Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dopad meteoritu na Měsíc během zatmění
aktualizováno 23.01.
úplné zatmění

Unikátní podívaná, Měsíc během zatmění zasáhlo těleso z kosmu!

Nejen milovníky pozorování noční oblohy uchvátilo pondělní zatmění Měsíce, tento úkaz ale doprovodila fascinující událost. Náš přírodní satelit totiž během zatmění zasáhlo kosmické těleso, samotný dopad zachytily desítky pozorovatelů z celého světa a byli mezi nimi i Češi.

Úplné zatmění měsíce 2019 - Itálie
aktualizováno 21.01.
Další za 6 let

Zatmění krvavého superměsíce: Podívejte se na nejlepší záběry!

Dlouho očekávanou událost si Češi nenechali ujít. V pondělí ráno se nám naskytl úchvatný pohled na úplné zatmění tzv. krvavého vlčího superměsíce. Pokud jste ho propásli, další uvidíte až za šest let.

Krvavý měsíc
18.01.
Už o víkendu!

Přichází krvavý vlčí superměsíc! Pojí se s ním temná proroctví

Už v noci z neděle na pondělí budou moci lidé v České republice sledovat na obloze netradiční podívanou – krvavý vlčí superměsíc. Nad ránem se Měsíc, který bude v úplňku, ponoří do stínu Země. Bude to poslední zatmění Měsíce v tomto desetiletí. S krvavým měsícem je spojeno hned několik proroctví.

Prásk.tv píše:

Měsíc
čtěte o tématu zatmění Měsíce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Krvavý vlčí měsíc
aktualizováno 02.01.
Astronomické jevy

Superkrvavý vlčí měsíc, zatmění Slunce: Přehled úkazů roku 2019

Pro lidi, kteří rádi sledují astronomické úkazy, si rok 2019 připravil hned několik fascinujících představení. Těšit se můžeme na zatmění Slunce, meteorické roje a také na fenomén zvaný "superkrvavý vlčí měsíc."

Krvavý měsíc
19.12.
lednová obloha

Nový rok přinese zatmění a krvavý Měsíc. Má přinést apokalypsu

Začátek nového roku přinese na nebi dva spojené úkazy. V lednu dojde k úplnému zatmění Měsíce, zároveň bude možné pozorovat i tzv. "krvavý Měsíc". Někteří konspirační teoretici a vykladači Bible tvrdí, že krvavý Měsíc souvisí s proroctvím a že je znamením konce světa.

Zatmění Měsíce - Milan Haluška - 2
aktualizováno 28.07.
galerie Nebeské divadlo

Zatmění Měsíce očima čtenářů TN.cz: Všude mraky nebyly!

Celý páteční večer mohli lidé v Česku pozorovat nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. Do zemského stínu se družice ponořila na hodinu a 43 minut a získala zvláštní oranžové až rudé zbarvení. I přes nepřízeň počasí pořídili čtenáři TN.cz krásné fotografie.

Krvavý modrý superměsíc
aktualizováno 27.07.
zatmění měsíce

Nejdelší zatmění je tu! Odkud je Měsíc nejlépe vidět? Přehled míst

Páteční unikátní zatmění Měsíce byste si rozhodně neměli nechat ujít. A pokud si ho chcete skutečně pořádně užít, vyrazte na hvězdárnu. Po celém Česku astronomové pořádají veřejná pozorování, při kterých se na Měsíc můžete podívat profesionálními dalekohledy!

Zatmění Měsíce
aktualizováno 27.07.
půjde vidět?

Zkazí zatmění Měsíce nepříznivé počasí? Někde budou mít smůlu

Už v pátek se můžeme těšit na nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. Pokud bude hezké počasí, mělo by být vidět po celé České republice. Jak podle meteorologů bude?

Krvavý modrý superměsíc
26.07.
nejdelší zatmění

Krvavý Měsíc způsobí emocionální bouři! Kdo bude ohrožen nejvíc?

Páteční unikátní zatmění Měsíce nebude jen úchvatnou vesmírnou podívanou, podle astrologů ho pocítí každý z nás. Způsobí totiž doslova emocionální bouři. A nejhůře na tom prý budou Vodnáři.

Krvavý měsíc
aktualizováno 25.07.
zatmění měsíce

Rudý Měsíc přinese apokalypsu! Příroda dává jasná znamení

Zatímco astronomové se nemohou pátečního zatmění Měsíce dočkat, náboženští kazatelé varují před apokalypsou. Podle nich byla tato událost popsána už v Bibli. A že něco není v pořádku, ukázala podle nich příroda už v minulých dnech.