Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - povodně, vítr
aktualizováno 15.03.
ČHMÚ

VÝSTRAHA: Dorazí silný vítr, o víkendu zahrozí také povodně!

Experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v pátek odpoledne rozšířili stávající výstrahu před silným větrem o varování před možným zvedáním hladin některých řek - hlavně těch, které svádějí vodu z hor.

2256665
14.03.
VIDEO ničivý vítr

Německem se prohnalo obří tornádo! Zpustošilo půlku města

Obří tornádo se ve středu prohnalo německým městem Roetgen v Severním Porýní-Vestfálsku. Ačkoliv trvalo poměrně krátce, stihlo malé městečko pořádně zpustošit. Větrná smršť poničila zhruba třicet domů a zranila pět lidí. Ve čtvrtek by měla Německo zasáhnout další bouře.

Silný vítr zaměstnal hasiče - 2
aktualizováno 14.03.
Výjezdy hasičů

V Česku opět udeřil silný vítr! Strhával střechy a lámal stromy

Není to ani týden, co se přes Českou republiku přehnala vichřice Eberhard. Ta způsobila obrovské škody. Téměř na celém území republiky museli energetici kvůli poruchám na vedení vyhlásit kalamitní stav. Silný vítr dal o sobě vědět znova. Během středy zaměstnal hlavně hasiče v Olomouckém kraji.

Prásk.tv píše:

Vítr
čtěte o tématu silný vítr na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Zásah v Krásné Lípě
aktualizováno 12.03.
Větrná kalamita

Lesníci: Pozor při vstupu do lesa. Vichřice poničila 1 milion stromů!

Vichřice Eberhard poničila z neděle na pondělí v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) podle prvních předběžných odhadů asi jeden milion metrů krychlových dřeva. Finančně podnik škody zatím nevyčíslil. Státnímu podniku patří téměř polovina lesů v zemi.

Počasí - vítr
aktualizováno 08.03.
Větrný víkend

Na Česko se žene vichřice, varuje ČHMÚ! Udeří v těchto krajích

Meteorologové varují, že Česko zasáhne v pátek a sobotu silný vítr. Na horách by měl dosáhnout až síly vichřice, foukat bude rychlostí 110 km/h.

Vichřice Herwart v Česku - 5
aktualizováno 06.03.
Varování ČHMÚ

Na Česko se žene další vichřice! Výstraha platí pro všechny kraje

Meteorologové znovu varují před silným větrem. Na Moravě a ve Slezsku by měl udeřit v noci na čtvrtek, v Čechách platí výstraha až od čtvrtečního poledne. Foukat bude rychlostí až 110 km/h.

Následky silného větru
aktualizováno 05.03.
Ničivý vichr

Nebezpečí úrazu: ČHMÚ vydal varování před silným větrem!

Silný vítr, který v pondělí odpoledne udeřil na Česko a má podle meteorologů fičet i v úterý, zaměstnal hasiče. Ti do úterního rána vyjížděli nejen k popadaným stromům, ale také k poničeným domům či poškozenému velkému billboardu. Od úterního dopoledne platí nová výstraha. Silný vítr má na Moravě a ve Slezsku vát i ve středu.

Silný vítr
aktualizováno 04.03.
výstraha

Na Česko udeřila vichřice! Bez proudu skončily tisíce domácností

Do Česka se přihnal silný vítr. Hasiči od pondělního poledne vyjížděli k polámaným stromům, na Litoměřicku spadl sloup vysokého napětí na železniční trať, doprava se ale kvůli popadaným stromům zastavila na celé řadě dalších míst napříč celou republikou. Problémy nebyly jen v dopravě, bez proudu skončilo několik tisíc domácností.

Letadlo společnosti British Aiways nad Gibraltarem
aktualizováno 27.02.
VIDEO silný vítr

Děsivé přistání! Vítr si pohazoval s airbusem jako s kusem papíru

Cestující na palubě letadla British Airways zažili krušné chvíle, když letěli nad Gibraltarem. Jih Evropy v posledních dnech sužuje extrémní počasí, se kterým si stroj nedokázal poradit. Sociální sítě tak oběhlo děsivé video, které zachycuje, jak si vítr s letadlem pohrává, jako by bylo z papíru.

Bouře na Krétě ničila i historické stavby
aktualizováno 26.02.
VIDEO apokalypsa na krétě

Turistický ráj zasáhla mohutná bouře! Ničila i historické památky

Na další z oblíbených turistických rájů udeřila bouře. Tentokrát prudké deště a silný vítr pustošily řecký ostrov Kréta. Voda tam strhla několik mostů, včetně historické památky z počátku minulého století.