Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babiš a Hamáček ve sněmovně
aktualizováno 19.03.
Rozpor v koalici

ČSSD hází vinu za rodičovskou na ANO. Babiš to svádí na Hamáčka

Zástupci koalice se sice na jednání shodli na růstu příspěvku pro rodiče dětí narozených po 1. lednu 2020, ČSSD ale vzápětí rozhodnutí hodila na vládního partnera. Podle sociálních demokratů návrh na zvýšení příspěvku pro všechny děti do čtyř let zamítlo ANO. Premiér Andrej Babiš tvrdí, že stávající verze je návrh šéfa ČSSD Jana Hamáčka.

Po mincích nabízí stát výroční dluhopisy
aktualizováno 18.03.
zhodnocení peněz

Chcete bezpečně vydělat? Stát spustil třetí vlnu dluhopisů

Ministerstvo financí zahájilo další emisi státních dluhopisů pro občany s názvem Dluhopisy Republiky. V rámci třetí vlny je možné dluhopisy nakupovat až do 14. června. Zároveň také skončilo druhé upisovací období. V rámci prvního kola se prodaly dluhopisy v hodnotě necelých tří miliard korun.

Ministerstvo financí, NKÚ
18.03.
Výsledky kontrol

Odhalení NKÚ: Ministerstvo financí má nepořádek v účetnictví!

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil vedení účetnictví Ministerstva financí za rok 2017. Kontroly našly velké nedostatky hlavně ve vedení účetnictví Národního fondu, který mimo jiné operuje s toky finančních prostředků z EU do ČR.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

EET
aktualizováno 13.02.
Třetí a čtvrtá vlna

EET i pro řemeslníky. Vláda zákon protlačila na osmý pokus

Sněmovna ve středu na osmý pokus dokončila první čtení vládní novely zákona o evidenci tržeb (EET). Projednávání začalo v září. Středeční krok neznamená schválení předlohy, ale její posunutí do druhého čtení, v němž se jí bude zabývat především sněmovní rozpočtový výbor. Rozpravu provázely rozsáhlé kritické projevy opozičních poslanců, naopak poslanci ANO evidenci tržeb hájili. Některé opoziční strany si kvůli tomu vysloužily kritiku za obstrukce.

Voda - ilustrační foto
19.01.
Snížení DPH

Další zdražování nejspíš nebude! Vláda bojuje za levnější vodu

Vláda vytáhla do boje za levnější vodu. Postarat by se o to měl návrh, který počítá se snížením DPH. Pokud všechno klapne, měly bychom mít nižší účty za vodu už od příštího roku. Je tu sice riziko, že menší dodavatelé nebudou chtít zlevnit, a budou chtít peníze raději investovat, ale ministerstvo financí na ně prý dohlédne.

Vláda chystá změny
02.01.
Plán na rok 2019

Vláda chce v novém roce plnit sliby. Opozice: "Dohání resty!"

Balíček změn zákonů pro rodiny s dětmi, digitalizace státní správy, vodní zákon nebo nákupy moderního vybavení pro armádu. To je jen část toho, co chtějí letos uvést v život členové menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Podle opozice ale ministři a ministryně neřeší, co by měli, a často zahlazují své resty.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 22.12.
Více pro stát

Změny v daních! Poslanci "sáhli" na tabák, levnější pivo odmítli

Poslanci v pátek schválili zavedení nové daně, a to na zahřívané tabákové výrobky. Odhlasovali si to v rámci balíčku, kterým se mění deset zákonů týkajících se daní. Kromě toho také schválili zvýšení výdajových paušálů pro živnostníky z jednoho milionu korun na dva miliony.

Martin Janeček
aktualizováno 21.12.
Nová šéfka berňáku

Janečka v čele Finanční správy nahradí Tatjana Richterová

Novou ředitelkou Finanční správy ČR bude Tatjana Richterová. České televizi to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Richterová nahradí odcházejícího Martina Janečka k 28. prosinci, dosud byla jeho zástupkyní.

Kaly z bývalé ostravské rafinerie
20.12.
nekonečné práce

Vánoce si lidé v Ostravě neužijí! Zápach z rafinérie se line dál

Kaly z bývalé ostravské rafinerie zůstanou ve městě pravděpodobně ještě další dva roky. Firma, která je odstraňuje, měla práce dokončit tento týden, ale hotovy nejsou ani z poloviny. Silný zápach a znečištění trápí obyvatele Ostravy už více než 10 let.

Ministerstvo financí
20.12.
Státní dluh

Deficit 40 miliard? Česko dluží mnohem víc a vyjde nás to draho

Ministerstvo financí bude příští rok potřebovat na financování státního dluhu 331,2 miliardy korun. Úřad to v pátek uvedl s odkazem na zveřejněnou Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2019. Letos počítá MF podle aktualizace strategie z června s 351,3 miliardy korun na financování státního dluhu.