Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vloupání - ilustrační foto
14.02.
Jak se chránit?

Jarní prázdniny? Období zlodějů, loni obrali lidi o 133 milionů!

Jarní prázdniny představují pro zloděje lákavou pozvánku do prázdných bytů a domů. Využívají skutečnosti, že rodiny hromadně odjíždějí, nejčastěji na hory. Navíc mají díky rozdělení prázdnin pro jednotlivá města i části Prahy přesně lokalizovaná místa, kde budou byty a domy opuštěné.

Zloděj
13.02.
Potichu a nepozorovaně

Nový trik zlodějů, jak se vloupat do domů. Víme, jak se bránit

Zloději vymýšlejí stále nové způsoby, jak se dostat k cizím věcem. A kdo by čekal, že v době chytrých telefonů, bezdrátových kamer a dalších serepetiček, sáhnou také po něčem rafinovaném, spletl by se. Stačí jim totiž i běžně dostupné nářadí.

Kradené zbraně z Vrbětic
aktualizováno 11.02.
Muniční sklad

Za krádeže zbraní z Vrbětic padl trest natvrdo a pět podmínek

Za krádeže zbraní po výbuchu v bývalém muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku uložil v pondělí zlínský okresní soud Zdeňkovi Šuranskému 34 měsíců vězení. Dalších pět lidí dostalo podmíněné tresty se zkušební dobou od 22 měsíců do čtyř let.

Prásk.tv píše:

Zloději na hřbitově
čtěte o tématu zloději na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Útok na bankomat 2
aktualizováno 11.02.
V Česku i Rakousku

Odpálili bankomat, ujeli s penězi. Zloději policii už rok unikají!

Policie marně pátrá po zlodějích, kteří před rokem nechali vybouchnout bankomat na hraničním přechodu Dolní Dvořiště a zmizeli s větším obnosem peněz. Podle vyšetřovatelů předtím vyloupili dalších šest bankomatů na rakouské straně.

Zloděj v domě
aktualizováno 09.02.
Můj dům, můj hrad

Zloděje táhnou rodinné domy, loni v nich "škodili" za 200 milionů

Podle odborníků bychom neměli brát zabezpečení svých domovů na lehkou váhu. Vloupání jsou totiž prakticky na denním pořádku. Jen v loňském roce řešili policisté zhruba 6 tisíc takových případů a objasnit se podařilo jen necelou třetinu.

Soud rozhodl na základě pachových stop
aktualizováno 06.02.
rozsudek soudu

Podezřelé z loupeže šperků "udal" policejní pes. Svou vinu popřeli

Krajský soud ve Zlíně uzavřel případ loupežného přepadení klenotnictví v Uherském Hradišti z roku 2015. Dvojice ozbrojených mužů se tehdy zmocnila šperků za více než milion korun. Nakonec je ale neodnesli kvůli konfliktu se dvěma kolemjdoucími, které pak vážně poranili. Miloš Zezula dostal u soudu trest osm let, Martin Skalický pět let.

Krádeže lyží
06.02.
ukradené vybavení

Zloděje lákají lyžárny, zmizely komplety za stovky tisíc korun

Desítky lyží a snowboardů už dokázali ukrást zloději v letošní sezóně na horách. Naposledy úřadovali včera ve Špindlerově Mlýně. Škody jdou celkově do statisíců korun, dopadnout zloděje je přitom velmi obtížné.

Vykradené zlatnictví
aktualizováno 05.02.
vykradené zlatnictví

Šperky za miliony mohou být v lese! Hledají je policejní psi

Karlovarské zlatnictví vykradli v pondělí dva muži. Škoda bude minimálně pět milionů korun. Podle jedné z vyšetřovacích verzí mohli pachatelé uloupené hodinky a šperky schovat v lese.

Policejní pes
19.12.
Chlupatí strážci zákona

Policejní psi válí! Chytili zloděje aut i pobertu z obchoďáku!

Policejní psi z trutnovského oddělení za sebou mají během pár dnů už druhý úspěšný zásah. Před víkendem pomohli vypátrat prchajícího zloděje aut a v pondělí v noci zase dopadli zloděje, který se vloupal do královédvorského obchodního domu.

Zloději měli ukrást pohonné hmoty za 30 milionů korun
aktualizováno 03.12.
soudní řízení

Pětice měla krást naftu a benzín ve velkém, stačil jeden trik

Neobvyklý případ v pondělí začal rozplétat Krajský soud ve Zlíně. Pětice obžalovaných měla podle policie krást ve velkém pohonné hmoty z centrálního skladu společnosti Čepro v Loukově na Kroměřížsku.