Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Teplo nebo zima
aktualizováno včera 09:03
víkendová předpověď

Teploty vyletí až k 20 stupňům, teplé oblečení ale ještě neuklízejte

Teploty v několika následujících dnech vyletí nahoru, o víkendu se dočkáme až 20 °C, čeká nás také několik prosluněných dní. Jarní počasí ale dlouho nevydrží, už v neděli se podle meteorologů zatáhne a teploty začnou prudce klesat a to až na 4 až 9 °C v maximech.

Obří smajlík nad Českou republikou tvořený oblačností
aktualizováno 20.03.
odchylka modelu

Nad Českem se ukázal obrovský smajlík, zaskočil i meteorology

Na radarových snímcích to vypadá, že se počasí meteorologům vysmívá. Předpověď jim úplně nevyšla a nad Českou republikou se podle nich objevil obří smajlík. Obličej tvoří oblačnost, která se bude přesouvat k jihovýchodu, mraků tak bude odpoledne ubývat.

Příchod jara
aktualizováno 20.03.
Jarní rovnodennost

Astronomické jaro je tu! Odborníci řekli, kdy přijde pravé jarní počasí

Už ve středu začíná astronomické jaro, teploty ale jarní rozhodně nejsou. V Česku se podle meteorologů budou i nadále střídat teplá a chladná období, která vždy vydrží jen několik dní. Na konečné oteplení si budeme muset ještě počkat.

Prásk.tv píše:

Zkáza Prahy
čtěte o tématu předpověď na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Ochlazení - 2
aktualizováno 18.03.
týdenní předpověď

Na jaro si ještě počkáme! Ochladí se až o 10 stupňů, může i sněžit

Po vysokých teplotách, které nás provázely během víkendu, nás opět čeká ochlazení. Na definitivní příchod jara si tak ještě chvíli počkáme. Už v pátek by nás ale mohlo podle meteorologů čekat až 16 stupňů nad nulou.

Počasí - povodně, vítr
aktualizováno 15.03.
ČHMÚ

VÝSTRAHA: Dorazí silný vítr, o víkendu zahrozí také povodně!

Experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v pátek odpoledne rozšířili stávající výstrahu před silným větrem o varování před možným zvedáním hladin některých řek - hlavně těch, které svádějí vodu z hor.

Počasí v Jablonci nad Nisou
aktualizováno 14.03.
Bláznivé počasí

Česko zasypal nový sníh! Kde ho do rána napadne nejvíc? MAPA

Oteplení i ničivou vichřici už zažilo Česko od začátku března. Podle meteorologů se však ještě připomene zima. Čeká nás totiž vydatnější sněžení. Do pátečního rána by mělo napadnout až třicet centimetrů nového sněhu.

Počasí - oteplení
09.03.
Měsíční předpověď

Aprílové počasí přijde už v březnu! Příští týden bude nejchladněji

Následující čtyři týdny budou teplotně průměrné. Nejchladnější bude hned příští týden, kdy se teploty mají pohybovat kolem osmi stupňů. S koncem března se mírně oteplí, teploty budou kolem 12 stupňů.

Vítr
aktualizováno 09.03.
výstraha ČHMÚ varuje

Na Česko se žene orkán: Hrozí pády stromů, problémy na silnici

Česko zasáhne o víkendu silný vítr, varují meteorologové. Výstraha platí pro celé území, vítr může způsobit pády stromů a komplikace v dopravě. Odborníci nedoporučují podnikat horské túry a nevydávat se do hřebenových partií.

Počasí - sníh, déšť
aktualizováno 07.03.
předpověď na víkend

Do Česka se vrátí chumelenice: O víkendu se ochladí, v noci i mráz

Po čtvrtku, kdy by teploty měly vyšplhat až na 20 °C, se opět ochladí. Pokud se rozhodnete vyrazit o víkendu ven, raději si vezměte zimní kabáty. Podle meteorologů teploty přes den klesnou pod 10 °C, v noci i pod nulu. Čeká nás také převážně déšť, na horách pak nasněží čerstvý sníh.

Vítr a bouřky
aktualizováno 04.03.
týdenní předpověď

Česko zasáhne déšť i bouřky, teploty ale vyskočí až na 20 °C

V příštích dnech si podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) užijeme příjemné teploty, které se vyšplhají až na 20 °C. Bohužel bude spíše zataženo a deštivo. Na některých místech se mohou objevit i bouřky. Ke konci týdne se trochu ochladí a v noci teploty klesnou opět pod nulu.