Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lyžování - ilustrašní
aktualizováno včera 21:58
lyžařské areály

Jaro je tu, lyžařská sezóna ale nekončí. Tady mají pořád otevřeno

České hory během pomalu končící zimní sezóny navštívilo o několik stovek tisíc lyžařů a turistů více než loni. Potvrzuje to i Asociace horských středisek. A důvod je jasný, letos bylo zkrátka mnohem víc sněhu. V některých areálech ho leží hodně přes metr ještě teď.

Medvědí česnek
aktualizováno včera 16:51
Léčivé účinky

Sezóna medvědího česneku je tu! Tyto recepty dělají zázraky

Na mnoha místech Česka už roste medvědí česnek. Pokud nemáte oblíbenou lokalitu nebo se bojíte záměny s jedovatou rostlinou, nezoufejte. Bylinu bude po celé jaro možné zakoupit na různých trzích. Načerpejte inspiraci z našich receptů.

Život ve hvězdách - 2
aktualizováno včera 11:01

Život ve hvězdách 21. 3. 2019

Porotce z MasterChefa Jan Punčochář nás pozval domů a ukázal nám své království. Manželka Veronika pak prozradila Honzovu nejhorší vlastnost. Imitátor Petr Jablonský alias popelář Kája ze seriálu Kameňák si stoupl na surfařské prkno - tedy pokoušel se o to. No, chvílemi to hodně bolelo. Podařilo se mu chytit vlnu? Jaro je konečně tady, jak svádí hvězdy televize Nova? Prozradily nám tajné metody!

Prásk.tv píše:

Stuha a svíčka - 1
čtěte o tématu jaro na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Příchod jara
aktualizováno 20.03.
Jarní rovnodennost

Astronomické jaro je tu! Odborníci řekli, kdy přijde pravé jarní počasí

Už ve středu začíná astronomické jaro, teploty ale jarní rozhodně nejsou. V Česku se podle meteorologů budou i nadále střídat teplá a chladná období, která vždy vydrží jen několik dní. Na konečné oteplení si budeme muset ještě počkat.

Metař
16.03.
Polízanice

Zůstanou ulice po zimě zavalené špínou? Chybějí lidé na úklid!

Města a obce se potýkají s nedostatkem pracovní síly na úklid. Po zimě potřebují ulice vyčistit od nepořádku, ale technickým službám scházejí ti, kteří by se o to postarali.

Kachně na konci února - 3
aktualizováno 01.03.
jaro je tu

Příroda se úplně zbláznila. Tohle odborníci na zvířata ještě nezažili!

Příroda se letos doslova zbláznila - důkazem toho je i kachňátko, které převzali překvapení ochránci přírody do své péče. Ještě nikdy neviděli takhle brzy vyklubané mládě kachny divoké. Není to jediné překvapení, kterým příroda letos šokuje. Do Česka se totiž vrací i ptáci, kteří mají být ještě dlouho v teplých krajích.

Jaro - Honsová Dagmar
aktualizováno 01.03.
Dagmar Honsová

Začalo meteorologické jaro! Jaké bude? Odbornice odpověděla

Meteorologické jaro je tady! Přineslo s sebou ochlazení, o víkendu by ve vyšších polohách mohlo dokonce sněžit. Kdy se znovu oteplí? A jaké bude jaro? Na to odpověděla odbornice na počasí Dagmar Honsová.

Změny na březen
01.03.
Přehled změn

Cenění balíků, účtenky i změna času! Tohle bude od března jinak

Od 1. března se musíme připravit na řadu změn. Asi nejvýraznější z nich je nový způsob posílání balíků a jejich cenění, který zavádí Česká pošta. Změny se dotknou také EET, voleb nebo služebního zákona.

Slunce/ sníh
aktualizováno 28.02.
Přepověď na víkend

Z jara znovu do zimy! Ochladí se o 15 stupňů, o víkendu bude sněžit

Čtvrtek by měl být nejteplejším dnem z celého týdne. Teploty budou atakovat hranici 20 stupňů, už v pátek se ale znovu ochladí. O víkendu pak může dokonce sněžit.

Oteplení
aktualizováno 25.02.
Týdenní předpověď

Chladné počasí končí! Oteplí se až na 18 stupňů. PŘEDPOVĚĎ

Po krátkém ochlazení do Česka znovu vtrhne jarní počasí. Teploty se přes den vyšplhají až k 18 stupňům, v noci ale stále budou klesat pod nulu. V pátek se znovu mírně ochladí a obloha se zatáhne.