Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana zraněného turisty z údolí Bílého Labe - 5
aktualizováno dnes 18:17
Spousta zranění na horách

Prázdniny vylákaly rodiny na hory. Záchranáři měli plné ruce práce

Prudké ochlazení po teplém týdnu přidělává práci horským záchranářům i zdravotníkům. Horská služba dokonce varovala před ledovými plotnami, které se tvoří kvůli prudkým změnám teplot.

Dvojice v zimě
včera 22:23
nebezpečí náledí

O víkendu se ochladí! Horská služba varuje před lavinami

Další výrazná změna počasí nás čeká o víkendu. Podle předpovědí znovu klesnou teploty výrazně pod bod mrazu, bude foukat silný vítr a řidiči musí být opatrní, na silnicích totiž bude náledí a ledovka. Horská služba varuje před lavinami a túrami.

Lavina ve Švýcarsku
aktualizováno 20.02.
Velká záchranná akce

Ve Švýcarsku lavina strhla lyžaře, jeden ze zachráněných zemřel

V úterý odpoledne se ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana utrhla lavina. Po přeživších pátraly desítky záchranářů, na místě bylo i osm vrtulníků a speciálně cvičení psi. Čtyři zasypané se podařilo vyprostit. Jeden z nich zemřel v nemocnici. Tamní záchranáři pátrání ve středu dopoledne ukončili.

Prásk.tv píše:

Veronika Žilková - 1
čtěte o tématu hory na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Evakuace lanovky Jeseníky
aktualizováno 16.02.
evakuace na svahu

Desítky lidí uvízly v Jeseníkách na lanovce. Letěl pro ně vrtulník

Desítky lidí museli evakuovat hasiči ve spolupráci s horskou službou při poškození lanovky v Jeseníkách. Celá situace se naštěstí obešla bez zranění.

Horská služba - záchrana
aktualizováno 15.02.
Zranění na horách

Chlapec (8) se při skoku na lyžích těžce zranil! Běžkař sjel ze srázu

Osmiletý chlapec si v pátek odpoledne při lyžování ve snowparku na Lipně zřejmě zlomil nohu. V Krkonoších zase na zledovatělé cestě uklouzl běžkař a těžce se zranil po dlouhém pádu.

Babišová o Babišovi: Je to tydýt
aktualizováno 15.02.
Příliš sluníčka

Babiš se na horách spálil jako rak. Je to tydýt, má jasno Monika!

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se na vlastní kůži přesvědčil, jak zrádné dokáže být horské sluníčko. A to doslova. Na dovolené v Alpách si totiž pořádně spálil obličej.

Na českých horách jsou velký trend karavany
13.02.
vlastní ubytování

Nový trend na horách: Nadšenci přespávají ve vlastním karavanu!

Na českých horách se mění trendy v ubytování. Stále více lidí na ně vyráží v karavanu. Některé kempy jsou už i v únoru plně obsazené. Na nové místo se někde čeká i roky. Turisté tvrdí, že nemusí shánět hotelové pokoje rok dopředu a dovolenou řeší podle aktuálního počasí.

Handicapovaná lyžařka
12.02.
konflikt na horách

Handicapovanou dívku nepustili na vlek! Taky jsem člověk, plakala

Nepříjemný konflikt mezi handicapovanou lyžařkou a zaměstnanci lyžařského střediska ve slovenské Lopušné dolině se odehrál v úterý dopoledne. Dívku postiženou dětskou mozkovou obrnou lyžující v doprovodu svého otce odmítli pustit na vlek. Podle areálu jsou za tím bezpečnostní důvody.

Horská služba - záchrana
aktualizováno 08.02.
zranění lyžaři

Jarní prázdniny lákají do hor rodiny. Přibývá tam úrazů dětí

Na českých horách přibývá úrazů lyžařů i snowbordistů. Je to prý hlavně tím, že sníh je leckde namrzlý a pády jsou tak na denním pořádku. Navíc na horách je teď víc lidí a to i proto, že děti mají jarní prázdniny. Jen v Krkonoších zasahuje horská služba v průměru i 40krát za den.

Lesníci varují před vstupem do lesů
aktualizováno 06.02.
lámání stromů

Riziko v lesích! Šumava je nebezpečná, varují lesníci

Lesníci varují před vstupem do lesů na Šumavě. Těžký sníh láme stromy a snadno by tak mohlo dojít k úrazu. Nejen běžkaři by proto měli zvážit, kam se vydají za bílou stopou.