Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cyklóna Idai - 4
aktualizováno 20.03.
strašlivé následky

Krize po úderu cyklony Idai, panují obavy z šíření smrtelných nemocí

Krize po úderu cyklonu Idai v jižní Africe nabírá strašlivých rozměrů. Počet obětí neustále stoupá, president Mosambiku uvedl, že jich může být přes tisíc, zdevastované země dále trápí povodně, lidé jsou odříznutí od světa. Cyklona podle Organizace spojených národů ovlivnila životy více než dvou a půl milionu lidí.

Venezuela: výpadek proudu a nedostatek vody
11.03.
krize

Venezuela je už 5 dní bez proudu! Lidé mají potíže sehnat jídlo i vodu

Velká část Venezuely včetně některých čtvrtí hlavního města Caracas je už pátým dnem bez proudu. Výpad postihuje mimo jiné i vývoz ropy, na kterém je Venezuela závislá. Lidé mají obtíže sehnat vodu a jídlo.

Venezuelu postihl výpadek elektřiny
08.03.
chaos v zemi

Venezuela zažila blackout! Podle Madurovy vlády šlo o sabotáž

Ve čtvrtek odpoledne zažila Venezuela rozsáhlý výpadek elektřiny, který způsobil především v hlavním městě Caracas obrovský chaos. V provozu nebylo například letiště ani metro. Podle vlády prezidenta Nicoláse Madura se mělo jednat o sabotáž.

Prásk.tv píše:

Justin Bieber a Hailey Baldwin - 5
čtěte o tématu krize na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Děti ve Venezuele
aktualizováno 07.03.
cesta do školy

Venezuelská krize ohrožuje i děti! Překročením hranic riskují životy

Politická krize ve Venezuele se nadále prohlubuje. Dopad už má na tamní děti. Ty musí docházet do škol v sousední Kolumbii. Překročením hranic přitom každý den riskují své životy.

Místo havárie jednoho z indických letounů
28.02.
narušený provoz

Krize v Kašmíru: Pákistán otevřel vzdušný prostor pro některé lety

Pákistánský vzdušný prostor byl i ve čtvrtek ráno uzavřen pro civilní lety. To výrazně komplikovalo vzdušný provoz, některá letadla létala kvůli omezení mnohem delší cestou a nabírala několikahodinová zpoždění. Důvodem je stále trvající krize mezi dvěma jadernými mocnostmi. Dopoledne pak došlo k otevření vzdušného prostoru pro některé lety.

Hasič - řidič
aktualizováno 24.02.
nezájem o profesi

Hasičům chybí řidiči. Hrozí, že se k požárům vůbec nedostanou!

Personální krize mezi hasiči! Chybí hlavně řidiči. Ti nejen zodpovídají za bezpečný dojezd k místu zásahu, ale starají se také o techniku. Ti, co mají řidičský průkaz skupiny C, se ke sboru nehrnou, odrazuje je hlavně nízký nástupní plat. Situace je tak vážná, že například v Praze už se začíná mluvit o ohrožení akceschopnosti.

Násilné protesty ve venezuelské metropoli Caracasu
23.02.
uzavření hranic

Napětí roste! Humanitární pomoc "visí" na hranicích Venezuely

Napětí kolem humanitární pomoci Venezuele se vyostřuje. Prezident Maduro nařídil uzavření hraničních přechodů s Kolumbií, přes které mají balíky přijít. Při střetech s Národní gardou zemřeli dva lidé a dalších patnáct je zraněných. Opoziční lídr oznámil, že část pomoci už dorazila přes Brazílii.

Lidé nemají peníze
20.02.
Úrokové sazby

MMF navrhuje zrušit hotovost. Střadatelé by mohli přijít o peníze!

Konec hotovosti navrhují dva ekonomové Mezinárodního měnového fondu. Chtějí tak umožnit centrálním bankám, aby mohly bez obtíží nastavit záporný úrok. Pro střadatele by to tak znamenalo, že by museli své peníze utratit, nebo o část z nich přijít.

Donald Trump
aktualizováno 15.02.
madurův režim

USA pošlou nad Venezuelu letadla. Budou sesílat humanitární zásoby

Venezuela se potýká v posledních dnech s krizí ohledně konce vlády prezidenta Madura, který zemi přivedl k ekonomickému bankrotu. I když má Maduro příznivce, stále více lidí volá po změně režimu včetně států EU i USA. Trump také do Venezuely poslal další zásoby humanitární pomoci. Protože předchozí zásilka byla zadržena na hranicích, tentokrát zásoby přivezou letadla.

Nebezpečné spalničky
13.02.
šíření nemoci

Spalničky propukly ve městě s převahou odpůrců očkování

Washington a New York hlásí epidemii spalniček. Ta se rozšířila především kvůli velkému množství neočkovaných dětí, kterých je jen ve Washingtonu čtvrtina. Úřady proto chtějí očkovat až 95 % obyvatelstva, aby vytvořili imunní prostředí.