Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dávky na děti - 1
aktualizováno 20.03.
názory stran

Rodičovský příspěvek jen pro některé: Opozice chce zakročit!

Zvýšení rodičovského příspěvku tak, jak ho navrhuje koaliční rada, zřejmě ve Sněmovně neobstojí. Pro příspěvek, který by platil pouze pro děti narozené po 1. 1. 2020, není zřejmě žádná z opozičních stran. Ty by totož podle svého vyjádření podpořily pozměňovací návrh, podle kterého by peníze navíc dostaly i rodiny s dětmi do čtyř let.

Stanislav Polčák a Jiří Pospíšil
aktualizováno 18.03.
Volby do EP

TOP 09 a STAN startují kampaň. Vsází na bezpečnost, ekologii a trh

Kampaň pro volby do Evropského parlamentu v pondělí dopoledne odstartovali Starostové a nezávislí a TOP 09, kteří kandidují společně s podporou dalších regionálních uskupení.

Karel Schwarzenberg
07.03.
Dobře to dopadlo

Schwarzenberg musel na riskantní operaci! Smířil se s nejhorším

Politik Karel Schwarzenberg musel na operaci srdce. Podle svých spolustraníků z TOP 09 je po zákroku v pořádku a cítí se dobře. Schwarzenberg se potýká se zdravotními problémy už několik měsíců.

Prásk.tv píše:

Dominik Feri
čtěte o tématu TOP 09 na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Evropský parlament
aktualizováno 12.02.
Evropský parlament

STAN a TOP 09 jdou do voleb spolu, kandidátku zatím tají

Evropské volby se rychle blíží, strany TOP 09 a STAN se dohodly, že budou o místa v Evropském parlamentu bojovat společně. Zástupci stran budou nyní ladit kandidátku, kterou by měli představit týden.

Jednání v Bruselu
aktualizováno 29.01.
Politické šachy

Skolí Davidové Goliáše? Malé strany se kvůli eurovolbám spojují

S tím jak se blíží volby do Evropského parlamentu, roste napětí mezi českými politickými stranami. Zejména ty menší, takzvané proevropské, ladí taktiku, jak uspět v souboji s velkými stranami jako hnutí ANO nebo ODS.

Mateřská
29.01.
Toto chystají

TOP 09 chce změnit mateřskou! Novinka by se dotkla 20 tisíc rodin

Opoziční strana TOP 09 bojuje za změny v mateřské. Stávající systém je podle první místopředsedkyně strany Markéty Pekarové Adamové nespravedlivý. Poslankyně TOP 09 navrhla změnu, která by ženám s průměrnými a nadprůměrnými příjmy mateřskou zvýšila. Poslanci o tom budou jednat ve středu.

Sídla českých politických stran
09.01.
Blízko do Sněmovny

TOP 09 hledá nové "bydlení". Problémy se sídly mají i jiné strany

Vedení TOP 09 si bude muset hledat nové sídlo. V tom současném, které je jen pár kroků od Sněmovny, měla pouze nájemní smlouvu a ta jí byla vypovězena. Podobné problémy musely nebo stále musejí řešit prakticky všechny politické strany.

Volební model – prosinec 2018
20.12.
Předvolební průzkum

Ze sněmovny by vypadly 4 strany, i SPD. Volby by vyhrálo ANO

Podle nejnovějšího předvolebního průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) při Akademii věd, by v prosinci vyhrálo volby hnutí ANO. Oproti listopadu posílilo 4 %. Do sněmovny by se místo stávajících devíti dostalo jen pět stran.

Markéta Pekarová Adamová, Miloš Zeman
06.12.
Boj o rozpočet

Poslankyně chce prezidentovi omezit cesty, toto jí vzkázal Hrad

Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová chce omezit zahraniční cesty prezidenta. V rámci pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu chce prezidentovi na cestování ubrat 450 tisíc korun a tyto peníze dát na protidrogovou prevenci. Podle mluvčího Kanceláře prezidenta Jiřího Ovčáčka jde o hloupý pokus o zviditelnění TOP 09.

Poslanecká sněmovna
03.11.
Zvýšení o 20 procent

Kvůli těmto poslancům vzrostou jejich platy! Podívejte, kdo byl pro

Zvýšení platů o 20 procent si poslanci de facto odhlasovali tím, že odmítli rychlejší projednání novely, která by nárůst zbrzdila. Novelu sice předložila menšinová vláda ANO, pro urychlení ale hlasovali pouze dva členové strany. Podívejte se, jak hlasovali další poslanci.