Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policejní kontrola
včera 14:53
policista má problém

Takhle vypadá policejní kontrola? Řidič kriminalistu vyškolil. VIDEO

Velký ohlas vyvolalo video, které zachycuje zastavení policistou na dálnici D46 u Prostějova. Řidiče, který si kontrolu natočil, zastavil ve služebním voze neuniformovaný policista. Řidiči se prokázal služebním průkazem kriminální policie. Video na facebooku zveřejnila Právní ochrana řidičů.

Autobus Praha
aktualizováno 19.03.
zastávky na znamení

Stavíme jen na znamení! V Praze chystají velkou změnu v MHD

Autobusové zastávky v Praze by mohly být všechny na znamení, navrhuje organizace ROPID, která plánuje pražskou MHD. Argumentuje tak úsporou peněz, snížením hluku a emisí. Cestující, kteří by na zastávce nastupovali, by však museli být pro přijíždějícího řidiče dobře viditelní.

Smrtelná nehoda u Čáslavi
15.03.
Smrtelná srážka

Fabie nedala u Čáslavi přednost, její řidič náraz cisterny nepřežil!

Tragicky skončila v pátek kolem půl šesté odpoledne nedaleko Čáslavi nehoda, do které se zapletla Škoda Fabia a cisterna. Řidič osobního auta totiž navzdory veškeré snaze zdravotníků střet nepřežil.

Prásk.tv píše:

Co si zabalit do letadla
čtěte o tématu doprava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Autobus přepravoval převážně děti
14.03.
Srážka s traktorem

Autobus s dětmi boural! Ve škole jich záchranáři ošetřili třináct!

Celkem třináct dětí ošetřili ve čtvrtek ráno jihomoravští záchranáři na Břeclavsku. Jeli za nimi do školy poté, co se autobus, který je vezl, v Moravské Nové Vsi srazil s projíždějícím traktorem.

Octavia u Opavy čelně narazila do stromu
14.03.
Tragická nehoda

Octavia u Opavy čelně narazila do stromu. Řidič (†32) zemřel

U vážné dopravní nehody zasahovali ve středu před půlnocí záchranáři mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi na Opavsku. Vůz značky Škoda Octavia vyjel ze silnice a narazil do vzrostlého stromu. I když dvaatřicetiletého řidiče tři čtvrtě hodiny oživovali a na místo letěl i vrtulník z Ostravy, řidiče se nepodařilo zachránit.

Řidič autobusu při nehodě přišel o nohu
aktualizováno 13.03.
Nedání přednosti

Řidič autobusu přišel při nehodě o nohu, viníkovi hrozí 8 let!

Až osm let ve vězení za obecné ohrožení může strávit řidič zahraničního kamionu, který vloni v říjnu u Kamenice na Jihlavsku nedal přednost linkovému autobusu. Zraněno bylo 11 lidí, nejvážněji řidič autobusu.

Prodloužení dálnice D3
13.03.
Silničáři v akci

Práce na novém úseku D3 začaly, přibýt má 20 kilometrů dálnice!

U Českých Budějovic začaly práce na prodloužení dálnice D3, na které se aktuálně v České republice staví úplně nejvíc. V letošním roce se stavbaři pustí do dvou úseků a celkově začnou budovat 20 kilometrů nové dálnice.

Vykolejený vlak v Olomouci
aktualizováno 11.03.
Chyba při posunu

Další nepovolená jízda vlaku! V Olomouci vykolejily tři vagóny

Další případ nedovolené jízdy vyšetřuje Drážní inspekce. V pondělí dopoledne projel posun návěstidlo zakazující jízdu na olomouckém nádraží. Tři nákladní vozy následně vykolejily. Provoz v místě je omezen.

Auto v protisměru
aktualizováno 11.03.
Nebezpečný manévr

Šílenec se na dálnici otočil do protisměru, teď ho hledá policie

Policie pátrá po hazardérovi, který se na dálnici D48 nedaleko Českého Těšína otočil do protisměru, nezastavil a jel dál. Jeho nebezpečný manévr zachytila palubní kamera řidiče, který jel za ním.

Spadlý strom na přístřešek s autem v obci Březová - 2
aktualizováno 11.03.
GALERIE Vítr v česku

Následky orkánu: Dodávky proudu se daří obnovit, kalamita pomíjí

Předpověď meteorologů se naplnila. Siný vítr v neděli a v noci na pondělí na mnoha místech lámal stromy a z domů odnášel střechy. V pondělí ráno bylo v Česku bez elektřiny kolem 315 tisíc odběratelů. Distribuční společnost E.ON Distribuce odvolala v pondělí večer kalamitní stav na jižní Moravě a na Vysočině, nadále však zůstává v jižních Čechách a na celém distribučním území ČEZ.