Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana z lanovky - 5
21.01.
buková hora

Unikátní video záchrany z lanovky: Takhle lyžaře dostávali dolů!

Hasiči zveřejnili letecké záběry ze záchrany lyžařů, kteří minulý týden uvízli na lanovce ve ski areálu Buková hora. Akce trvala několik hodin a nakonec se podařilo zachránit všech 71 lidí.

Nehoda autobusu se sypačem
aktualizováno 19.01.
nehoda v kopcích

Autobus se srazil v Orlických horách se sypačem. Tři zranění

Autobus s třinácti cestujícími se srazil v sobotu dopoledne se sypačem na silnici mezi obcí Neratov a Bartošovice v Orlických horách. Během nehody se zranili oba řidiči a jeden cestující. Na místě zasahoval i vrtulník.

Skiareál Buková hora - lidé uvízli na lanovce
aktualizováno 17.01.
Evakuace lyžařů

Na lanovce visíme už dvě hodiny! Zpověď muže z Bukové hory

Už několik hodin jsou uvěznění lyžaři na poškozené lanovce ve ski areálu Buková hora. Jedním z nich je i Pavel Mráček, který čeká na záchranu v dolní polovině lanové dráhy. "Už jsem docela prochladlý," řekl exkluzivně pro TN.cz

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Záchrana z lanovky - 5
aktualizováno 17.01.
Orlické hory

Dramatická záchrana z lanovky. Lyžaře vysvobodili po 3 hodinách

Několik desítek lyžařů uvízlo na sedačkové lanovce v Orlických horách. Na tu ve čtvrtek po poledni spadl strom. Hasiči postupně evakuovali zhruba 70 lidí včetně dětí. Záchranná akce skončila v 16:17.

Vrtulník na horách
04.01.
Vážná zranění

Lyžaři se zranili pár minut po sobě. Pro chlapce (9) musel vrtulník

Krátce po sobě se v pátek při lyžování na Bukové hoře zranili dva lidé. Pro devítileté dítě s těžkým zraněním letěl vrtulník, ženu se zlomeninou ruky pak záchranáři převezli do nemocnice sanitkou.

Vyschlá přehrada
03.11.
Následky sucha

Vyschnou nádrže v Česku? V některých je jen jen čtvrtina vody!

Letošní extrémní sucho se podepsalo také na stavu vody v přehradách a nádržích. Povodí Labe nebo Vltavy dokonce hlásí, že některé přehrady jsou jen na čtvrtině běžného stavu. Odborníci tvrdí, že pokud v dohledné době výrazně nezaprší, zásobování vodou, například pro elektrárny, může být ohrožené.

Pes vyhrabal poklad z doby bronzové
aktualizováno 11.09.
Unikátní nález

Pes na procházce na Rychnovsku vyhrabal poklad z doby bronzové

Přes dvacet předmětů z přelomu mladší a pozdní doby bronzové nalezl pes v Kosteleckých Horkách u Kostelce nad Orlicí na Rychnovsku. Předměty jsou staré přes 3000 let.

VÍKEND: Znovuzrození Neratova v Orlických horách
16.02.

VÍKEND: Znovuzrození Neratova v Orlických horách

Do Neratova v Orlických horách kdysi lidé přicházeli díky víře v uzdravení. Zdejší soška Panny Marie a voda z místního pramene prý mají magickou moc.

Horská služba
26.01.
jsou nepozorní

Drsná lyžařská sezóna: Zranilo se přes dva tisíce lidí, včetně dětí!

Od začátku sezóny se na českých horách zranilo už více než 2100 lyžařů. Naposledy musel vrtulník přepravit do nemocnice dvanáctiletou dívku, která na Orlickoústecku narazila do stojanu na lyže. Předtím se dva lyžaři srazili v Krkonoších, jeden upadl do bezvědomí, druhý má otřes mozku.

Lyžování
09.12.
hurá na kopec

Lyžařská sezóna začíná! Kde už dnes můžete lyžovat? PŘEHLED

A je to tady, první sníh napadl a s ním začíná i lyžařská sezóna! Přinášíme přehled, kam se můžete za prvním lyžováním vyrazit už tento víkend.