Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Padající kus střechy zlomil pouliční lampu i strom a poškodil tři zaparkovaná auta
11.03.

VIDEO: Silný vítr napáchal značné škody po celém Česku

Předpověď meteorologů se naplnila. V Česku udeřil opět silný vítr. Přes den a hlavně v noci na mnoha místech lámal stromy a z domů odnášel střechy. Téměř na celém území republiky vyhlásili energetici kvůli poruchám na vedení kalamitní stav.

Kůrovec
11.02.
Velká kalamita

Sucho a kůrovec pustoší české lesy, škody jdou do miliard!

Sucho a kůrovec za loňský rok způsobili lesníkům miliardové ztráty. Napadeného dříví je v Česku nadbytek a jeho cena klesla až o polovinu. Pro majitele lesů je to pohroma, proto někteří nabízejí pozemky k prodeji i hluboko pod cenou.

Sněhová kalamita v Tibetu
09.02.

VIDEO: V Tibetu za pouhé dva dny napadl metr sněhu

Dvoudenní husté sněžení doslova zasypalo Tibet. Na některých místech naměřili až 130 cm nového sněhu. Národní meteorologické centrum pro další dny předpovídá silný vítr, prudký pokles teplot a další sněhovou nadílku. Problémy jsou nejen s dopravou, ale také se zásobováním v celé oblasti.

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

2239127
30.01.

VIDEO: Bíle peklo v západním Německu

Na západu Německa udeřili silné mrazy, které doprovází silná sněhová kalamita.

Záchranářům komplikuje práci ledovka
aktualizováno 28.01.
Zimní porod

Porod v závějích! Žena v kalamitě nestihla dojet do porodnice

Kvůli zapadaným cestám se žena na jižní Moravě nestihla dostat do porodnice včas. Její chlapeček tak přišel na svět na korbě sanitky mezi sněhovými závějemi. Jihomoravští záchranáři si kvůli nepřízni počasí moc neoddechli, vyjížděli k dopravním nehodám i zraněným chodcům, kteří upadli na namrzlých chodnících.

Les Ilustrační foto
24.01.
Lesy ČR

Ve státních lesích můžete těžit víc dřeva! Bude se navíc zlevňovat

Lesy České republiky od února letošního roku výrazně zvýší množství dříví, které si lidé mohou v lesích sami vytěžit. Důvodem je podle společnosti potřeba zbavit se kalamitního dřeva.

Skiareály zely prázdnotou
aktualizováno 20.01.
Problémy pro střediska

Skiareály sčítají škody po kalamitě! Tratě zely prázdnotou

Skiareály v Česku hlásí velké ztráty. Tentokrát to ale není kvůli tomu, že by na horách bylo sněhu málo, ale právě naopak. Sněhová kalamita posledních dnů jim způsobila škody v desítkách miliónů korun. Spadlé stromy ničily lanovky i elektrická vedení. A velké ztráty jsou prý i na tržbách. Příjezdové cesty do skiareálů byly kvůli sněhu a větru totiž často neprůjezdné a lidé se k nim vůbec nemohli dostat.

Zasněžená Poštovna Anežka
15.01.
Poštovna Anežka

Vemte lopaty a přijďte na Sněžku! Poštovna pod sněhem volá pomoc

Poštovna na Sněžce volá o pomoc! Pohltily ji hromady sněhu, takže není možné se dostat dovnitř. Poštovna proto vyslala výzvu dobrovolníkům s lopatami, aby pomohli vyhledávanou turistikou atrakci vymanit z područí sněhu.

Boží Dar
aktualizováno 13.01.
Další sněžení

Na Božím Daru sněžilo celou noc! Silnice jsou s opatrností průjezdné

Sněhová nadílka na horách zatím nemá konce. Další desítky centimetrů sněhu napadly přes noc na Božím Daru. Meteorologové také očekávají na pondělí silný vítr.

Zasněžené Německo
aktualizováno 11.01.
Krátký oddych

Zavalené Alpy: Po kalamitním týdnu přestalo na chvíli sněžit

Obyvatelé Alp si v pátek mohli po týdnu oddechnout od nepřetržitého hustého sněžení. Změnu počasí vítají i záchranáři a technické složky pracující na zpřístupnění odříznutých míst. S výjimkou krátkého víkendového oteplení, kdy lze počítat i s deštěm, má dál sněžit do poloviny nadcházejícího týdne.