Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dávky na děti - 1
aktualizováno 20.03.
názory stran

Rodičovský příspěvek jen pro některé: Opozice chce zakročit!

Zvýšení rodičovského příspěvku tak, jak ho navrhuje koaliční rada, zřejmě ve Sněmovně neobstojí. Pro příspěvek, který by platil pouze pro děti narozené po 1. 1. 2020, není zřejmě žádná z opozičních stran. Ty by totož podle svého vyjádření podpořily pozměňovací návrh, podle kterého by peníze navíc dostaly i rodiny s dětmi do čtyř let.

Václav Klaus mladší
aktualizováno 16.03.
Tvrdý verdikt

Ven! ODS vyloučila Klause ml. po kontroverzních výrocích ze strany

Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího. Klaus na sebe v tomto týdnu upozornil kontroverzními výroky o židovských transportech a Mein Kampfu.

Petr Fiala a Václav Klaus mladší
aktualizováno 16.03.
programová konference

ODS řeší program. Fiala jde tvrdě proti anarchistům ve své straně

Předseda ODS Petr Fiala se na dnešní programové konferenci občanských demokratů v Praze vymezil vůči vládě Andreje Babiše (ANO) i vůči straníkům, kteří by zpochybňovali například západní orientaci Česka. Kabinet nazval vládou marketingu a planých řečí a premiéra, ač ho přímo nejmenoval, přirovnal k baronu Prášilovi.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu ODS na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Jan Zahradil, Václav Klaus ml.
aktualizováno 15.03.
Spory uvnitř strany

Od Klause juniora dávají ruce pryč další lidé z ODS. On ji nebude volit

Spor poslance občanských demokratů Václava Klause ml. se svou vlastní stranou pokračuje. Ten se svým kolegům znelíbil po kontroverzním výroku v Poslanecké sněmovně. Do diskuse se zapojil i jeho otec Václav Klaus starší. Svůj názor ale vyjádřili i další členové ODS.

Václav Klaus, Petr Fiala
aktualizováno 14.03.
Bývalý prezident

Václava Klause mladšího se zastal tatínek. Nad ODS už zlomil hůl!

Spor ODS s Václavem Klausem juniorem zdvihl obočí i Klausovi staršímu. Bývalý prezident se svého syna zastal, naopak kritizuje svou bývalou stranu. Současný předseda ODS Petr Fiala prý podobná slova zakladatele strany očekával.

Alexandra Udženija, Pavel Novotný, Václav Klaus
aktualizováno 14.03.
ANKETA ods řeší potížisty

Skandály Klause ml., Novotného a Udženiji. Takhle to vidí politolog

Několik kontroverzních situací mají za sebou občanští demokraté. Posledním skandálem nejsilnější opoziční strany jsou výroky poslance Václava Klause ml. Kvůli nim jej jeho kolegové vyzvali k odchodu z poslaneckého klubu. Podle politologa ale za růst preferencí vděčí ODS právě Klausovi mladšímu.

Václav Klaus mladší
aktualizováno 13.03.
Prý poškozuje stranu

Odejděte, vyzvali poslanci ODS Klause mladšího. Nepůjdu, vzkázal

Poslanecký klub ODS vyzval Václava Klause mladšího k odchodu z klubu. Klaus svým jednáním dlouhodobě stranu poškozuje, píše se v usnesení po večerním jednání klubu.

Václav Klaus mladší
12.03.
ODS se omlouvá

Klaus přirovnal přijímání zákonů kvůli EU k židovským transportům

Vlnu nevole mezi poslanci koalice i opozice dnes ve Sněmovně vyvolal poslanec ODS Václav Klaus, když přirovnal schvalování zákonů kvůli předpisům EU k rozhodování o složení židovských transportů do nacistických koncentračních táborů. Předseda ODS Petr Fiala se za to jménem své strany omluvil. Sám Klaus připustil, že jeho příměr byl možná drsný, označil ho ale za platný.

ODS, ANO
aktualizováno 17.02.
sněm ano

Reakce na Babišův projev: Dvě tváře premiéra, zlobí se opozice

Dvě tváře má podle Občanské demokratické strany (ODS) politika Andreje Babiše a hnutí ANO. Na jednu stranu slibují úlevy živnostníkům, přitom zvyšují jejich administrativní zátěž, míní občanští demokraté. Reagovali na Babišův dnešní projev na celostátním sněmu hnutí ANO, na němž bude pro další dvouleté funkční období zvoleno vedení. Rezonoval i Babišův výrok, že si představuje malý a levný stát, který nikoho neotravuje.

Místopředseda ODS Martin Kupka
aktualizováno 14.02.
rozhovor

Kupka: Digitalizace má pro občana znamenat usnadnění papírování

Méně papírování na úřadech a více komunikace přes internet. To jsou plány vládních stran i opozičních občanských demokratů. Nejen téma digitalizace otevřeli kolega Jaroslav Brousil s místopředsedou ODS Martinem Kupkou v pořadu Napřímo.