Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Wikipedia
aktualizováno 18.03.
Protest proti reformě

Wikipedie se chystá stávkovat! Jeden den nebude vůbec fungovat

Česká verze Wikipedie se přidá k protestu proti plánované evropské reformě autorského práva. Na 24 hodin tak bude ve čtvrtek česká i německá forma Wikipedie nedostupná.

Zadržená Češka Tereza H.
21.02.
Několikátý odklad

Rána pro Terezu H. Její obhájce před soudem nemohl mluvit!

Poté, co musela Tereza H. několik dní poslouchat tvrdá slova žalobce, který údajné pašeračce drog nic nedaroval, měla přijít úleva. V soudní síni v Láhauru měl totiž ve čtvrtek konečně promluvit obhájce mladé Češky.

2232115
aktualizováno 15.01.
nespokojení zaměstnanci

Německo kvůli stávce ruší polovinu letů. Včetně těch do ČR

Letecký provoz V Německu bude celé úterý výrazným způsobem omezen kvůli stávce bezpečnostního personálu. Celá akce nespokojených zaměstnanců potrvá až do večera, Německá letiště ruší minimálně polovinu letů, situace se dotkne i spojů do ČR. Celkově by stávka měla zkomplikovat cestu více než 220 tisícům cestujících.

Prásk.tv píše:

Dítě na zemi - 1
čtěte o tématu stávka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Letiště Kolín nad Rýnem/Bonn
10.01.
Bezpečnostní opatření

V Německu se stávkuje. Letiště zrušila některé spoje do Prahy

V Německu stávkuje bezpečnostní personál - letiště v Kolíně nad Rýnem/Bonnu, Stuttgartu a Düsseldorfu kvůli tomu ruší stovky letů. Zrušené lety se dotkly i několika spojů s Prahou.

Vlaky v Berlíně
aktualizováno 10.12.
Vyšší platy

V Německu se zastavily dálkové vlaky! Problém mělo i Česko

V celém Německu se v pondělí ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který měl dopad i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení byla i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

Letadla Ryanairu
19.09.
stávka dopravců

Chystáte se na prodloužený víkend? Pozor, ať vám nezruší let

Společnost Ryanair oznámila další plánovanou stávku, ta vychází na 28. září. Bude se týkat celkem pěti zemí. Stávka stevardů a letušek by mohla ohrozit lety Čechů, kteří se chystají díky státnímu svátku vyrazit na prodloužený víkend.

Učitelé
07.09.
Vyšší platy pedagogům

Učitelé chtějí stávkovat. Žádají od září vyšší platy, vláda nesouhlasí

Učitelé požadují od září vyšší platy o 15 %, které jim slíbil premiér Andrej Babiš při sestavování vlády. Podle ankety Pedagogické komory je dokonce 90 % z nich odhodláno jít do stávky.

Lékaři a peníze
aktualizováno 17.08.
zvýšení platů

Lékaři a sestry vyhlásili stávkovou pohotovost. Představili podmínky

Stávkovou pohotovost vyhlásil odborový svaz zdravotnictví a sociální péče. Podle něj není vláda ochotná dodržet slib a zvýšit tarifní platy a základní mzdy. S vyhlášením stávky nesouhlasí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Lékaři a peníze
16.08.
chtějí více peněz

Vyšší platy pro lékaře i sestry, volají odbory! Hrozí stávkou

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče vyhlásí stávkovou pohotovost. Podle něj vláda není ochotná dodržet slib a zvýšit tarifní platy a základní mzdy. Vyplývá to z pozvánky na páteční tiskovou konferenci, kde chce svaz sdělit další podrobnosti.

Stávka lékařů v Chorvatsku
aktualizováno 26.06.
lékaři se bouří

Češi na dovolené v ohrožení? V Chorvatsku stávkují lékaři!

Lékaři po celém Chorvatsku se rozhodli stávkovat. Vybrali si začátek prázdnin, kdy očekávají největší nával turistů. Oblíbená destinace Čechů, tak bude mít díky stávce a možným protestům omezenou lékařskou péči!