Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zvířata v cirkusech
15.03.
Starostovi se to nelíbí

Šok pro český cirkus! Slovenské město je vyhnalo kvůli zvířatům

Vystoupení českého cirkusu zabránil starosta slovenského města Pezinok. Vadilo mu, že v cirkusu vystupují zvířata. Před volbami deklaroval, že takové vystoupení nebude ve městě trpět. Českému cirkusu se něco takového v rámci turné po celé Evropě stalo poprvé. Cirkusáci ale dlouho náhradu nehledali, přijali je v sousedních městech.

Rys Kryštof
aktualizováno 14.03.
Prosba o pomoc

Rys Kryštof zmizel beze stopy! Rozjela se velká pátrací akce

Kuriózní pátrací akci vyhlásili výzkumníci z Jihomoravského kraje. V Moravském krasu se totiž ztratil populární rys Kryštof. Ten je nezvěstný od loňského podzimu a odborníci teď prosí veřejnost o pomoc.

Divoké prase
aktualizováno 13.03.
africký mor

Česko se vzbouřilo EU. Díky tomu se jako první zbavilo moru prasat

Česko je podle Evropské unie zatím jedinou zemí na světě, která dokázala vymýtit africký mor prasat (AMP). Podařilo se mu to po téměř dvou letech. Podle veterinářů se tak zruší mimořádná veterinární opatření na Zlínsku.

Prásk.tv píše:

Pituco - 1
čtěte o tématu zvířata na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Vichřice napáchala škody v zoo Olomouc - 8
aktualizováno 11.03.
poničený areál

Vichřice zpustošila olomouckou zoo. Uteklo jí osm zvířat!

Vichřice, která o víkendu řádila v Česku, způsobila na řadě míst četné škody. Mezi nimi je i olomoucká zoo, kde po sobě silný vítr zanechal pořádnou spoušť. Vyrval ze země stromy a poničil ploty výběhů - z těch uteklo osm zvířat. Zoologická zahrada se rozhodla v pondělí areál uzavřít.

2255258
11.03.

Střepiny 10. 3. 2019

Muž usmrcený lvem a nelegální chovy divokých šelem v Česku. Co je chov a co už týrání a kdo vám zaručí, že takové zvíře nevlastní váš soused?

Sousedský spor
09.03.
Sousedské spory

Soused topil plasty, tak se přestěhovala. Je to ještě horší!

Sousedské spory můžou některým lidem udělat ze života peklo. Někomu vadí hlasitá hudba, jinému třeba zvířata. Obvykle se to řeší slovní domluvou, někdy ale spory skončí na městském úřadě nebo dokonce i u soudu.

Týrání psů v Ponikvi na Prostějovsku
aktualizováno 03.03.
Můžete pomoci

Otřesný případ týrání! Na kost vyhublí psi se požírali mezi sebou

Otřesný pohled se naskytnul policistům v Ponikvi na Prostějovsku. Na dvoře jednoho z domů totiž nalezli patnáct pejsku ve velmi špatném stavu. Na místě byla také tři slepá štěňata a několik rozkládajících těl psů.

Souboj medvěda a divočáka
02.03.
unikátní video

Muž natočil souboj medvěda a kance, teď celé setkání popsal

Potkat v českých lesích medvěda se mnoha lidem nepodaří za celý život, vidět ho během lovu je ještě vzácnější, spatřit ho, jak si troufne na divoké prase, je už poměrně unikátní záležitost. A přesně to se poštěstilo členovi myslivecké stráže, který popsal své pocity z tohoto setkání.

Koza
27.02.

VIDEO: Ochránci zvířat slaví kulaté narozeniny. Jaká jsou jejich přání?

Záchranné stanice pro ohrožené živočichy v Česku slaví 20 let své existence. Za tu dobu pomohly čtvrt milionu zvířat, která byla v ohrožení života. Většinu z nich se podařilo vrátit zpátky do přírody.

Prasata změnila život na vesnici v peklo
23.02.
Nesnesitelný smrad

Prasata změnila život na vesnici v peklo! Obyvatelé si nevědí rady

Chov zvířat jistě na vesnici patří. Nelegální chov prasat ale znepříjemnil život všem občanům jedné ze slovenských vesnic. Nepořádek, úporný smrad a hluk je tam totiž na denním pořádku. S majitelem zvířat si ale nikdo neví rady.