Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vražda
aktualizováno 24.01.
Brutální útoky

Za vraždu seniora a oloupení jiného dostala trojice tvrdé tresty

Vrchní soud v Olomouci potvrdil tresty 23, 18 a 18 let trojici mužů, kteří podle obžaloby jednoho seniora zavraždili a druhého brutálně oloupili. Jde o "kumpány" Radima Žondry, který stojí před soudem za útok na tenistku Petru Kvitovou.

Soudce Jiří Berka
aktualizováno 28.11.
zmanipulované konkurzy

Padl verdikt v případu soudce Berky. Na rozhodnutí čekal 15 let

Olomoucký vrchní soud dnes snížil trest ústeckému soudci Jiřímu Berkovi obžalovanému kvůli zmanipulovaným konkurzům z 8,5 roku vězení na sedm let. Tresty odvolací soud snížil i dalším šesti ze zbývajících osmi obžalovaných a to v rozmezí o půl až 2,5 roku. Vzal v potaz délku trestního stíhání a procesu, která přesáhla 15 let. Berka, který dnes k soudu opět nepřišel, si odpyká nejvyšší trest, ostatní obžalovaní v roli konkurzních správců, podnikatelů či soudních znalců zůstanou ve vězení čtyři až šest let. Zbývajícím dvěma mužům potvrdil vrchní soud podmíněné tresty.

Guru Jára
aktualizováno 11.10.
odháčkování

Dobrá zpráva pro guru Járu! Soud mu snížil trest za znásilnění

Olomoucký vrchní soud dnes snížil o dva roky na 5,5 roku trest zakladateli esoterické školy Poetrie Jaroslavu Dobešovi, známému jako guru Jára. Jeho blízké spolupracovnici Barboře Pláškové soud trest snížil z původních 7,5 roku na pět let vězení. Oba poslal do vězení za znásilnění, podle soudu jako spolupachatelé násilně donutili jiného k souloži.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Soud vraždy a pokusu o vraždu v Doubici
aktualizováno 10.10.
vrchní soud

Rozhodnuto, za vraždu dívky (†14) v Doubici si muž odsedí 19 let

Vrchní soud ve středu potvrdil 19 let vězení Martinu Chloubovi za vraždu 14leté dívky v Doubici na Děčínsku. Kromě toho se loni v září pokusil zabít i svou 16letou přítelkyni. Původní rozsudek ústeckého krajského soudu tak zůstává beze změny.

Kostel v Gutech - 3
aktualizováno 09.10.
Žhářství v Gutech

Tresty za spálení vzácného kostela platí, potvrdil je vrchní soud

Olomoucký vrchní soud potvrdil trojici mladíků za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech tresty ve výši tři a půl, osm a devět let. Proti původnímu rozsudku se odvolali všichni tři obžalovaní i žalobce.

Martin Chlouba
17.09.
odvolání

Vražda v Doubici míří k vrchnímu soudu, případ se táhne už rok

Nepravomocně odsouzený vrah 14leté dívky z Doubice na Děčínsku se odvolal proti 19letému trestu. Případ tak půjde před Vrchní soud v Praze. Martin Chlouba (36) dívku podle soudu uškrtil přesně před rokem v pronajaté chalupě. Uškrtit se pokusil i svou 16letou přítelkyni.

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!
aktualizováno 29.08.
Útok nožem

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!

Vrchní soud v Praze potvrdil dvanáctiletý trest za vraždu pro Lotyšku Jevgeniji Stepanovou. Po jeho odpykání čeká ženu vyhoštění. I kvůli tomu, že nezabíjela poprvé, ale už potřetí.

Ivo Rittig u soudu v kauze Nagyová
22.03.
tunelování společnosti

Soud zrušil Rittigovo osvobození. Kauza Oleo Chemical pokračuje

Pražský vrchní soud zrušil osvobozující rozsudek v případě lobbisty Iva Rittiga v kauze tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical. Také poslal další 3 muže, spojené s touto kauzou, na 3 roky do vězení. Případem se bude muset znovu zabývat Pražský městský soud.

Juraj Thoma
16.03.
Vleklý proces

Vrchní soud podruhé osvobodil exprimátora Budějovic Thomu

Odvolací pražský vrchní soud dnes znovu osvobodil bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu, který čelil obžalobě ze zneužití pravomoci.

Soudce Ivan Elischer je zatčen
aktualizováno 16.03.
zatýkání na soudu

Soudce Elischer půjde do vazby! Ministr ho chce zbavit funkce

Policisté a státní zástupci podali v noci na čtvrtek návrh, aby soud vzal do vazby obviněného soudce Ivana Elischera. Soud žádosti vyhověl, uvedla ČTK. Do vazby chtějí poslat také dalších pět obviněných, kteří v případu se soudcem pražského vrchního soudu figurují. Podle soudu existuje důvodná obava, že by Elischer mohl působit na dosud nevyslechnuté svědky či opakovat trestnou činnost.