Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Salmonela v porodnici
aktualizováno 22.03.
nakažené maso

Počet lidí se salmonelou ve Zlíně roste! Všichni jedli kuřecí z Polska

Počet lidí, kteří se ve zlínské nemocnici nakazili salmonelou, oproti čtvrtku vzrostl téměř o třetinu. Hygienici k pátku nahlásili už 67 nemocných, přičemž téměř polovinu tvoří zdravotníci. Podle ministerstva zemědělství byly bakterie salmonely zjištěny ve většině odebraných vzorků drůbežího masa, které tam zdravotníci i pacienti jedli, a které pocházelo z Polska.

Nebezpečí salmonely
aktualizováno 21.03.
Trestní oznámení

Salmonela ve zlínské nemocnici: Hygienici ví, kolik lidí se nakazilo!

Hygienici už znají počet lidí, kteří se v krajské nemocnici ve Zlíně nakazili salmonelou. Výsledky testů potvrdily infekci u dvaapadesáti pacientů a zaměstnanců. Případem se zabývá i policie, která přijala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Kuřecí maso
19.03.
kontaminované maso

Další kuřecí se salmonelou z Polska! Obchody ho už prodaly

Dovoz masa kontaminovaného salmonelou nemá konce, veterinární správa odhalila další případ a i tentokrát se jednalo o polský export. Nebezpečné bakterie se vyskytly ve 300 kg chlazeného kuřecího masa, které se už dostalo k zákazníkům. S největší pravděpodobností už bylo snědené, někteří ho ale stále mohou mít v mrazáku.

Prásk.tv píše:

Kuchyňské prkénko
čtěte o tématu salmonela na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 18.03.
Nakazili se i zdravotníci

Ve zlínské nemocnici se dál šíří salmonela. Pacientů je už 46!

Epidemie salmonelózy v krajské nemocnici ve Zlíně má mnohem větší rozměr. Počet infikovaných se dramaticky zvýšil, a to na 46. Více než polovinu přitom tvoří zdravotnický personál. Naopak několik pacientů už bylo z nemocnice propuštěno. Domů mohly především maminky s novorozeňaty.

Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně
17.03.
Nebezpečná nemoc

Salmonela ve zlínském špitálu: Už se nejspíš ví, kde se vzala!

Skoro tři desítky pacientů a zaměstnanců krajské nemocnice ve Zlíně onemocněly salmonelózou. Zdrojem nákazy bylo pravděpodobně kuřecí maso. Většinu nemocných tvoří maminky v porodnici.

Salmonela v porodnici
aktualizováno 16.03.
vážné komplikace

Zlínskou nemocnici zachvátila salmonela, nakazilo se přes 20 lidí!

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně řeší nepříjemný problém - na několika odděleních, včetně porodnice, se totiž objevila salmonelóza. Nakazilo se přes dvacet pacientů a také několik zdravotníků.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
06.03.
Toman v Bruselu

Česko Unii neustoupí! Polské maso se bude kontrolovat dál

Ministr zemědělství Miroslav Toman jednal v Bruselu o kontrolách polského masa. Přesvědčoval Evropskou komisi, aby celá Unie přijala dočasně vůči Polsku povinné kontroly na salmonelu. K tomu ale nedošlo. Kontroly u nás však budou pokračovat dál.

Kuřecí maso
aktualizováno 06.03.
Skandál s masem

Další nakažené maso z Polska! V tunách drůbežího byla salmonela

Státní veterinární správa (SVS) objevila salmonelu v dalším drůbežím mase z Polska. Ve skladu Gastroplus v Lounech našli čtyři tuny nakaženého masa. Ke spotřebitelům se podle veterinářů nedostalo.

Jan Krzysztof Ardanowski
aktualizováno 01.03.
nevyhovující hovězí

Polský ministr se směje Česku, podle něj může za maso Krteček

Polský ministr zemědělství se v rámci kauzy s masem opřel do českého ministra Miroslava Tomana. Do sporů mezi zeměmi zapojil i Krtečka, Křemílka a Vochomůrku nebo Rumcajse. Svůj český protějšek také vyzval, aby zanechal kousavých poznámek.

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 28.02.
Nekonečný příběh

Opět salmonela v polském mase! Firma už je poslala k zákazníkům

Skandální kauza s polským masem pokračuje - tentokrát veterinární správa našla salmonelu v kuřecích stehnech. Nebezpečnou bakterii obsahovala zásilka ve velkoobchodním skladu v Lounech. Nyní se zjišťuje, kam všude se kontaminované maso dostalo.