Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mrtvé ryby v řece Jihlavě
07.01.

VIDEO: Tuny ryb uhynuly kvůli zplodinám z hoření

Závada na zářivkovém osvětlení stojí podle vyšetřovatelů za říjnovým požárem rybí farmy v Rokytně na Pardubicku. Tuny ryb uhynuly nejen kvůli zplodinám, ale také kvůli tomu, že se hasiči k mnoha kádím nemohli dostat.

Prodej vánočních kaprů - 3
23.12.
Kontroly ČOI

Inspekce si posvítila na prodejce kaprů, jeden ryby vážil i s vodou!

Česká obchodní inspekce se o tomto víkendu zaměřila na nepoctivé prodejce vánočních ryb. Inspektoři rozdali pokuty za desítky tisíc korun. Nejhůř dopadla kontrola v Ostravě, hned dva prodejci uváděli špatnou hmotnost. Na jednom nákupu si tak přilepšili o desítky korun.

Ryby na talíři
06.11.
Rybí speciality

Tuniská kuchyně vás nezklame! Jak si při jídle neutrhnout ostudu?

Ryby by na našem jídelníčku neměly chybět, o jejich blahodárných účincích na lidské tělo slyšel snad úplně každý. Výživoví odborníci se proto zaradovali, když v roce 2016 průměrná roční spotřeba ryb přesáhla 20 kilogramů na osobu.

Prásk.tv píše:

Sushi
čtěte o tématu ryby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Dvě tuny mořských plodů v neschváleném skladu
aktualizováno 23.10.
Špatná hygiena

Tohle máme jíst! Dvě tuny plodů moře měli v neschváleném skladu

Více, než dvě tuny mořských plodů, objevila kontrola Státní veterinární správy ve spolupráci s policií v Praze-Písnici. Mořské plody se nacházely v neschváleném skladu, který neměl potřebnou registraci.

2195817
aktualizováno 14.10.

KOŘENÍ:Největší dražba tuňáků v Tokiu

Japonská specialita ryba fugu, která je kvůli svému prudkému jedu přirovnávána k ruské ruletě. Nebo ten nejkvalitnější tuňák modroploutvý! To vše bylo po více než osmdesát let k dostání na tokijském rybím trhu Tsukiji. Tento týden se japonská metropole se svou ikonou rozloučila. My se teď podíváme na vůbec poslední aukci tuňáků, kterou rybí trh hostil.

Rybář - 2
08.09.
Lov načerno

U rybníků a řek přibývá pytláků! Neodradí je ani vysoké pokuty

V Česku se začíná rozmáhat pytláctví u řek a rybníků. Každoročně chytí policie více než tisíc rybářů bez povolení. Například v Českých Budějovicích jen za poslední týden řešili strážníci už tři takové případy. Za pytláctví přitom hrozí až třicetitisícová pokuta.

Na Lipně vymřeli síhové
aktualizováno 29.08.
vymírání druhů

Na Lipně vymřeli vzácní síhové. Chyběla jim čistá voda

V Lipenské přehradě vymřeli síhové, ryby, které potřebují čistou vodu. Zjistili to experti, jejichž výzkumné lodě minulý týden vyrazily na Lipno, největší přehradní nádrž v České republice.

Leklé ryby
aktualizováno 21.08.
došla voda

V rybníku na Plzeňsku se udusily stovky ryb! Zápach se šíří okolím

Mohelnický rybník u Nepomuku na Plzeňsku vyschl. Podepsala se na tom nejen špatná údržba stavidel, ale i současná vedra. Na vyschlém dně leží stovky mrtvých ryb a případ už řeší plzeňská veterinární správa.

Ohrožená zvířata - Úhoř říční
aktualizováno 20.08.
Hrozí jim vyhynutí

Úhoř za 300 000 korun! V Evropě je decimují gangy pytláků

Gangy pytláků po celé Evropě mají novou kořist a vydělávají na ní obrovské peníze. Jedná se o úhoře říčního, který je v Číně považován za velikou delikatesu s léčivými účinky. Za kilo překupníci dostanou přes 300 000 korun.

Rybáři odklízí uhynulé ryby v Nesytu
aktualizováno 11.08.
Nesyt na Moravě

V rybníku uhynulo sto tun kaprů! Na Vánoce budou dražší

Rybáři zpřesnili množství uhynulých ryb na největším moravském rybníku Nesyt. Přišli o sto tun kaprů. Jedná se tak u nás o historicky největší úhyn ryb na jednom místě. Škody se odhadují na miliony a hrozí, že to ovlivní ceny vánočních kaprů.