Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečné rukavice
22.03.

VIDEO: Česká obchodní inspekce odhalila na trhu nebezpečné rukavice

Obsahovaly nadměrné množství rakovinotvorného šestimocného chromu. Inspektoři okamžitě zakázali jejich prodej.

Kontroly ochranných rukavic
aktualizováno 22.03.
kontrola čoi

Test ochranných rukavic: Půlka neprošla, jedny jsou nebezpečné!

Mnoho lidí při své práci či zábavě potřebuje ochránit své ruce, pořídí si proto ochranné rukavice. Kontrola České obchodní inspekce ale odhalila nedostatky u téměř poloviny kontrolovaných výrobků, jedny dokonce představovaly nebezpečí pro zdraví.

Kolotoč
08.03.
Odhalení závad

Atrakce na poutích: Polovina jich není bezpečná, ukázaly kontroly

Jarní pouťová sezóna se blíží. Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na bezpečnost pouťových atrakcí. Při 40 kontrolách prošli 90 atrakcí včetně lanových center. Nedostatky přitom objevili téměř v polovině případů.

Prásk.tv píše:

Veronika Kopřivová
čtěte o tématu ČOI na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Akce v obchodech - ilustrační foto
aktualizováno 08.03.
Rok 2018 v číslech

Akční slevy? Skoro půlka obchodů nás šidí, ukázaly kontroly!

Různé akční a mimořádné slevy v obchodech jsou každodenní realitou českých zákazníků. Jak ovšem ukazují kontroly České obchodní inspekce (ČOI) za loňský rok, řada obchodníků slevy nezvládá - skoro polovina kontrol totiž odhalila porušení zákona, což je nejhorší výsledek za poslední roky. Nejvyšší pokuty dostaly velké řetězce.

Děti s hračkami
06.02.
varování čoi

V obchodech objevili hračky plné chemie! Způsobuje i neplodnost

Plastové hračky plné chemie objevili na trhu v rámci mezinárodní akce kontroloři České obchodní inspekce (ČOI). Obsahovaly především velké množství ftalátů, které mohou vážně poškodit zdraví. Mimo jiné způsobují i neplodnost.

Dítě s flaškou
aktualizováno 29.01.
Akce HAD

Děti si bez obtíží seženou kořalku, nalily jim tři pětiny prodejců

Děti se bez obtíží dokáží dostat k alkoholu. Více než polovina obchodníků porušila zákon o ochraně spotřebitele a zákaz prodeje alkoholu mladistvým. Česká obchodní inspekce (ČOI) kontrolovala prodejce po celé České republice.

Podvodné nabízení energie
18.01.
Levnější energie

Zákeřné taktiky! Šmejdi mají nové finty, jak vás obrat, varují experti

Nepoctiví prodejci hledají stále nové způsoby, jak se obohatit na nevinných lidech - a neštítí se opravdu ničeho. Aktuálním trendem jsou nabídky levnějších energií. Česká obchodní inspekce provedla kontrolu těchto nabídek a více než 80 % z nich bylo protiprávních!

Opruzenina
11.01.
nebezpečný výrobek

Ministerstvo varuje: Tento krém může malým dětem podráždit kůži!

Krém, který může být nebezpečný pro malé děti, odhalili pracovníci Ministerstva zdravotnictví. Výrobek má předejít vzniku opruzenin v oblasti zadečku. Smrtelné nebezpečí může představovat čínský holící strojek, který kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI).

Alkohol
28.12.
severní čechy

Inspektoři ČOI poslali děti koupit alkohol. Výsledky byly šokující!

Inspektoři České obchodní inspekce udělali kontrolu prodeje alkoholu mladistvým. Ve třech případech, kdy figuranti mladší 18 let zkusili alkohol koupit, jim ho pokaždé prodali.

Inspekce provedla kontroly prodejců pyrotechniky
aktualizováno 27.12.
Nebezpečná pyrotechnika

Prodejci nabízí zakázané petardy. Inspektoři si na ně došlápli

Česká obchodní inspekce (ČOI) ve čtvrtek opět na několika místech prováděla kontroly nebezpečné pyrotechniky. A výsledky jsou podle očekávání. Trhovci stále nabízejí zboží, které by se laikům nemělo dostat vůbec do ruky. Jediným pozitivem je prý to, že situace je podle inspektorů rok od roku lepší.