Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump a Andrej Babiš
aktualizováno 21.02.
Setkání ve Washingtonu

Bílý dům potvrdil schůzku Babiše a Trumpa: Toto budou probírat

Úřad amerického prezidenta potvrdil na oficiálních stránkách Bílého domu setkání Donalda Trumpa s českým premiérem Andrejem Babišem. Zveřejnil také témata, která spolu oba státníci budou probírat. Babiš se do Bílého domu podívá 7. března.

Markéta Pekarová Adamová, Miloš Zeman
06.12.
Boj o rozpočet

Poslankyně chce prezidentovi omezit cesty, toto jí vzkázal Hrad

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová chce omezit zahraniční cesty prezidenta. V rámci pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu chce prezidentovi na cestování ubrat 450 tisíc korun a tyto peníze dát na protidrogovou prevenci. Podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka jde o hloupý pokus o zviditelnění TOP 09.

Miloš Zeman v Číně
06.11.
Státní návštěva v Číně

Buďte odvážní, vyzval podnikatele v Číně prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman dnes v Šanghaji zahájil česko-čínské podnikatelské fórum. V úvodu setkání podnikatele vyzval, aby projevili odvahu, protože ji považuje za to nejdůležitější pro navazování obchodních kontraktů. Zeman také vyjádřil přání, aby se vzájemná spolupráce Česka a Číny v budoucnosti co nejvíce rozvíjela.

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

2201579
aktualizováno 26.10.
Francouzský prezident v Praze

EU musí být jednotná, řekl Macron v Praze. Přijali ho Zeman i Babiš

Evropská unie se nesmí dělit na východ a západ, úspěšná bude jen tehdy, když bude jednotná. Při návštěvě Prahy u příležitosti stého výročí založení Československa to řekl francouzský prezident Emmanuel Macron.

Bezpečnostní opatření na Ruzyni
aktualizováno 26.10.
Bezpečnost zajištěna!

Pancéřový vůz a odstřelovači chránili Merkelovou i Macrona!

Příjezdy a pobyt významných politiků samozřejmě provázejí přísná bezpečnostní opatření. Už dnes při příjezdu Angely Merklové a Emanuela Makrona konvoj vozidel doprovázely desítky policistů. Posíleny byly hlídky kolem letiště i v ulicích Prahy.

Andrej Babiš a Angela Merkelová
aktualizováno 22.10.
Výročí vzniku státu

Merkelová přijede v pátek do Prahy. Bude obědvat s Babišem

V pátek 26. října na počest 100. výročí vyhlášení nezávislého Československa dorazí do Prahy německá kancléřka Angela Merkelová, kde se setká se s premiérem Andrejem Babišem. A není to jediná významná osobnost mezinárodní politiky, která do Česka na konci týdne zavítá...

Historická schůzka Donalda Trumpa a Kim Čong-una - 5
24.08.
Zmatky v diplomacii

Trump zatrhl ministrovi cestu do KLDR. Nedenuklearizují, tvrdí

Jen den poté, co americký ministr zahraničí Mike Pompeo oznámil, že se chystá na návštěvu KLDR, uvedl prezident Donald Trump, že svého ministra vyzval, aby na Korejský poloostrov nejel. Podle Trumpa severokorejský režim dostatečně nepokročil v denuklearizaci korejského poloostrova.

Donald Trump a královna Alžběta II.
aktualizováno 13.07.
jednání o brexitu

Trump se setkal s královnou, Britové z jeho návštěvy nejásají

Americký prezident Donald Trump má před sebou druhý den návštěvy Velké Británie, kde je i s manželkou Melanií. Důvod k jásotu ale zatím Britové nemají. Šéf Bílého domu totiž pohrozil, že pokud brexit proběhne podle představ premiérky Mayové, může země zapomenout na britsko-americkou dohodu o volném obchodu. Trump už se setkal i s britskou královnou, ta ho přivítala na hradě Windsor.

Emmanuel Macron s manželkou
aktualizováno 24.04.
státní návštěva

Macron přijel do USA, setkání prezidentů provází velká sláva

Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho manželka jsou na oficiální státní návštěvě v Bílém domě. Jako první politik se u Donalda Trumpa dokonce dočká státní večeře. Tu v sídle amerického prezidenta do posledních detailů zorganizovala jeho žena Melania.

Peter Pellegrini
aktualizováno 11.04.
státní návštěva

Nový slovenský premiér Pellegrini přijel do Česka

Český premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) přijal v Kramářově vile nového předsedu slovenské vlády Petera Pellegriniho. Budou spolu diskutovat o tématech česko-slovenských vztahů i o spolupráci na mezinárodní úrovni, po zhruba dvouhodinové schůzce by měli předstoupit před novináře. Pellegrini je na první oficiální návštěvě Česka od březnového nástupu do úřadu.