Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Příspěvky na zdraví
23.03.
Přehled benefitů

Nejvyšší čas na změnu pojišťovny: Tohle nabízí novým klientům!

Březen je každý rok měsícem pro přestup k jiné pojišťovně. Pokud tedy s tou současnou nejste spokojení, můžete bezplatně přestoupit k jiné do konce března. Na jaké benefity jednotlivé pojišťovny lákají?

Očkování
07.03.
nebezpečná bakterie

Boj s meningokokem, ministerstvo chce plošné očkování zdarma

Očkování proti meningokoku bude pro děti možná plně hrazené ze zdravotního pojištění. Ministerstvo zdravotnictví totiž zvažuje plošné očkování, které by bylo v obdobném režimu jako například očkování proti pneumokoku. Tedy dobrovolné, ale zdarma. Právě děti a mladí lidé jsou touto infekcí nejvíce ohroženi.

KOLIK NÁS STOJÍ ZDRAVÍ?
14.02.
Jak platíme za vlastní zdraví?

Za léky jsme dali neuvěřitelných 83 miliard! Nejvíc za poslední roky

Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejnil data k výdajům za zdravotnictví v letech 2010-2017. A čísla jsou to poměrně překvapivá. V roce 2017 jsme totiž utratili neuvěřitelných 83 miliard korun za léky, což je nejvíce za poslední roky. Kolik utrácí domácnosti za další zdravotní péči?

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Neschopenka
aktualizováno 13.02.
Polovičatý systém

Lékaři odmítají e-neschopenky! Ani povinné je nebudou používat

Lékaři protestují proti zavedení elektronických neschopenek v současné podobě. Podle novely by měl od července systém e-neschopenek fungovat v "polovičaté" podobě, plně funkční by měl být od příštího roku. Právě to se lékařům nelíbí.

Zdravotní pojištění
aktualizováno 13.02.
výdaje za zdravotnictví

Zdravotní pojišťovny za nás platí stovky miliard! Ženy jsou "dražší"

Podle Českého statistického úřadu jsou zdravotní pojišťovny hlavním plátcem všech výdajů za zdravotnictví v naší republice. Jen v roce 2017 zaplatily přes 250 miliard korun. Více přitom v průměru platí za ženy než za muže. Kolik to dělá za rok?

Ve Zlíně protestovaly desítky zdravotních sester
aktualizováno 04.02.
snížení mezd

Ve Zlíně protestovaly desítky sester. Bojí se o své platy

Desítky sester zlínské krajské nemocnice dnes přišly na krajské zastupitelstvo. Nelíbí se jim, že vedení nemocnice chce údajně zrušit některé jejich výhody. A mají se jim i snižovat mzdy.

Lékař u počítače
aktualizováno 22.01.
lékařská komora

Stovky lékařů ze zahraničí u nás mají pracovat bez nutných dokladů

Více než 400 lékařů ze států mimo Evropskou unii pracuje v Česku podle lékařské komory bez potřebných dokladů a někteří z nich i bez povinného dohledu. Podle komory tím může být ohroženo zdraví pacientů. Na druhou stranu lékařů je málo, ministerstvo i kraje usilují o další přísun lékařů ze zahraničí. O tom, že by v Česku působili lékaři bez potřebné licence, prý nevědí.

Lékaři -ilustrační foto
16.01.

VIDEO: Gynekologové z ambulancí posílí pohotovosti

Ambulantní gynekologové nově posílí své kolegy v nemocnicích na gynekologických pohotovostech. Domluvily se na tom ministerstvo zdravotnictví, Česká gynekologická společnost a pojišťovny. Cílem je vyřešit problém nedostatku lékařů.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 09.12.
nutné opravy

Katastrofální stav nemocnic, stát chce investovat miliardy korun

Nemocnice v Česku by se už brzy mohly dočkat oprav. O havarijním stavu se mluví například v souvislosti s Bulovkou nebo porodnicí v Brně. Další nemocnice jsou zase na pokraji své kapacity. Vláda chce do nemocnic investovat desítky miliard korun. Zbrusu nová dětská poliklinika se dostavěla v pražském Motole, trvalo to 12 let a cena byla přes šest miliard korun.

Převoz pacienta s podezřením na MERS
aktualizováno 06.12.
Vrátil se z Jordánska

Muž hospitalizovaný na Bulovce smrtící MERS nemá, ukázaly testy

U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce se podezření na onemocnění MERS nepotvrdilo. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa. Pacient podle informací ČTK pobýval v Jordánsku. V Česku byly už tři pacienti s podezřením na nákazu touto nebezpečnou nemocí, proti níž není vakcína ani účinná léčba.