Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

John Brennan, Donald Trump
aktualizováno 15.08.
to tu ještě nebylo tajné informace

Exšéf CIA vinil Trumpa z velezrady, přišel o bezpečnostní prověrku!

Americký prezident Donald Trump odebral bezpečnostní prověrku bývalému šéfovi Ústřední zpravodajské služby (CIA) Johnu Brennanovi. Oznámila to ve středu mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. Jako důvod uvedla, že Brennan využíval svého přístupu k utajovaným informacím, aby "rozděloval a zaséval chaos" v Trumpově administrativě. Brennan vedl CIA za předchozího prezidenta Baracka Obamy.

Vedení poslanecké sněmovny
aktualizováno 13.06.
Jednání sněmovny

Lex Mynář neprošel, sněmovna řeší i EET nebo trestní zákoník

Novela zákona o elektronické evidenci tržeb, změny v trestním zákoníku a nebo také takzvaný lex Mynář. Tím se dnes zabývali poslanci, kteří celé dopoledne strávili schvalováním zákonů ve třetím čtení.

Rostislav Pilc, náčelník kanceláře prezidenta republiky
aktualizováno 14.04.
zemanův muž

Náčelník prezidentské kanceláře Pilc rezignoval. Přišel o prověrku

Náčelník kanceláře prezidenta republiky Rostislav Pilc, který přišel loni na podzim o bezpečnostní prověrku, dnes rezignoval na svou funkci. Uvedl to jeho právní zástupce Daniel Volák.

Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Miloš Zeman - 1
04.12.
prezidentovy patálie

Agenti kosí Zemanovy lidi. Další prezidentův muž nemá prověrku!

Prezident Miloš Zeman nemá při volbě svých "favoritů", kterými se obklopuje, šťastnou ruku. Národní bezpečnoéstní úřad jeho tým takřka masakruje, když odmítá lidem kolem Zemana vydávat bezpečnostní prověrky. Nejnověji se tak stalo kandidátovi na post velvyslance na Ukrajině Antonínu Murgašovi.

Miloš Zeman - 3
aktualizováno 03.12.
bezpečnostní riziko!

Skandál na Hradě: Další Zemanův člověk přišel o prověrku! 

Z Pražského hradu a Prezidentské kanceláře se stává téměř bezpečnostní riziko. Po Vratislavu Mynářovi ztratil přístup k utajovaným depeším i velitel Vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc. Přišel o bezpečnostní prověrku, informují dnešní Lidové noviny.

Vratislav Mynář
07.10.
hradní patálie

Kancléř Mynář se kroutí. Odvolal se proti neudělení prověrky!

Hradní kancléř Vratislav Mynář se zuby nehty snaží udržet své funkce. Podal rozklad proti rozhodnutí NBU neudělit mu bezpečnostní prověrku. Tím oddálí definitivní verdikt a prezident ho - jak slíbil - do té doby ponechá na Hradě.

Vratislav Mynář a Miloš Zeman
aktualizováno 23.09.
Neuspěl

Ostuda prezidenta Zemana! Jeho kancléř nedostal prověrku

A je to tady! Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) odmítl kancléři Miloše Zemana Vratislavu Mynářovi udělit prověrku na nejvyšší stupeň utajení - přísně tajné. Bude to kancléře stát místo?

Vratislav Mynář a Miloš Zeman
06.12.
Nedůvěryhodný kancléř?

Mynář stále nemá prověrku a Hradní stráž mu salutuje!

Už téměř rok pracuje Vratislav Mynář na postu hradního kancléře a pořád ještě nemá bezpečnostní prověrku. Požádal o ni až poté, co mu prezident Miloš Zeman pohrozil, že bez ní bude muset z Hradu odejít. Ke své práci totiž potřebuje prověrku nejvyššího stupně - tedy na přísně tajné.