím byl se ženami v otevřeném prostoru vždy alespoň jeden muž.

Most v Pardubicích byl v děsivém stavu uzavřen - 2
aktualizováno 01.03.
pořádné zabezpečení

Most v Pardubicích byl v děsivém stavu, i tak se přes něj chodilo

Ministerstvo obrany zabezpečilo most v Pardubicích ihned poté, co na jeho havarijní stav v pondělí upozornila televize Nova. Přemostění Chrudimky je bez zábradlí, všude jsou díry a místy se chodilo jen po rozpadlých pražcích. Na mostě denně riskovali život desítky lidí.

Práce na D1 u Humpolce finišují
aktualizováno 10.02.
zprovoznění dálnice

Práce na D1 u Humpolce finišují! S dvouměsíčním zpožděním

Práce na problémovém úseku D1 u Humpolce, kde byla v prosinci na dva dny zablokovaná doprava, už finišují. Celý úsek, který měl být hotový už před více než dvěma měsíci, by měl být bez omezení už konečně zprovozněn během pondělí.

Prásk.tv píše:

Ivana Jirešová - 1
čtěte o tématu opravy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Most nad dálnicí je v mizerném stavu, auta na něj nesmí
23.01.
častější kontroly

Mostů ve špatném stavu přibývá, opravy by stály desítky miliard

Počet mostů ve špatném až havarijním stavu v Česku stoupá. Podepisuje se na tom počasí, doprava, ale také to, že jsou teď více kontrolovány. Problém se nevyhýbá ani Praze. Zatímco v lednu loňského roku tady bylo v kritickém stavu zhruba 20 mostů, letos jich Technická správa komunikací eviduje více než 40.

Kolaps dopravy v Praze - 6
22.01.
opravy v metropoli

Pražany čeká dopravní peklo! Rozkopané bude celé město

Prahu letos čekají velké změny v dopravě. Mimo dokončení vnitřního okruhu a zahájení stavby linky metra D se musí hlavně cestující připravit na řadu dopravních omezení.

Silničáři pracují v zúžení
aktualizováno 07.01.
Zúžený úsek

Od nedělní půlnoci je D1 zcela průjezdná! Odstraňovali svodidla

Ředitelství silnic a dálnic spustilo provoz na zúženém úseku D1. Silničáři na úseku u Humpolce odstranili všechna betonová svodidla.

Stavební práce na D1
02.01.
Rekonstrukce silnic

Dostavba dálnic i nové úseky. Tady všude se bude opravovat!

Celé Česko čeká letos řada uzavřených nebo opravovaných silnic, a to nejen nejvytíženější dálnice D1. Opravy se dotknou i Prahy, kam ročně přijíždějí miliony turistů a další desetitisíce lidí sem denně dojíždějí za prací. Přitom doprava v hlavním městě už loni často kolabovala a podle odborníků za to mohla i špatná koordinace staveb.

Orlická přehrada v zimě - 1
12.12.
Odolá i velkým povodním

Orlickou přehradu čeká rozsáhlá oprava. Bude stát stovky milionů

Rozsáhlé stavební práce za téměř 830 milionů korun čekají v příštích letech orlickou přehradu. Po dokončení má odolat i mimořádně velkým povodním.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 09.12.
nutné opravy

Katastrofální stav nemocnic, stát chce investovat miliardy korun

Nemocnice v Česku by se už brzy mohly dočkat oprav. O havarijním stavu se mluví například v souvislosti s Bulovkou nebo porodnicí v Brně. Další nemocnice jsou zase na pokraji své kapacity. Vláda chce do nemocnic investovat desítky miliard korun. Zbrusu nová dětská poliklinika se dostavěla v pražském Motole, trvalo to 12 let a cena byla přes šest miliard korun.

Oprava dálnice D1 - 1
aktualizováno 20.11.
Dálnice D1

Po dálnici krokem! Stavební firmy mají zpoždění a horší se počasí

Ředitelství silnic a dálnic řeší velké problémy na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Stavební firmy tam kvůli skluzu stále pracují a tudíž je tam omezen provoz. Jenže právě kvůli tomu je podle ŘSD ohrožena správná zimní údržba celého úseku, a tím i bezpečnost řidičů.