Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dělník
14.02.
37,5 hodiny týdně

Pracovní doba se zkrátí, plánuje ČSSD! Budou lidé brát stejně?

Sociální demokracie chce zkrátit pracovní dobu ze 40 hodin týdně jen na 37,5. Podle ČSSD by se tak zvýšila produktivita práce a Česko by se dostalo na úroveň vyspělejších států. Nápad se líbí zaměstnancům i odborům, ale opozice a ekonomové to považují za hazard.

Protesty v Maďarsku - 1
21.12.
Práce navíc

Moderní otroctví? Maďaři svolali obří demonstraci kvůli přesčasům

Maďarský prezident podepsal kontroverzní zákon, který zásadně zvyšuje počet hodin neplacených přesčasů. Opozice i desítky tisíc lidí, kteří proti němu protestují, ho přejmenovaly na otrocký zákon. Lidé se bouří proti vládě Viktora Orbána už přes týden. Pravděpodobně největší demonstrace začala v Budapešti před chvílí.

Stávka horníků v Chomutově
14.12.
Demonstrace

Transparenty, troubení a křik! Horníci chtějí vyšší platy

Přibližně čtyři stovky horníků v pátek ráno v Chomutově demonstrovaly za vyšší platy. Zaměstnanci severočeských dolů se shromáždili před sídlem společnosti. Horníci chtějí přidat tři tisíce korun, firma to ale odmítla.

Prásk.tv píše:

Peníze
čtěte o tématu odbory na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Požár haly v pražské Písnici - 58
aktualizováno 10.12.
jednání s odbory

Hasiči si brzy polepší, měli by dostat větší příplatek za riziko

Hasiči budou dostávat od ledna vyšší příplatky za riziko. Polepší si o dva tisíce na 5 600 korun. Dohodli se na tom zástupci Generálního ředitelství hasičů s odbory.

Emmanuel Macron
aktualizováno 10.12.
Žluté vesty

Macron se snaží utnout násilné protesty, sešel se s odboráři

Francouzský prezident Emmanuel Macron má rušné pondělí - nejprve schůzka s odboráři, následně projev v televizi. Vše kvůli pokračujícím násilným protestům takzvaných žlutých vest, které zemí zmítají už několik týdnů.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 22.10.
Ekonomům se nelíbí

Sněmovna bude rozhodovat o rozpočtu se schodkem 40 miliard

Už tento týden začne bitva ve Sněmovně o nejdůležitější zákon roku. Na poslaneckých lavicích totiž přistane návrh rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem 40 miliard korun. To ostře kritizuje opozice a ekonomové. Podle nich je to nezodpovědné. Naopak na stranu vlády se přiklánějí odbory.

Mamba zelená je velmi inteligentní had, který útočí rychle
aktualizováno 04.10.
Chov jedovatých hadů

Mamba je rychlý zabiják. Odborník radí, jak chovat tohoto hada

Policisté pátrání po mambě nepodceňují. Mamba zelená je totiž podle odborníků chovatelsky mimořádně zajímavá. Fascinuje prý tím, že je oproti ostatním hadům inteligentnější. Patří i mezi nejrychlejší hady planety a její útok domorodci v Africe přirovnávají k letícímu smrtícímu šípu.

Plat - peníze
03.10.
navýšení mzdy

Spor o výši minimální mzdy trvá, ministryně přijala nižší kompromis

Spor o výši minimální mzdy na příští rok bude koalice řešit za týden. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) dnes novinářům řekla, že než její návrh na navýšení o 1200 korun na 13.400 korun měsíčně projedná vláda, tak se nad plánem růstu sejde 10. října koalice, tedy zástupci obou vládních stran. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš hovoří dlouhodobě o nárůstu minimální mzdy o tisíc korun.

Ministr zdravotníctví Adam Vojtěch jedná s odbory
aktualizováno 13.09.
neúspěšné jednání

Platy zdravotníků neporostou, ministr se s odbory nedohodl

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se dnes s lékařskými a zdravotnickými odbory nedohodl na výši růstu platů zdravotníků. Nabízel jim sedm procent navíc do tarifních platů zaměstnanců v příspěvkových organizacích ministerstva. Odbory chtěly deset procent pro všechny, jak jim slíbila předchozí vláda. Novinářům to řekli po dnešním jednání. Od poloviny srpna jsou odbory ve stávkové pohotovosti, stávka ale podle nich reálná není. Chtějí upozorňovat na zneužívání přesčasů.

Šťastlivec
aktualizováno 11.09.
byli byste pro?

Pět týdnů volna a kratší směny! Dočkáme se v práci revoluce?

Každý zaměstnanec by měl být nárok na pět týdnů dovolené ročně. Požaduje to Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Zároveň bude prosazovat zkrácení pracovní doby o půl hodiny bez snížení výdělku. Na shromáždění odborářů to řekl jejich předák Josef Středula.