Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střelba Ostopovicích na Brněnsku - 3
aktualizováno dnes 12:26
Co se stalo?

U Brna se střílelo! Zemřeli muž se ženou, nejspíš matka a syn

Jihomoravští kriminalisté od pondělního dopoledne vyšetřují násilnou smrt dvou lidí v obci Ostopovice u Brna. Podle policistů se na místě střílelo. Zatím ovšem není jasné, zda jde o vraždu a sebevraždu, dvojnásobnou vraždu či něco jiného.

Nehoda dvou aut na Hodonínsku - 1
aktualizováno včera 07:33
Hodonínsko

Po srážce dvou aut zůstali čtyři zranění! Jednoho museli vystříhat

Dva osobáky se v sobotu krátce před devátou večerní srazily u obce Moravská Nová Ves na Hodonínsku. V autech se při nehodě zranili čtyři lidé. Jednu osobu museli hasiči vyprošťovat.

Honička v centru Brna
22.03.
To se jen tak nevidí

Zběsilá honička v centru Brna. Z auta vyhazovali i zbraně! VIDEO

Dramatickou honičku zachytily v úterý v noci kamery v policejních autech v centru Brna. Před muži zákona prchalo kradené auto s rakouskou registrační značkou. V něm sedělo pět cizinců. Za jízdy dokonce z auta vyhodili samopal. Zastavila je až policejní střelba.

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Zloděj z Brna
aktualizováno 21.03.
VIDEO zloděj z brna

Kostel jako bankomat: Muž z Brna kradl drátkem dary od věřících

Starší muž z Brna se bohu asi příliš nezavděčil - kostel sice navštěvoval pravidelně, kvůli modlení to ale rozhodně nebylo. Pomocí drátku si z kasičky s dary od věřících udělal v podstatě bankomat. Vybíral z ní mince i bankovky. Nakonec si na něj došlápla policie.

Výhra
20.03.
pohádkové bohatství

Sazka řekla, kdo si přišel pro 123 milionů! Je to mladík z Moravy!

Ve středu dopoledne si zhruba 30letý muž z jižní Moravy přišel do sídla Sazky pro více než 123 milionů korun, které vyhrál v loterii začátkem března. Štěstí se na něj neusmálo poprvé, již v minulosti u Sazky vyhrál 180 tisíc korun.

Postižený - ilustrační foto
aktualizováno 19.03.
petice ve Svitávce

Postižené tu nechceme! V obci zuří kvůli chráněnému bydlení

V jihomoravské obci Svitávka měl vzniknout chráněný dům pro lidi s mentálním postižením. Ač velká spousta lidí výstavbu podobných zařízení podporuje, v obci se objevilo několik občanů, kteří se proti domu jednoznačně vymezili. Vznikla i petice, ve které autoři prohlašovali, že handicapovaní jsou nekontrolovatelní a budou v obci páchat trestné činy. Starosta městyse se proti názorům v petici jednoznačně vymezil a celou situaci označil za nešťastnou. Kraj si ale pro stavbu najde jinou lokalitu.

Hořící auto po smrtelné nehodě v Brně - 4
aktualizováno 18.03.
auto v plamenech

Řidič v BMW podle policie zabil chodce a ujel! Viní ho ze čtyř věcí

Řidič, který v listopadu loňského roku měl srazit chodce a od nehody měl následně ujet, čelí vážným obviněním. Chodec strašlivou nehodu nepřežil, policisté řidiče viní hned ze čtyř porušení zákona, jedná se o usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování.

Autobus přepravoval převážně děti
14.03.
Srážka s traktorem

Autobus s dětmi boural! Ve škole jich záchranáři ošetřili třináct!

Celkem třináct dětí ošetřili ve čtvrtek ráno jihomoravští záchranáři na Břeclavsku. Jeli za nimi do školy poté, co se autobus, který je vezl, v Moravské Nové Vsi srazil s projíždějícím traktorem.

Rys Kryštof
aktualizováno 14.03.
Prosba o pomoc

Rys Kryštof zmizel beze stopy! Rozjela se velká pátrací akce

Kuriózní pátrací akci vyhlásili výzkumníci z Jihomoravského kraje. V Moravském krasu se totiž ztratil populární rys Kryštof. Ten je nezvěstný od loňského podzimu a odborníci teď prosí veřejnost o pomoc.

Obří razie 7.3.2019 - Kapsch, ÚOHS, MěÚ Brno-střed - 2
aktualizováno 13.03.
Obvinění z korupce

Švachula (ANO) končí v Brně! Zastupitelé hlasovali jednomyslně

Zastupitelé městské části Brno-střed ve středu jednomyslně odvolali z funkce radního Jiřího Švachulu (ANO). Švachula je ve vazbě kvůli podezření z možného ovlivňování zakázek na radnici a sám na funkci nerezignoval. Pro jeho odvolání z funkce radního bylo všech 41 přítomných zastupitelů. Novou radní byla zvolena zastupitelka Ludmila Oulehlová (ANO). Oblast investic a správy bytových domů bude mít nově na starosti radní Ivo Komárek (ODS).