Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Šumava - 16
19.03.
poničené dřevo

Škody v lesích strmě stoupají. Na vině je sucho i kůrovec

Lesníci pro letošek očekávají horší dopad kůrovcové kalamity, než tomu bylo loni. Škody v lesích způsobené suchem a následně kůrovcovou kalamitou mohou stoupnout až o polovinu. Poslední vichřice, která minulý týden zasáhla Českou republiku, poničila podle Lesů České republiky až dva miliony kubíků dřeva.

Oteplení
aktualizováno 13.03.
počasí

Nová výstraha: Blíží se další vichřice, pak přijde velké oteplení

Po silném větru, který se o víkendu přehnal přes Českou republiku a způsobil obrovské škody, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) další výstrahu. Vítr udeří ve středu a bude postupně zesilovat. Dosáhnout může rychlosti 70 km/h. O víkendu se však můžeme těšit na příjemné oteplení. Teploty by měly vystoupat až na 18 °C.

Vichřice napáchala škody v zoo Olomouc - 8
aktualizováno 11.03.
poničený areál

Vichřice zpustošila olomouckou zoo. Uteklo jí osm zvířat!

Vichřice, která o víkendu řádila v Česku, způsobila na řadě míst četné škody. Mezi nimi je i olomoucká zoo, kde po sobě silný vítr zanechal pořádnou spoušť. Vyrval ze země stromy a poničil ploty výběhů - z těch uteklo osm zvířat. Zoologická zahrada se rozhodla v pondělí areál uzavřít.

Prásk.tv píše:

Naboso
čtěte o tématu vichřice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Zásah v Krásné Lípě
aktualizováno 12.03.
Větrná kalamita

Lesníci: Pozor při vstupu do lesa. Vichřice poničila 1 milion stromů!

Vichřice Eberhard poničila z neděle na pondělí v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) podle prvních předběžných odhadů asi jeden milion metrů krychlových dřeva. Finančně podnik škody zatím nevyčíslil. Státnímu podniku patří téměř polovina lesů v zemi.

Vítr na poušti
07.03.
písek ze Sahary

Vítr přinese písek ze Sahary: Špinavá auta, problém pro astmatiky

Silný vítr přinese v následujících dnech do Evropy písek ze Sahary. Jemné částečky písku v ovzduší mohou potrápit především astmatiky, ale také seniory a lidi s dýchacím onemocněním.

Vichřice Herwart v Česku - 5
aktualizováno 06.03.
Varování ČHMÚ

Na Česko se žene další vichřice! Výstraha platí pro všechny kraje

Meteorologové znovu varují před silným větrem. Na Moravě a ve Slezsku by měl udeřit v noci na čtvrtek, v Čechách platí výstraha až od čtvrtečního poledne. Foukat bude rychlostí až 110 km/h.

Následky silného větru
aktualizováno 05.03.
Ničivý vichr

Nebezpečí úrazu: ČHMÚ vydal varování před silným větrem!

Silný vítr, který v pondělí odpoledne udeřil na Česko a má podle meteorologů fičet i v úterý, zaměstnal hasiče. Ti do úterního rána vyjížděli nejen k popadaným stromům, ale také k poničeným domům či poškozenému velkému billboardu. Od úterního dopoledne platí nová výstraha. Silný vítr má na Moravě a ve Slezsku vát i ve středu.

Silný vítr
aktualizováno 04.03.
výstraha

Na Česko udeřila vichřice! Bez proudu skončily tisíce domácností

Do Česka se přihnal silný vítr. Hasiči od pondělního poledne vyjížděli k polámaným stromům, na Litoměřicku spadl sloup vysokého napětí na železniční trať, doprava se ale kvůli popadaným stromům zastavila na celé řadě dalších míst napříč celou republikou. Problémy nebyly jen v dopravě, bez proudu skončilo několik tisíc domácností.

Vítr
aktualizováno 03.03.
čhmú varuje

Výstraha meteorologů: Po oteplení přijde nebezpečná vichřice

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem, který přejde přes naše území. Přinese ho studená fronta, která od pondělního dopoledne do úterního odpoledne přejde přes naše území od západu k východu. Vítr může dosahovat až rychlosti 90 km/h.

Padající strom v Itálii zabil řidiče v autě
aktualizováno 23.02.
Extrémní počasí

Jih Evropy bičuje vítr, trpí Itálie i Chorvatsko. Nejméně 3 mrtví

Zatímco do Česka dorazilo o víkendu ochlazení, jihoevropské státy se potýkají s extrémně silným větrem. Nejsilnější poryvy zasáhly Chorvatsko a Itálii, kde už má extrémní počasí na svědomí tři životy.