Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Internetová ekonomika
aktualizováno dnes 15:49
Srovnání EU

Češi jsou v Evropě chudí příbuzní! Za hodinu berou téměř nejmíň

Češi mají jednu z nejnižších mezd v Evropské unii. V přepočtu na hodiny činí průměrná výplata 233 korun. Třeba v Lucembursku berou téměř pětkrát víc, naopak zhruba dvakrát méně mají v Bulharsku, které je na konci žebříčku.

Důchody a dávky na děti
aktualizováno 20.03.
Návrh koalice

Matky zuří dál: Důchody vzrostly za 10 let o tisíce, rodičovská vůbec

Zatímco důchody se v posledních deseti letech zvyšovaly několikrát, rodičovský příspěvek se naposledy měnil v roce 2008. I to je jeden z důvodů, proč se na vládu ANO a ČSSD po jednání koaliční rady snesla vlna kritiky.

Praha
aktualizováno 18.03.
KVALITA ŽIVOTA V PRAZE

V Praze je blaze! Česká metropole uspěla v prestižním průzkumu

Městem s nejlepší kvalitou života, v porovnání s hlavními městy zemí z bývalého východního bloku, se stala Praha. Na tuto skutečnost poukazuje americká konzultační společnost Mercer, která porovnává řadu faktorů, a to například úroveň vzdělání a bydlení, klimatické podmínky, místní politiku či vztahy s ostatními státy.

Prásk.tv píše:

Kdy a jak zemřete? - 1
čtěte o tématu statistika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Krádež v obchodě
18.03.
Důmyslná krádež

Překvapivá čísla: Průzkum ukázal, kdo nejvíc krade v obchodech

Malé i velké obchody a řetězce se i přes důmyslné technologie stále potýkají s četnými krádežemi. Ty však překvapivě nezpůsobují jen zloději, ale ve velkém také zaměstnanci. Ti jsou ve statistikách napáchaných škod dokonce na prvním místě.

Spalničky - ilustrační foto - 1
aktualizováno 11.03.
Epidemie nepolevuje

Spalničky se dál valí Českem, pacientů už je víc než loni!

Spalničkami se za prvních 69 dní letošního roku nakazilo v Česku víc lidí než za celý loňský rok. Lékaři evidovali letos k 10. březnu 231 případů, loni za celý rok 203.

Akce v obchodech - ilustrační foto
aktualizováno 08.03.
Rok 2018 v číslech

Akční slevy? Skoro půlka obchodů nás šidí, ukázaly kontroly!

Různé akční a mimořádné slevy v obchodech jsou každodenní realitou českých zákazníků. Jak ovšem ukazují kontroly České obchodní inspekce (ČOI) za loňský rok, řada obchodníků slevy nezvládá - skoro polovina kontrol totiž odhalila porušení zákona, což je nejhorší výsledek za poslední roky. Nejvyšší pokuty dostaly velké řetězce.

Šťastní zaměstnanci
aktualizováno 01.03.
lepší stravování

Nejzdravější národy světa, Češi si od posledně polepšili

Agentura Bloomberg vydala po dvou letech žebříček nejzdravějších zemí světa. A Česká republika si proti poslednímu průzkumu mírně polepšila, aktuálně je na 29. místě. Nejzdravějším národem světa jsou Španělé.

Česká obchodní inspekce - 3
22.02.
Vysoké pokuty

Padělků v ČR přibývá, inspektoři objevili podvrhy za 92 milionů!

Českou republiku zaplavuje čím dál tím více padělků. V roce 2018 vyslala Česká obchodní inspekce (ČOI) své pracovníky na téměř dva tisíce kontrol. A zabavila padělky za 92,4 milionu korun, nejčastěji se jednalo o oblečení.

Deprese - ilustrační
21.02.
Duševní zdraví

Invalidních důchodců s duševní nemocí přibývá! Je jich už čtvrtina

Nejnovější statistiky ukazují, že v Česku rapidně přibývá invalidních důchodů přiznávaných na základě psychického onemocnění. Mezi invalidními důchodci je takových případů už čtvrtina. Vyplývá to z čísel zveřejněných Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR.

Práce - srovnání platů
20.02.
Statistika

Ženy jsou vzdělanější a lépe se domluví, i tak berou míň než muži

Mezi českými ženami je stále více vysokoškolaček, Češky také mají lepší znalosti cizích jazyků. Stále ovšem berou méně než muži. Data o českém trhu práce za léta 2010 až 2017 představil ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).