Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič
aktualizováno 21.03.
Prezidentské volby

Favoritkou voleb na Slovensku je Čaputová. Může získat i 60 %

Favoritkou slovenských prezidentských voleb zůstává právnička Zuzana Čaputová. Podle nejnovějšího průzkumu agentury Median SK by mohla ve druhém kole získat přes šedesát procent hlasů. Mezi těmi, kteří by jí dali hlas, prý převažují mladí lidé s vysokoškolským vzděláním.

Sanitka - Slovensko
aktualizováno 17.03.
prezidentské volby

Během voleb měli napilno i záchranáři! Nepřežil jeden člověk

První kolo prezidentských voleb na Slovensku zaměstnalo také zdravotníky. Celkem třikrát vyjížděli v sobotu do volebních místností, ve kterých se několika lidem neudělalo dobře. Bohužel muže z obce Janice se už lékařům nepodařilo zachránit.

Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič
aktualizováno 17.03.
prezidentské volby

V čele Slovenska stane Zuzana Čaputová, nebo Maroš Šefčovič

První kolo slovenských prezidentských voleb vyhrála s velkým náskokem právnička Zuzana Čaputová. O post hlavy státu se v druhém kole hlasování 30. března utká s místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem.

Prásk.tv píše:

Opilec u voleb
čtěte o tématu prezidentské volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Slovenské volby
aktualizováno 16.03.
prezidentské volby

Muž utekl s volební urnou! Konec voleb na Slovensku se posune

Na většině území Slovenska již skončily prezidentské volby. Zveřejňování výsledků se ale o hodinu posune kvůli muži, který utekl z volební místnosti s urnou a venku ji vysypal. Státní komise na Slovensku už přijala téměř dvacet podnětů v souvislosti se sobotními prezidentskými volbami.

Prezidentské volby na Slovensku
16.03.
prezidentské volby

Na Slovensku začala volba hlavy státu! V sobotu v noci bude jasno

Na Slovensku v sobotu ráno začaly jednodenní prezidentské volby, ve kterých se o hlasy zhruba 4,5 milionu oprávněných voličů uchází 13 kandidátů. Pokud nikdo nezíská podporu nadpoloviční většiny registrovaných voličů, postoupí dva nejúspěšnější kandidáti do rozhodujícího druhého kola přímé volby. To je naplánováno na 30. března.

Andrej Kiska
aktualizováno 15.03.
Prezidentské volby

Kdo za Kisku? Slováci vyberou hlavu státu z více než desítky jmen

Celé Slovensko teď řeší důležitou otázku: Kdo nahradí odcházejícího Andreje Kisku, který už dříve oznámil, že příštích pět let prezidentem být nechce. První kolo voleb se koná v sobotu, případné druhé pak za dva týdny.

Zuzana Čaputová
aktualizováno 01.03.
Prezidentské volby

Slováci mají nečekanou favoritku. Čaputovou by volila polovina lidí

Pouze dva týdny zbývají do slovenských prezidentských voleb. Podle průzkumů však mají voliči o svém hlavně státu jasno. Občanskou aktivistku a právničku Zuzanu Čaputovou by podle něj volilo přes 52 procent lidí. Žena přitom v čele Slovenska dosud nikdy nestála.

Důchodce ušil lest na poslance
aktualizováno 31.01.
Nečekaný kandidát

Důchodce (70) převezl poslance. Bude kandidovat na prezidenta

Nečekaným kandidátem na slovenského prezidenta se zřejmě stane důchodce z Bratislavy. Sedmdesátiletý Jan Molnár totiž v úterý odevzdal 15 poslaneckých podpisů, které jsou pro kandidaturu potřeba. Způsob, jakým je získal, je ale velmi zajímavý.

Kdo by mohl nahradit Miloše Zemana
11.01.
ANKETA Prezidentské volby

Kdo nahradí Zemana? Zájem nevyloučili Klaus ani Novotný!

O víkendu uplyne přesně rok od prvního kola prezidentské volby, ve které Češi podruhé zvolili prezidentem Miloše Zemana. Už nyní se ale rojí spekulace, kdo jej na Hradě za čtyři roky vystřídá. Kandidaturu nevyloučil bývalý prezident Václav Klaus. Redakce TN.cz oslovila další potencionální kandidáty a ptala se jich, jestli se pokusí o Hrad zabojovat.

Joseph Kabila
31.12.
Prezidentské volby

Policistu ubili k smrti! Při volbách v Kongu zemřeli nejméně 4 lidé

Dlouho očekávané prezidentské a parlamentní volby v Kongu, které se v neděli konaly po odkladech, poznamenaly násilnosti, při nichž zemřeli nejméně čtyři lidé. Hlasování provázely zmatky, narušil je přívalový déšť v hlavním městě a velká zpoždění v některých volebních místnostech na východě země si vyžádala prodloužení voleb.