Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Urny na hřbitově. Ilustrační foto
10.02.
Spor o nebožtíka

Matka nechala syna zpopelnit, jeho žena se může o urnu i soudit!

Dlouhodobý spor v rodině skončil tahanicemi o pohřeb zesnulého. Paní Čičková z Břeclavi zjistila, že jejího zesnulého manžela nechala z nemocnice odvézt její tchyně a na vlastní náklady nechala provést i kremaci. Žena se teď marně snaží získat alespoň urnu, přitom podle zákona o pohřbu rozhoduje právě manželka. Případ se pravděpodobně dostane až k soudu.

Krematorium - ilustrační foto
17.12.
Nepříjemný zásah

Hrůza v krematoriu ve Třebové! Tuk zemřelého vzplál a zapálil pec

Nepříjemný zásah mají za sebou hasiči z České Třebové. Po osmé hodině ranní vyjížděli do krematoria. Při spalování nebožtíka začal hořet tuk a od něj vzplanula pec. Při snaze požár uhasit se jeden ze zaměstnanců nadýchal jedovatých zplodin a musel vyhledat ošetření.

Cookies
20.10.
Spojené státy americké

Do sušenek zapekli popel prarodičů. Pak je rozdali ve škole

Popel jednoho ze svých prarodičů údajně zapekli dva studenti v americké Kalifornii do sušenek, kterými pohostili svoje spolužáky. Případ vyšetřuje kalifornská policie.

Prásk.tv píše:

Kateřina Netolická
čtěte o tématu kremace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Zdeněk Škromach
23.10.
Rodinná tragédie

Obří rána pro Zdeňka Škromacha: Přišel o věrnou přítelkyni!

Rodinu Zdeňka Škromacha postihla obrovská tragédie. A rozhodně není řeč o drtivé porážce ČSSD v právě proběhlých parlamentních volbách. Škromach se totiž musel rozloučit s milovanou členkou rodiny.

Pohřebnictví - Koření
aktualizováno 28.05.
Koření

TIP NA LEVNÝ POHŘEB: Zelená rakev a šaty z papíru

Možná se budete divit, ale i poslední rozloučení podléhá módě a proto se každý rok konají veletrhy, které představují nejžhavější trendy pohřebnictví. V posledních letech je hitem takzvaný zelený "eko" pohřeb a veletrh v Hongkongu to jasně potvrdil.

Krematorium - ilustrační foto
26.04.
zaměstnání

Práce v krematoriu za oponou: Slušný plat, ale velké emoce

Lidé v pohřebním ústavu dělají psychicky náročnou práci. Musí připravit zemřelého do rakve, organizovat obřad, spálit tělo a utěšit příbuzné. Možná nejtěžší je prý dívat se mrtvému do obličeje a vědět, že to ještě nedávno byla živá bytost.

Krematorium - ilustrační foto
23.03.
Požár v krematoriu

Horor v Klatovech! Z pece vytekl tuk mrtvého a začal hořet

Zásah, na jaký hned tak nezapomenou, mají za sebou hasiči z klatovské požární stanice. Ve středu odpoledne zasahovali v klatovském krematoriu. Ze spalovací pece totiž unikl tuk nebožtíka, který zapálil izolaci okolo pece. Hasiči ale požár rychle zlikvidovali.

Poslední rozloučení - Ilustrační foto
aktualizováno 05.03.
anketa zásah ministryně

Pacienti se bouří, vadí jim reklamy pohřebních služeb u nemocnic

Pohřební služby se stále častěji zabydlují přímo u nemocnic. Vystavují velké reklamy a billboardy na své služby. Reklamy na pohřby a kremace pobuřují nejen pacienty, ale i lékaře. Pracovníkům pohřební služby ale umisťování reklam nemůže nikdo zakázat, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová to ale teď chce změnit.

Michaela Muzikářová a Otakar S.
aktualizováno 16.02.
exkluzivně poslední rozloučení

Rodina se loučila s Otakarem S.: Pohřeb mu nevystrojili, řekli proč

Otakar S., který před více než dvěma týdny spáchal sebevraždu, měl ve středu kremaci. Muž byl otčímem pohřešované Michaely Patricie Muzikářové. Policie ho kvůli zmizení dvanáctileté školačky opakovaně vyslýchala. Klasický pohřeb se nekonal. Podle rodiny si totiž žádný nepřál.

Urny na hřbitově. Ilustrační foto
aktualizováno 27.10.
Je to nedůstojné

Zákaz z Vatikánu: Urny nesmíte mít na kredenci ani na zahradě!

Urnu nesmíte uložit doma - tak znějí slova zaslaná přímo z Vatikánu všem katolíkům. Představitelům církve se nelíbí, že si většina pozůstalých nechává popel zemřelého ve svém domě. Podle arcibiskupů je to nedůstojné.