Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Svatopluk Bártík k Zemanovi
aktualizováno 11.02.
Definitivní tečka?

Zeman má rakovinu, tvrdil muž. Žalobce: Není to trestný čin!

Brněnský radní Svatopluk Bartík, který před více než rokem na svůj facebook napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu v posledním stádiu, se trestnímu stíhání vyhne. Státní zástupce totiž smetl stížnost Hradu na odložení případu.

Obžalovaní v metanolové kauze
06.02.
soudní proces

Kauza metanol: Žalobce chce za otrávený alkohol vyšší tresty

Vyšší tresty u pěti z šesti obžalovaných žádá před olomouckým vrchním soudem v kauze ostravské metanolové větve státní zástupce. Obžalovaní vinu popírají a odvolací soud žádají většinou o zproštění. Krajský soud jim za ohrožování zdraví závadnými potravinami uložil tresty od pěti let a čtyř měsíců do osmi let a čtyř měsíců. Otrávený alkohol od hlavních distributorů dodávali podle obžaloby do Havířova i na Přerovsku, několik lidí po konzumaci zemřelo. Jde o poslední hlavní obžalované v této kauze. Rozsudek vrchní soud vynese 21. února.

Zadržená češka v Pakistánu
11.01.
Proces v Pákistánu

Rána pro Terezu H. Žalobce může k soudu přinést nové důkazy!

Nedávné zprávy, že soud s Českou Terezou H. v Pákistánu se chýlí ke konci, dostávají vážné trhliny. Nejnovější vývoj případu pašování drog totiž svědčí spíš o tom, že se hlavní líčení protáhne.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Čapí hnízdo - Lenka Bradáčová
aktualizováno 19.12.
vyšetřování

Bradáčová si došlápla na Čapí hnízdo. Žalobce postupoval špatně

Žalobce Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství v Praze (MSZ), který dohlíží na kauzu Čapí hnízdo, nepostupoval při výkonu dozorových oprávnění a povinností k policejnímu orgánu dostatečně důrazně a zcela efektivně. Na webu to dnes uvedla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Zadržená češka v Pakistánu
04.12.
Pašování drog

Tereza už se viděla doma, má ale smůlu! Soud se naopak protáhne

Soud s Terezou, která je v Pákistánu obviněna z pašování drog, se znovu natahuje. Není ani jasné, kdy se Tereza před soudce znovu postaví. Kvůli poslednímu rozhodnutí soudu se navíc může případ zpozdit o další měsíc.

Nelegální obchod s tygry - 6
aktualizováno 07.11.
Vypjaté emoce

Kauza zabitých tygrů je u žalobce, Berousek napadl štáb TV Nova!

Kriminalisté ukončili vyšetřování případu zabitých tygrů, v němž figuruje i člen cirkusového klanu Berousků Ludvík. Vyšetřovatel poslal podklady na státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. A štáb TV Nova se přesvědčil, že Berouskovi příbuzní nesnášejí celou situaci právě dobře.

Muž měl zabít dceru a zranit syna
aktualizováno 25.10.
Napadl i syna

Muž se přiznal k ubodání dcerky (†3). Ve vězení má strávit 26 let

Muž z Uherskohradišťska, který měl vloni v září ve Starém Městě ubodat tříletou dceru a pokusit se zabít pětiletého syna, stráví ve vězení 26 let. Státní zástupce pro něj chtěl doživotí. Muž se k činu doznal, své jednání označil za zkrat pod vlivem alkoholu a prášků.

Policie hledá 7 cizinců
07.08.
Zpřísnění kvalifikace

Žalobci: Zbití číšníka byl pokus o vraždu. Rváčům nově hrozí 18 let

Pražští žalobci nařídili zpřísnit právní kvalifikaci pro dvojici nizozemských turistů, kteří letos na jaře v centru Prahy brutálně zaútočili na číšníka, který je napomenul, protože si do restaurace přinesli vlastní alkohol. Nově útočníkům hrozí až 18 let vězení.

Čaniga u soudu - vazba
aktualizováno 20.06.
Pavel Čaniga

Šéf likérky Drak nedostane tvrdší trest. Žalobce stáhl své odvolání

Krajský soud ve Zlíně znovu řeší kauzu odběru a distribuce nelegálního lihu od podnikatele Radka Březiny. Projednával i odvolání Pavla Čanigy, majitele nechvalně proslulé likérky Drak. Žalobce přitom své odvolání stáhnul, proto Čniga nedostal tvrdší trest.

Trojnásobná vražda v Lázních Bělohrad
aktualizováno 17.05.
Žalobci rozhodli

Muž, který měl v Lázních Bělohrad zabít tři lidi, do vězení nepůjde

Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové dnes zastavilo trestní stíhání muže, který byl obviněn z vraždy dvou žen a dítěte v rodinném domě v Lázních Bělohrad v okrese Jičín.