Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Krádež v obchodě
včera 05:45
Důmyslná krádež

Překvapivá čísla: Průzkum ukázal, kdo nejvíc krade v obchodech

Malé i velké obchody a řetězce se i přes důmyslné technologie stále potýkají s četnými krádežemi. Ty však překvapivě nezpůsobují jen zloději, ale ve velkém také zaměstnanci. Ti jsou ve statistikách napáchaných škod dokonce na prvním místě.

Tung Dang Duc, Borohrádek - 1
13.03.
Kontrola SZPI

Díra ve střeše, plesnivé zdi i strop. Inspektoři se nestačili divit!

Špína na podlaze i stěnách, plesnivé zdi i strop. A jako nahnilá třešnička na pomyslném dortu díra ve střeše skladu. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při kontrole obchodu v Borohrádku na Rychnovsku jen koukali.

Tři šarže klamavě označených kabanosů
12.03.
Polský kabanos

Inspekce našla tři šarže šizeného kabanosu. Prodával je Kaufland

Tři šarže nevyhovujícího polského kabanosu firmy Tarczyňski objevili v uplynulých dnech pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Ve všech třech šaržích bylo méně masa, než výrobce deklaroval. Podobný prohřešek stejného výrobce odhalili inspektoři i minulý týden.

Prásk.tv píše:

Vejce Benedikt - 1
čtěte o tématu obchod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Akce v obchodech - ilustrační foto
aktualizováno 08.03.
Rok 2018 v číslech

Akční slevy? Skoro půlka obchodů nás šidí, ukázaly kontroly!

Různé akční a mimořádné slevy v obchodech jsou každodenní realitou českých zákazníků. Jak ovšem ukazují kontroly České obchodní inspekce (ČOI) za loňský rok, řada obchodníků slevy nezvládá - skoro polovina kontrol totiž odhalila porušení zákona, což je nejhorší výsledek za poslední roky. Nejvyšší pokuty dostaly velké řetězce.

Primark
aktualizováno 26.02.
levná móda

Oděvní řetězec Primark míří i do Česka, otevře prodejnu v Praze

Módní nadšenci z celé Evropy, kteří neradi dávají za nové kousky horentní sumy, zbožňují řetězec Primark, který si zakládá na nízké ceně a širokém výběru. Řetězec nově otevírá pobočky na osmi místech, co je ale důležitější - chystá se expandovat i do Česka.

Zloděj z pražského letiště
15.02.
Letiště Praha

Policisté dopadli fantoma letiště. Vždy jen přiletěl, kradl a uletěl

Vychytralého zloděje zadržela cizinecká policie na letišti v Praze. Podle policie muž v minulosti vždy přiletěl do České republiky, v bezcelní zóně si nakradl a poté okamžitě odletěl. Měl způsobit škodu za 200 tisíc korun.

Pouta - ilustrační záběr
07.02.

VIDEO: Policie zatkla zloděje. Vykradli nejméně 35 obchodů

Minimálně 35 obchodů s potravinami vykradli podle východočeských kriminalistů 3 muži, které nyní stíhá svitavská policie. Škoda jde do milionů korun a část zboží se našla při domovních prohlídkách.

Prodavačka - ilustrační foto
04.02.
boj o zaměstnance

Chystá se velké zvyšování mezd! Polepší si v několika řetězcích

Přibližně o 3000 korun si od března polepší prodavačky v Penny Marketu. Řetězec po pouhém půl roce ohlásil další zvyšování mezd. Ani zaměstnanci jiných obchodů si ale nemusí zoufat, zvyšovat mzdy bude už brzy hned několik dalších řetězců.

Mzda pokladních
aktualizováno 30.01.
Zvýšení platů

Válka o pokladní pokračuje! Další řetězec jim přidá až 15 %

Řetězec Penny Market znovu zvyšuje mzdy svým zaměstnancům. V průměru si polepší o 10 %, u pokladních to pak bude znamenat nárůst dokonce o 15 %. Vyjádřeno v číslech, podle délky pracovního poměru si prodavačky přilepší o 2 500 až 3 000 Kč. Penny Market přitom pokladním přidával před půl rokem.

Muž kradl a podváděl
24.01.
Zloděj a podvodník

Lupič v Praze přepadl obchod, místo nože vyhrožoval penisem

Třiačtyřicetiletý muž měl v prosinci loňského roku ohrožovat v pražském obchodě prodavačku penisem a požadovat od ní peníze. Šokovaná žena mu dala tisícovku a lupič uprchl. Policii se však muže podařilo dopadnout, avšak v rámci vyšetřování zjistili, že se jedná i o podvodníka, který se vydával za zaměstnance rádia, ve kterém nabízel promoauto a vybíral poplatky.