Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Okradený důchodce
dnes 16:12
Tak jak to bude?

Zvýšení důchodů na rok 2019 vláda neschválila. Prý až příště

Vláda zatím neschválila zvýšení důchodů na příští rok. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) platí, že důchody porostou průměrně o 900 korun, je ale třeba ještě najít dohodu mezi ministerstvy financí a práce na mechanismu zvyšování penzí.

Rodiče sbírají podpisy kvůli rodičovské
aktualizováno dnes 13:08
Příspěvek pro všechny

Rozzuření rodiče sbírají podpisy kvůli rodičovské. Jsou jich tisíce

Připravovaný vládní návrh, který počítá se zvýšením rodičovského příspěvku z 220 tisíc na 300 tisíc korun pro rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020, budí stále větší a větší emoce. V pondělí se v některých městech rozjely podpisové akce, jejichž organizátoři chtějí, aby vyšší rodičovskou dostali rodiče všech dětí do věku čtyř let tak, jak to původně slibovala vláda.

Očkování dětí
aktualizováno dnes 15:45
Návrh vlády

Stát chce přesvědčit neočkující rodiče. Vyplatí jim odškodnění

Stát by mohl odškodňovat rodiče a další blízké, kterým po povinném očkování zemře dítě či bude zvlášť závažně poškozeno. Návrh zákona dnes schválil kabinet, informoval na twitteru úřad vlády. Celkové náklady opatření není resort zdravotnictví schopen předem odhadnout, může jít o stovky tisíc až desítky milionů korun ročně.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu vláda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Škrty ve vládě
aktualizováno 21.03.
příspěvky do rozpočtu

Vláda měla velké plány. Zřejmě na ně ale nebude mít peníze!

Vypadá to, že vláda bude muset omezit řadu svých původních plánů. Nebude na ně dost peněz. Do státní pokladny totiž letos přiteče mnohem méně ze státních a polostátních podniků, než v předchozích letech.

Petr Rafaj - 2
20.03.
opozice zuří

Šéf antimonopolního úřadu je podezírán z korupce. Vládá ho hájí

Opoziční poslanci chtějí, aby vláda odvolala šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (UOHS) Petra Rafaje. Šéf úřadu, který dohlíží na to, aby na trhu nevznikaly kartely, by se podle nich neměl zaplést do korupční kauzy. Vláda prý však jeho odvolání prezidentovi navrhne.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
aktualizováno 19.03.
Rozpor v koalici

ČSSD hází vinu za rodičovskou na ANO. Babiš to svádí na Hamáčka

Zástupci koalice se sice na jednání shodli na růstu příspěvku pro rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020, ČSSD ale vzápětí rozhodnutí hodila na vládního partnera. Podle sociálních demokratů návrh na zvýšení příspěvku pro všechny děti do čtyř let zamítlo ANO. Premiér Andrej Babiš tvrdí, že stávající verze je návrh šéfa ČSSD Jana Hamáčka.

Muž ve vězení - ilustrační foto
aktualizováno 18.03.
práce ve vězení

Vláda přidá vězňům peníze! Vydělají si téměř 16 tisíc měsíčně

Vězni si budou vydělávat víc. Vláda posvětila plán zvýšit jim mzdy o 1200 korun. Pracovat mohou například v Plzni, kde v pondělí otevřeli nový provoz. Tam si mohou vydělávat i ti, kteří nesmějí z bezpečnostních důvodů pracovat mimo střežené prostory.

Důchody - 2
aktualizováno 18.03.
Zvýšení od příštího roku

Rodiče a důchodci dostanou přidáno! Rozhodla o tom vláda

Důchody by se měly od ledna zvýšit průměrně o 900 korun. Od příštího roku se také zvýší rodičovský příspěvek na 300 tísíc korun z nynějších 220 tisíc korun, bude to ale platit pouze pro nově narozené děti. V pondělí se na tom shodly vládní ANO a ČSSD. Celkový dopad obou opatření zvýší výdaje státního rozpočtu zhruba o 11 miliard korun, uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Škrty ve vládě
aktualizováno 13.03.
rozpočet na příští rok

Vláda nevychází s penězi. Ministři hledají, kde budou škrtat

Státní rozpočet se nevyvíjí podle představ ministerstva financí, ministryně Alena Schillerová (ANO) proto apeluje na resorty, aby v příštím roce škrtaly. Většina ministerstev se přislíbila, že propustí až desetinu úředníků a omezí provozní výdaje.

Mobilní telefon s počítačem
12.03.
podpultové ceny

Boj za mobilní data pokračuje! Operátoři je prý nabízí levně

Začal boj o mobilní data. Premiér Babiš svolal ředitele čtyř operátorů - tří současných a jednoho, který by mohl na tuzemském trhu vytvořit konkurenční prostředí. Operátoři tvrdí, že neprodávají tak drahá data, jak vyplývá z průzkumů, protože je lidem nabízejí za podpultové ceny. Důkaz mají vládě předložit do týdne.