Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Parní vlak
včera 05:50
Jaro na železnici

Na koleje se vrací turistické vlaky. Kam se můžete s rodinou vydat?

Příchod jara nenaznačuje pouze teplé počasí, konec zimy potvrzují i České dráhy. Ty totiž opět vyjedou se svými turistickými vlaky. Zpět se vrací také cyklovlaky, a na Vltavě se po přestávce objeví sezónní přívozy.

Veletrh cestovního ruchu ITB v Berlíně
07.03.
Kolem světa

Vůně dálek: V Berlíně začal největší cestovatelský veletrh

Deset tisíc vystavovatelů, 181 zemí a desítky tisíc návštěvníků – to je největší veletrh cestovního ruchu na světě, který ve středu odstartoval v německé metropoli. Co je pro automobilový průmysl salon v Ženevě nebo pro spotřební elektroniku CES v Las Vegas, to je pro cestovní kanceláře, hotely, aerolinky, celé státy a samozřejmě i turisty veletrh ITB.

Turismus
aktualizováno 07.02.
turismus u nás

Zájem turistů o Česko roste. Jeden z krajů ale táhne stále méně

V českých hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo rekordních 21,3 milionu hostů, což bylo o 6,4 procenta více než předloni. Počet domácích a zahraničních hostů byl téměř vyrovnaný. V hromadných ubytovacích zařízeních loni strávili turisté celkem 55,5 milionů nocí, což bylo rovněž rekordní množství. Vyplývá z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Prásk.tv píše:

Dívka a pouiliční zpěvák
čtěte o tématu turistika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Horská služba
05.01.
náročná záchrana

Mladíci zabloudili v Labském dole, na pomoc vyrazila horská služba

Dva mladíci zabloudili v pátek v Labském dole , ve velmi náročných podmínkách je museli najít a zachránit záchranáři horské služby. Turisté byli nakonec jen podchlazení. K jejich nalezení pomohla aplikace Záchranka.

Památky UNESCO - Benátky a laguna
01.01.
Nový poplatek

Špatná zpráva pro turisty. Benátky je zkasírují hned po příjezdu

Je to Mekka romantiků proslavená vodními kanály a gondolami, které po nich plují. Jenže návštěva Benátek se od letoška prodraží - město totiž hodlá pro výletníky zavést vstupní poplatek ve výši přibližně 250 korun.

Vrchol Hochalmspitze
aktualizováno 24.10.
Pátrací akce v Rakousku

V Alpách našli ztraceného Čecha! Zmizel při výstupu na horu

V rakouských Alpách pátrali záchranáři původně po dvou Češích, kteří se vydali na výstup na horu Hochalmspitze. Oba muži podnikali výstup pravděpodobně na vlastní pěst v různé časy a po různých trasách.

Osli trpí pod macatými turisty - 2
15.10.
Krutá dřina

Osli trpěli pod obézními turisty! Řecko zákázalo vozit tlouštíky

K téměř sisyfovské dřině byli odsouzení řečtí oslové, který na svých hřbetech museli vozit obtloustlé turisty do kopců. A jen jednoho vyložili, hned na ně čekal další. Nyní si však i na tyto dříče vzpomněly úřady a omezily váhu, kterou oslové mohou najednou nést.

Helikoptéra
aktualizováno 05.09.
drahá horská služba

Ve Švýcarsku narazil do skály. Za záchranu zaplatí Čech statisíce

Vysokohorská turistika je mezi lidmi stále oblíbenější. Roste ale také počet záchranných vyprošťovacích akcí. Lidé přitom často nevědí, že v zahraničí může vyjít výjezd horské služby na statisíce.

Český turista zemřel v Tatrách - 5
aktualizováno 01.09.
tragické úmrtí

Mladý Čech (†19) se ztratil v Tatrách, tělo našli po třech dnech

Po dlouhém pátrání přišla velmi smutná zpráva od slovenských záchranářů. Těm se podařilo najít tělo devatenáctiletého mladíka z Česka, který se ztratil při výstupu na Dračí štít. Do pátrání se kromě horských záchranářů zapojil také vrtulník, hledání ale komplikovalo velmi špatné počasí.

Kroužky pro děti
29.08.
Kroužky pro děti

Na kolik vás vyjdou kroužky pro vaše děti? PŘEHLED CEN

Konec prázdnin se rychle blíží a opět začíná pro rodiče starost, jaké aktivity vymyslet pro své děti. Zájmových kroužků je hodně a jsou nejen časově, ale i finančně náročné. Lze však najít i levné varianty, proto jsme pro vás připravili přehled, na kolik vás kroužky mohou vyjít a které jsou mezi dětmi oblíbené.