Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jesle
10.01.
kde jsou ve vašem kraji

Skvělá zpráva: Vzniknou nové jesle za stovky milionů! PŘEHLED

Celkem 72 mikrojeslí vzniklo v uplynulých letech díky dotacím ministerstva práce a sociálních věcí. Ty se mezi rodiči nejmenších dětí těší velké oblibě, proto by i v nadcházejících letech měly vznikat další. Stát na ně vyčlenil 224 milionů korun.

Školka
23.10.
Návrh ministerstva

Více peněz pro dětské skupiny! Nahrazují školky a jesle

Dětské skupiny, které slouží jako náhrada jeslí nebo školek pro děti do čtyř let, by mohly v roce 2020 dostávat vyšší příspěvek od státu. Ministerstvo práce a sociálních věcí zatím počítá s částkou 7500 korun měsíčně za každé místo pro dítě, jehož rodiče pracují, hledají si práci či studují.

Adámek - 1
aktualizováno 25.04.
obvinili ji

Malého Adama pokousala v jeslích učitelka! Usvědčil ji otisk zubů

V dobré víře dala svého devítiměsíčního synka Adámka do jeslí v Trnavě, vrátili jí ho ale ve zuboženém stavu. Nakonec se ukázalo, že si na něm nejspíš vylila zlost jedna z učitelek. Usvědčil ji otisk zubů na chlapečkově ruce. Informuje o tom televize Markíza.

Prásk.tv píše:

Pečovatelka mlátila postiženou holčičku
čtěte o tématu jesle na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Jesle
15.11.
kde budou u vás

Dobrá zpráva pro rodiče! V Česku vzniknou desítky jeslí! PŘEHLED

Celkem 57 nových mikrojeslí vznikne v nejbližší době v Česku. Rodiče nejmenších dětí si tak nebudou muset lámat hlavu s tím, komu své ratolesti svěří na hlídání. První mikrojesle by se měly otevřít na konci jara 2017.

Adámek - 1
aktualizováno 08.06.
drsné fotky

Odporný čin v Trnavě: Učitelka v jeslích zmlátila ročního Adámka!

Teprve devítiměsíční Adámek z Trnavy se vrátil domů z jesliček v zuboženém stavu. Má modřiny na tváři a pokousanou ruku. Podle rodičů za vším stojí učitelka.

Jesle
27.10.
dobrá zpráva

Maminky budou moci dříve do práce! V Česku se zvýší počet jeslí

Už od příštího roku mohou obce a neziskové organizace žádat o evropské peníze, kterými by zafinancovaly zřízení jeslí. Ty by měly být podstatně menší než v minulosti, na jednu ošetřovatelku by připadly maximálně čtyři děti.

brečící batole
06.05.
nový trend

Jesle pro batolata se vrací na scénu! Méně dětí, více učitelek

Z mateřských škol se plíživě stávají jesle. V Česku se objevují případy, kdy ve třídě s 28 dětmi je polovina z nich mladší tří let. Pro učitelky tak nastává každodenní drama, jak péči o ně zvládnout, aby se žádnému nic nestalo, píší dnešní Lidové noviny.