Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žárovky v Německu
20.03.

VIDEO: Zakázané žárovky jdou stále na dračku! V Německu se jich prodaly tisíce

Jsou neekologické a hlavně neúsporné, ale mají stále své obdivovatele. Klasické žárovky, jejichž výroba byla v Německu před 10 lety evropskou unií zakázána, mají stále své obdivovatele. Někteří lidé vyhledávají prodejny, kde mají poslední zásoby těchto svítidel. Berlínské železářství Helmut Doering jich před deseti léty nakoupilo 12 tisíc a dnes už mají poslední 4 tisíce klasických žárovek.

Obchodní centrum ČEZ
19.03.
bilance

ČEZu klesl zisk o 45 procent, loni vydělal 10,5 miliardy korun

Čistý zisk energetické společnosti ČEZ loni meziročně klesl o 45 procent na 10,5 miliardy korun. Meziroční srovnání podle ČEZ značně ovlivnily jednorázové výnosy za 7,5 miliardy korun z roku 2017, hlavně z prodeje akcií maďarské ropné a plynárenské skupiny MOL.

Ceny benzínu
08.03.
Dražší doprava

Řidiči, pozor! Ceny pohonných hmot budou stoupat

Další rána nejen pro české motoristy. Norové se rozhodli částečně rozprodat svůj státní fond a zbavit se ropných akcií. Podle ekonoma Lukáše Kovandy to může znamenat méně investic do ropného sektoru, což by se mohlo projevit růstem cen benzínu a nafty i na českých tankovacích stanicích.

Prásk.tv píše:

Sambuca - 1
čtěte o tématu prodej na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Potravinářská inspekce zjistila klamavě označený kabanos s „hovězím“ masem
08.03.
kontrola výrobků

Lidl měl klamat zákazníky! Kabanosy musí stáhnout z prodeje

Kabanosy z mosteckého Lidlu neobsahovaly skoro žádné hovězí maso. O klamání zákazníků informovala v pátek Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Prodejci výrobek museli stáhnout z prodeje a zároveň jim hrozí pokuta.

Armáda rozprodává majetek
aktualizováno 05.03.
vojenská technika

Obrana se zbavuje aut a techniky, pořiďte levně i vojenské speciály

Armáda se zbavuje nepotřebného majetku a některé položky rozhodně stojí za povšimnutí. Kromě celé řady osobních aut si mohou lidé pořídit také náklaďáky v různých úpravách, přívěsy a další techniku. Najde se i něco pro sběratele.

Brečící dítě
04.03.
obchodování s dětmi

Žena prodala přes internet své dítě. Chtěla za něj směšnou částku

Z obchodování s nezletilými jsou obviněny dvě ženy z Ruska. Matka za sumu asi 6150 korun prodala přes internet své novorozené dítě. Společně se zájemkyní chtěly oklamat místní úřady, hrozí jim až deset let vězení.

Zámek v v Načeradci na Benešovsku
02.03.
Buďte zámecký pán

Stát draží zámek! Můžete ho mít i s parkem, sadem a skleníky

Příští týden půjde už popáté do dražby zámek v Načeradci na Benešovsku. O stavbu, ke které patří tři hektary pozemku, dosud neměl nikdo zájem. Vyvolávací cena je 17 a půl milionu korun.

Správci silnic hledají kupce na dlažební kostky
25.02.
nepotřebné kostky

Silničáři mají sklady plné kočičích hlav. Snižují ceny, abyste je koupili

Silničáři na mnoha místech republiky musejí řešit neobvyklý problém. V areálech se jim hromadí dlažební kostky, o které nemá nikdo zájem. Někde už dokonce kvůli tomu snižují jejich výkupní cenu. Kostky si nyní můžete pořídit i vy, a to za výhodnou cenu 1800 korun za tunu. Podle architektů se navíc tento materiál opět vrací do módy.

Elon Musk prodává svůj dům v Brentwoodu
aktualizováno 13.02.
galerie Luxusní bydlení

Miliardář Musk prodává své sídlo! Může být i vaše za 103 milionů

Luxusní sídlo ředitele automobilky Tesla a miliardáře Elona Muska je na prodej. Komplex zahrnuje čtyři ložnice, čtyři koupelny, obrovský obývací pokoj, bazén a budoucí majitel si bude moct užívat také dokonalý výhled na americké Los Angeles.

Vrty
aktualizováno 11.02.
napadení kupní smlouvy

Hádka o vrty s minerální vodou, obec měla při prodeji pochybit

Karlovarské minerální vody podaly žalobu na obec Prameny, jde o jednu z nejzadluženějších vesnic v České republice. Žaloba napadá platnost kupní smlouvy na pozemky s vrty tamní minerální vody. Potvrdila to i starostka obce.