Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žena u zubaře
dnes 05:45
Nedostatek zubařů

"Žádný zubař nebere," říká Verča ze vsi. S miminkem dojíždí 40 km

Mladá maminka se přestěhovala na vesnici u Kyjova, široko daleko ale není žádný zubař, který by přijímal nové pacienty. S pětiměsíčním miminkem tak má jedinou možnost - jezdit do 40 kilometrů vzdáleného Brna na pohotovost. Podobných případů jsou stovky.

Honička v centru Brna
22.03.
To se jen tak nevidí

Zběsilá honička v centru Brna. Z auta vyhazovali i zbraně! VIDEO

Dramatickou honičku zachytily v úterý v noci kamery v policejních autech v centru Brna. Před muži zákona prchalo kradené auto s rakouskou registrační značkou. V něm sedělo pět cizinců. Za jízdy dokonce z auta vyhodili samopal. Zastavila je až policejní střelba.

Zloděj z Brna
aktualizováno 21.03.
VIDEO zloděj z brna

Kostel jako bankomat: Muž z Brna kradl drátkem dary od věřících

Starší muž z Brna se bohu asi příliš nezavděčil - kostel sice navštěvoval pravidelně, kvůli modlení to ale rozhodně nebylo. Pomocí drátku si z kasičky s dary od věřících udělal v podstatě bankomat. Vybíral z ní mince i bankovky. Nakonec si na něj došlápla policie.

Prásk.tv píše:

Monika Bagárová
čtěte o tématu Brno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Bývalý radní Brno Střed Jiří Švachula
aktualizováno 19.03.
kauza brněnské radnice

Politik Švachula si měl přijít na 9 milionů. Převedl je na účet matky

Hlavním organizátorem korupce na radnici městské části Brno-střed je podle policie bývalý radní Jiří Švachula. Ten měl podle webu irozhlas.cz kolem sebe vytvořit skupinu lidí, která měla organizovat přidělování zakázek

Obří razie 7.3.2019 - Kapsch, ÚOHS, MěÚ Brno-střed - 2
aktualizováno 13.03.
Obvinění z korupce

Švachula (ANO) končí v Brně! Zastupitelé hlasovali jednomyslně

Zastupitelé městské části Brno-střed ve středu jednomyslně odvolali z funkce radního Jiřího Švachulu (ANO). Švachula je ve vazbě kvůli podezření z možného ovlivňování zakázek na radnici a sám na funkci nerezignoval. Pro jeho odvolání z funkce radního bylo všech 41 přítomných zastupitelů. Novou radní byla zvolena zastupitelka Ludmila Oulehlová (ANO). Oblast investic a správy bytových domů bude mít nově na starosti radní Ivo Komárek (ODS).

Terorismus
13.03.
Naletěla podvodníkovi

Češka se těšila na miliony od Talibánu, sama přišla o statisíce

Na co všechno je možné na internetu naletět, předvedla sedmačtyřicetiletá žena z Brněnska. Na internetu si začala psát s mužem, který jí tvrdil, že po útoku Talibánu našel se spolubojovníky miliony dolarů. Po ženě chtěl pomoc s posláním peněz do Česka. Žena kvůli tomu přišla o 300 tisíc. Případ řeší policisté.

Sražená chodkyně v Brně - 2
aktualizováno 12.03.
tragická nehoda

Kamion u zastávky v Brně srazil babičku (84). Na místě zemřela

V úterý ráno se v Brně stala tragická nehoda, při které zemřela 84letá babička. Poblíž městské hromadné dopravy ji srazil kamion. Přesné okolnosti nehody jsou nejasné, případem se zabývá brněnská policie.

Jaroslav Faltýnek
11.03.
Mýtný systém

Má co vysvětlovat! Jaroslav Faltýnek předstoupí před poslance

Druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předstoupí před poslance, aby jim vysvětlil, proč zasahoval do miliardového tendru na mýtný systém. Faltýnka za jeho postup kritizuje jeho nadřízený Andrej Babiš i ministr dopravy Dan Ťok.

Jiří Faltýnek
11.03.
Brněnská větev kauzy ANO

Faltýnek ml. koupil od stíhaného vilu. Odmítá, že ovlivňoval zakázky

Syn prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka Jiří, který je brněnským zastupitelem a seděl ve vedení městských firem, koupil podle webu iDNES.cz od stíhaného podnikatele Ivana Trunečky vilu za velmi nízkou částku. Trunečkova firma pak získala zakázky od městské společnosti, v jejíž vedení Faltýnek mladší seděl. Ten ale odmítá, že by ovlivňoval zakázky.

Poctivá žena vrátila majiteli peníze a doklady
aktualizováno 11.03.
poctivá nálezkyně

Seniorka v Brně našla brašnu s penězi. Bez váhání všechno vrátila

Seniorka v Brně našla brašnu s doklady a peněženkou, ve které bylo přes 13 tisíc korun. Neváhala a poctivě svůj nález odevzala městské policii, která ho ještě ten den předala šťastnému majiteli ze Slovenska.