Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Rafaj - 2
20.03.
opozice zuří

Šéf antimonopolního úřadu je podezírán z korupce. Vládá ho hájí

Opoziční poslanci chtějí, aby vláda odvolala šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (UOHS) Petra Rafaje. Šéf úřadu, který dohlíží na to, aby na trhu nevznikaly kartely, by se podle nich neměl zaplést do korupční kauzy. Vláda prý však jeho odvolání prezidentovi navrhne.

Poničené auto v Prostějově - 1
aktualizováno 16.03.
vandal nebo vendeta?

Hanácké Palermo?! Zastupitelka se bojí, někdo jí polil auto barvou

Stává se z Prostějova hanácké Palermo? S autem postříkaným nesmyvatelnou barvou skončila prostějovská opoziční zastupitelka Hana Naiclerová (Změna pro Prostějov). Podle ní se jedná o zastrašování, zajímá se totiž o hospodaření jedné městské společnosti.

Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro
07.03.
jihoamerický trump

Močení na hlavu, prsty v zadnici: Prezident ukázal nechutné video

Lidé začali na sociálních sítích kritizovat brazilského prezidenta Jaira Bolsonara za zveřejnění videa, ve kterém tři tanečníci předvádějí sexuální akty během karnevalu. Prezident se brání tím, že chtěl pouze poukázat na to, jak se lidé chovají.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Senát České republiky 2018
aktualizováno 27.02.
Návrh komunistů

Senát odmítl zdanění církevních restitucí. Proti byla i vládní ČSSD

Senát podle očekávání odmítl návrh KSČM na zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Proti se ve středu odpoledne postavili nejen zástupci nevládních stran, kteří mají v horní komoře většinu, ale i vládní ČSSD. Novelu tak znovu dostane Sněmovna.

Sjezd ANO, Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 18.02.
Ostrá slova

Reakce na sjezd ANO: Komunisté gratulují, opozice se vysmívá

Víkendový sjezd hnutí ANO, na němž nejsilnější strana volila své vedení, vyvolal na sociálních sítích ostré reakce. Zástupci opozičních stran Andreji Babišovi, který obhájil post předsedy hnutí, vyčítají, že má krátkou paměť a že opsal jejich program. Naopak od komunistů, kteří Babišovu vládu podporují, se premiér dočkal gratulace.

Donald Trump
aktualizováno 03.02.
Jižní Amerika

Venezuelská krize: Donald Trump připustil možnost vyslání armády

Venezuelou dál otřásají masové protesty statisíců lidí. Konec vlády prezidenta Madura, který přivedl zemi k ekonomickému bankrotu, je podle mnohých na spadnutí. Americký prezident Donald Trump řekl, že jednou z možností, jak situaci řešit, je i vyslání armády do Venezuely.

Andrej Babiš, Ivan Bartoš, Tomio Okamura
aktualizováno 23.11.
Reakce na jednání

Babiš: Piráti museli být pod vlivem drog. Opozice mluví o černém dni

Hlasování o nedůvěře vládě vzbudilo mezi politiky bouřlivé reakce. Zatímco premiér Andrej Babiš znovu zopakoval slova o kampani, lžích a nemocném synovi, opoziční poslanci mluví o "černém pátku". Podle některých je to ale krok k předčasným volbám.

František Kopřiva
aktualizováno 23.11.
Hlasování o nedůvěře

Potlesk i posměšky. Projev poslance Kopřivy způsobil rozruch

Rozprava před samotným hlasováním o nedůvěře vlády se protahovala. Svým poměrně dlouhým projevem k tomu přispěl i pirátský poslanec František Kopřiva. A nesklidil jen potlesk.

Opozice reaguje na údajný únos
aktualizováno 21.11.
Beznadějné hlasování

"Zbabělci ve vlastní pasti!" reaguje opozice na rozhodnutí ČSSD

Opoziční strany mluví v souvislosti s rozhodnutím ČSSD nezúčastnit se hlasování o nedůvěře vládě o zbabělosti či o alibismu. Podle nich se sociální demokraté de facto rozhodli podpořit premiéra Andreje Babiše (ANO), s jehož hnutím ČSSD vytvořila vládu.

Andrej Babiš
aktualizováno 20.11.
nedůvěra vládě

Opozice vyzvala Zemana, ať při pádu vlády nejmenuje opět Babiše

Předsedové ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN ve společném prohlášení vyzvali prezidenta Miloše Zemana, aby v případě vyslovení nedůvěry vládě jmenoval premiérem někoho jiného než současného předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). Novinářům to po dnešní koordinační schůzce těchto stran řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Zeman avizoval, že při pádu vlády by dostal pověření skládat kabinet znovu Babiš, který by také mohl vládnout delší dobu v demisi. Prezidentovo stanovisko se nezměnilo, reagoval dnes jeho mluvčí.