Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obří razie 7.3.2019 - Kapsch, ÚOHS, MěÚ Brno-střed - 2
aktualizováno 13.03.
Obvinění z korupce

Švachula (ANO) končí v Brně! Zastupitelé hlasovali jednomyslně

Zastupitelé městské části Brno-střed ve středu jednomyslně odvolali z funkce radního Jiřího Švachulu (ANO). Švachula je ve vazbě kvůli podezření z možného ovlivňování zakázek na radnici a sám na funkci nerezignoval. Pro jeho odvolání z funkce radního bylo všech 41 přítomných zastupitelů. Novou radní byla zvolena zastupitelka Ludmila Oulehlová (ANO). Oblast investic a správy bytových domů bude mít nově na starosti radní Ivo Komárek (ODS).

Terorismus
13.03.
Naletěla podvodníkovi

Češka se těšila na miliony od Talibánu, sama přišla o statisíce

Na co všechno je možné na internetu naletět, předvedla sedmačtyřicetiletá žena z Brněnska. Na internetu si začala psát s mužem, který jí tvrdil, že po útoku Talibánu našel se spolubojovníky miliony dolarů. Po ženě chtěl pomoc s posláním peněz do Česka. Žena kvůli tomu přišla o 300 tisíc. Případ řeší policisté.

Sražená chodkyně v Brně - 2
aktualizováno 12.03.
tragická nehoda

Kamion u zastávky v Brně srazil babičku (84). Na místě zemřela

V úterý ráno se v Brně stala tragická nehoda, při které zemřela 84letá babička. Poblíž městské hromadné dopravy ji srazil kamion. Přesné okolnosti nehody jsou nejasné, případem se zabývá brněnská policie.

Prásk.tv píše:

Monika Bagárová
čtěte o tématu Brno na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Jaroslav Faltýnek
11.03.
Mýtný systém

Má co vysvětlovat! Jaroslav Faltýnek předstoupí před poslance

Druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předstoupí před poslance, aby jim vysvětlil, proč zasahoval do miliardového tendru na mýtný systém. Faltýnka za jeho postup kritizuje jeho nadřízený Andrej Babiš i ministr dopravy Dan Ťok.

Jiří Faltýnek
11.03.
Brněnská větev kauzy ANO

Faltýnek ml. koupil od stíhaného vilu. Odmítá, že ovlivňoval zakázky

Syn prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka Jiří, který je brněnským zastupitelem a seděl ve vedení městských firem, koupil podle webu iDNES.cz od stíhaného podnikatele Ivana Trunečky vilu za velmi nízkou částku. Trunečkova firma pak získala zakázky od městské společnosti, v jejíž vedení Faltýnek mladší seděl. Ten ale odmítá, že by ovlivňoval zakázky.

Poctivá žena vrátila majiteli peníze a doklady
aktualizováno 11.03.
poctivá nálezkyně

Seniorka v Brně našla brašnu s penězi. Bez váhání všechno vrátila

Seniorka v Brně našla brašnu s doklady a peněženkou, ve které bylo přes 13 tisíc korun. Neváhala a poctivě svůj nález odevzala městské policii, která ho ještě ten den předala šťastnému majiteli ze Slovenska.

Taťána Malá
11.03.
vyšetřování korupce

Brněnské a krajské ANO se schází kvůli policejní razii v Brně-středu

V Brně dnes večer zasedne oblastní a krajské předsednictvo hnutí ANO, které se bude zabývat razií policie na radnici městské části Brno-střed a uvalením vazby na radního městské části Jiřího Švachulu (ANO). O zasedání ČTK řekla krajská předsedkyně hnutí Taťána Malá (ANO). Kvůli podezření z ovlivňování veřejných zakázek jsou ve vazbě kromě Švachuly další čtyři lidé včetně místostarosty Brna-Ivanovic Petra Liškutina (ANO), který byl navíc vedoucím odboru investic Brna-středu.

Ovzduší a klima - Ilustrační
aktualizováno 11.03.
smutné 2.místo

Třetinu "nejšpinavějších" míst v EU má Česko. Tady je nejhůř

Smutné druhé místo nejznečištěnějších míst v rámci Evropy zastává Česká republika. Ve stovce "nejšpinavějších" míst obsadila téměř třetinu příček, obsadili jsme dokonce i "bronzovou pozici". Hůře než my jsou na tom už jen Poláci.

Ploštice blánatky
09.03.
volala na úřady

Renatu vyděsil podivný hmyz na stromě, kmen byl zcela obsypaný

S nastupujícím jarem se začíná pomalu probouzet příroda a jako první o sobě dává vědět hmyz. Kolonie podivných broučků se objevily okolo Brna. Jde o ploštice, konkrétněji blánatku lipovou, která může napáchat škody na kůrách stromů lip, meruněk a broskvoní.

Převoz obviněných v kauze Brno-střed
aktualizováno 09.03.
Podezření z korupce

Kauza Brno-střed: Radní Švachula a další čtyři muži jsou ve vazbě

Žalobci navrhovali vazbu pěti aktérů kauzy údajné korupce kolem zakázek na radnici Brna-středu ze všech tří možných důvodů - je to obava z útěku, ovlivňování svědků a pokračování v trestné činnosti. Novinářům to před začátkem neveřejných vazebních zasedání řekl státní zástupce Radek Mezlík. Městský soud v Brně následně radního a další čtyři muže poslal do vazby.