Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tradiční čínská medicína
11.02.
Tradiční čínská medicína

Centrum čínské medicíny v Hradci končí! Co bude s dalšími?

Centrum tradiční čínské medicíny (TCM) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové k 28. únoru končí. Funguje od září 2015. Mluvčí nemocnice Jakub Sochor dnes ČTK dále řekl, že legislativa neumožňuje další působení čínského specialisty TCM v hradeckém zdravotnickém zařízení.

Miloš Zeman ve Sněmovně kvůli rozpočtu
30.11.
Má pravdu?

Posílají mi málo zákonů k podpisu, stěžuje si Zeman na poslance

Prezident Miloš Zeman si v Jeruzalémě, kde byl na oficiální návštěvě, postěžoval, že mu Parlament posílá málo zákonů k podepsání. Podle hlavy státu za to může opozice. Někteří opoziční poslanci zase naopak říkají, že je to správné, když se schvaluje málo zákonů.

Smutné výročí v Bataclanu - 7
aktualizováno 13.09.
Život v Evropě

EU má plán, jak zastavit teroristy. Odřízne je od zdrojů peněz

Poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku schválili legislativu, která by měla výrazně znesnadnit přístup teroristických organizací k penězům potřebných pro organizaci útoků v Evropě.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Andrej Babiš - peníze
aktualizováno 17.01.
důležité schůze

Vláda schválila demisi i novely! Více lidem chce odpouštět dluhy

Ve středu ráno zasedla ve Strakově akademii menšinová vláda hnutí ANO. Protože se jí nepodařilo získat ve sněmovně důvěru, schválila svou demisi. Mandát bude vykonávat do jmenování nového kabinetu. Na jednání vláda zároveň schválila balíček zákonů, včetně toho, který má pomoct lidi oddlužit.

Lékárna
30.12.
změny 2018

Jak je to s eRecepty? Lékárníci zveřejnili důležité informace!

Od 1. ledna bude používání elektronických receptů povinné. Jedná se sice o dlouho připravovanou změnu, někteří lidé si však stále nedovedou představit, jak vlastně tento nový systém bude v praxi fungovat. Proto Česká lékárnická komora zodpověděla nejčastější dotazy pacientů, aby se ve fungování eReceptů lépe zorientovali.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
aktualizováno 31.07.
Zásadní změny

Prezident podepsal důležité zákony, které se dotknou všech!

Prezident Miloš Zeman podepsal několik důležitých zákonů. Jeden z nich například přihraje více peněz městům a obcím, jiné ovlivní vydávání občanských průkazů nebo přesčasy policistů.

Evropský parlament
27.03.
nařízení EU

EVROPSKÝ DIKTÁT: ČR nestíhá přijímat nařízení EU, hrozí pokuty

Česko nestíhá včas přijímat evropské směrnice, minulý rok se počet neprojednaných opatření z Bruselu zvýšil až na dvě desítky. Jedná se například o protikuřácký zákon, nebo o opatření ohledně lehkých nákupních tašek.

Bohuslav Sobotka - 1
aktualizováno 27.02.
Jednání vlády

Příživa trestná nebude, na právu na zbraň se vláda neshodla

Návrh komunistů, aby se do trestního zákoníku vrátilo příživnictví, vláda na svém pondělním jednání zamítla. Na tom, jestli by měli mít občané legálně vlastnící zbraň právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti Česka, se ministři neshodli. O návrhu budou rozhodovat poslanci. Vláda také schválila příspěvky na opravy silnic II. a III. třídy.

muž mířil na řidiče pistolí
09.06.
spor o zbraně

Češi v EU odmítají přísná pravidla pro zbraně. Ale asi marně

Češi sice tvrdě trvají na svém NE vůči přísnějším evropským pravidlům pro zbraně, ale zřejmě to nebude nic platné a přísnější směrnice projde. Vláda sice pověřila ministra vnitra Milana Chovance, aby směrnici odmítl, ale zastánci zpřísnění mají v EU převahu.

Konec kouření
28.05.
Kde se nesmí kouřit

Protikuřácký návrh neprošel, i tak si někde nezapálíte. PŘEHLED

Protikuřácký zákon měl výrazně omezit kouření v restauracích a dalších veřejně přístupných místech. Poslanci ho sice zatím neschválili, některé zákazy ale platí už teď. Víte, kde se podle současného zákona nesmí kouřit?