Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výročí okupace
aktualizováno 15.03.
Okupace Československa

Nacisti vtrhli do Čech před 80 lety. Výročí si připomíná celá země

Česká republika si připomíná jedno z nejtemnějších období své historie. Právě dnes uplynulo 80 let od začátku okupace země nacistickým Německem. Po celé zemi se koná řada pietních akcí nebo konferencí, které historii připomínají.

Oslavy 20 let od vstupu ČR do NATO - 2
aktualizováno 12.03.
20 let v Nato

Nemůžeme pomáhat Vladimiru Putinovi, řekla Albrigtová na Hradě

Česká republika si dnes připomíná 20 let od vstupu do NATO. Na Pražský hrad při této příležitosti dorazili nejen čeští ústavní činitelé, ale i řada zahraničních hostů. Na konferenci o bezpečnosti vystoupila například bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová nebo prezidenti zemí Visegrádské skupiny.

Armáda čr
aktualizováno 12.03.
Významné výročí

Česko slaví 20 let od vstupu do NATO. Takhle se změnila armáda

Přesně dvacet let uplynulo od vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. 12. března roku 1999 se společně s Českem stali členy NATO ještě Poláci a Maďaři. Změny to znamenalo také pro samotnou armádu, ta se postupně stala plně profesionální.

Prásk.tv píše:

25 let TV Nova
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Miloš Zeman a Alex Mynářová
aktualizováno 10.03.
Sláva na Hradě

Zeman slavil šest let ve funkci. Gratuloval Mynářové k těhotenství

Prezident Miloš Zeman oslavil šest let ve funkci. Na Pražský hrad se sjeli jeho příznivci, k výročí inaugurace mu zazpívala šansoniérka Mireille Mathieu.

seznamka
08.03.
první inzerát

Češi si přes seznamky hledají partnery dlouhých 225 let

Na dnešek připadá i jedno zajímavé výročí. 8. března 1794 vyšel v českých zemích první seznamovací inzerát. Tehdy ho otiskly Poštovské noviny. Od té doby sice prošly inzeráty řadou změn, ale hledání partnerů je aktuální stále.

Václav Havel
08.03.
Veřejná sbírka

Chystá se dokument o Václavu Havlovi. Vybrali už 1,2 milionu

K třicátému výročí od pádu totalitního režimu v Československu připravuje kameraman a režisér Petr Jančárek dokument na počest Václava Havla s názvem "Tady Havel, slyšíte mě?" Lidé už na výrobu filmu přispěli 1,2 milionu korun.

Nalezení trosky z letu MH370
08.03.
Výročí letecké záhady

Pozůstalí pláčou, naděje hasne. Let MH370 zmizel už před pěti lety

Dnes je to přesně pět let, co beze stopy zmizel let malajských aerolinek MH370 při cestě z Kuala Lumpur do Pekingu. Osud 239 lidí na palubě je dodnes neznámý. Stejně jako to, kam se dopravní letadlo vlastně podělo. Teorií se ovšem vyrojil nespočet.

Meghan a Kate v Buckinghamském paláci
aktualizováno 06.03.
Recepce u královny

Spory opět vypluly na povrch. Meghan a Kate se spolu nebaví

Princ Charles se může pyšnit titulem prince už neuvěřitelných padesát let. A u této příležitosti uspořádal Buckinghamský palác recepci, na které nechyběly významné britské osobnosti a také královská rodina. Po boku prince Williama a Harryho se objevily také jejich manželky, vévodkyně Kate a Meghan. Ty se však v průběhu recepce k sobě neměly, Británií se tak opět šíří zprávy o jejich vzájemné nevraživosti.

Google připomněl výročí narození Bedřicha Smetany
02.03.
výročí zkuste si to také

Google připomněl Bedřicha Smetanu. Světu hraje Mou vlast

Vyhledávač Google dnes připomíná 195. Výročí narození českého skladatele Bedřicha Smetany. Animace Google Doodle přehrává krátké video se skladbou Má vlast. Google ji kromě České republiky nasadil v Japonsku, kde je česká klasická hudba velmi populární, a také na Slovensku, v Řecku, Estonsku, Litvě a Srbsku. Animaci stvořil Američan Nate Swinehart, jehož rodina pochází z Československa.

Lifestylový magazín Život ve hvězdách
aktualizováno 02.03.

Život ve hvězdách 21. 2. 2019

Podívejte se na speciál Života ve hvězdách k 25. výročí televize Nova.