Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kino budoucnosti
aktualizováno 20.02.
koření

Student vytvořil unikátní film: Divák ho ovládá myšlenkami!

Představa ovládat myšlenkami techniku, stroje a počítače fascinovala vědce napříč historií ve všech vědních oborech. Ale nejen je.

Kuřecí maso z fast foodu
11.12.
Fast food

Dívka v kuřeti z KFC našla mozek! Jíst už tam nikdy nebude

Nepříjemné překvapení zažila Sarah Palmerová ze Sydney, když si koupila večeři v jejím oblíbeném fastfoodu KFC. Poté, co doma jídlo otevřela, našla v kuřeti mozek. Okamžitě se na KFC obrátila se stížností. Fast food Sarah napsal, že se nejedná o mozek, ale nejspíš o ledvinu.

Dítě s tabletem
30.09.
Přímá úměra?

Omezte dětem mobily a tablety, budou chytřejší, potvrdil výzkum

Dvě hodiny a dost. To je maximum času, které by děti měly trávit u obrazovky mobilu, tabletu či televize. Jinak podle vědců hrozí,, že se jejich mozek nebude vyvíjet tak, jak má.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 2
čtěte o tématu mozek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Optická iluze
27.08.
optický klam

Jaký vidíte čtverec? Další optická iluze ovládla sociální sítě

Internet opět šílí kvůli další optické iluzi profesora Akiyoši Kitaoky, který ji ukázal hned na několika příkladech. Dokážete odhalit, jestli se objekt, který se pohybuje po barveném pozadí, mění a jak?

John McCain zemřel
aktualizováno 26.08.
Podlehl rakovině

Zemřel americký senátor McCain (†81), bývalý soupeř Obamy

Ve věku 81 let v sobotu zemřel americký republikánský senátor John McCain. S odkazem na sdělení jeho kanceláře o tom informovala agentura Reuters. McCain, který byl senátorem za stát Arizona, někdejší válečný vězeň během války ve Vietnamu a neúspěšný kandidát v amerických prezidentských volbách v roce 2008, prohrál boj s agresivní formou rakoviny mozku.

Narkóza
16.07.
překvapivé výsledky

Vědci odhalili tajemství anestezie! Co se děje v těle a vnímá člověk?

Ačkoli pojem anestezie vychází z řeckého pojmu značícího stav bez vnímání, týmu vědců z finské univerzity v Turku se podařilo zjistit, že mozek při zákroku tak úplně "mrtvý" není. Některé jeho důležité části dál fungují, člověk tak například i přes narkózu dokáže vnímat věci, které se kolem něj odehrávají.

Poslední okamžiky malé Zoey
12.07.
agresivní rakovina mozku

Z toho puká srdce! Rodiče sdíleli fotku dcerky pár chvil před smrtí

Zdrcení rodiče sdíleli poslední fotku své umírající dcery Zoey, kterou postihl vzácný mozkový nádor. I když se jedná o bolestivý moment, matka fotku nahrála na sociální sítě, aby ostatním dodala naději při boji s touto vzácnou nemocí. Srdceryvná fotografie okamžitě obletěla svět.

Šokovaná žena čte složení potravin
28.04.
strašák E102 výsledky studie

Pozor na toto Éčko v potravinách! Může poškozovat mozek

O tom, že některá "éčka", která se běžně používají, jsou v určitém množství škodlivá, není pochyb. Vědci zjistili, že umělé barvivo tatrazin, které se označuje jako E102 a běžně se přidává do potravin, v miligramových množstvích může poškozovat mozek, jak ukázaly experimenty na potkanech.

Helena Dvořáková v Kriminálce Anděl
aktualizováno 26.03.
odřekla představení

Vážná nemoc mozku! Hvězda Kriminálky Anděl leží v nemocnici

Oblíbená herečka a hvězda seriálu Kriminálka Anděl Helena Dvořáková se potýká s vážnou nemocí. Podle zjištění Blesku leží na neurochirurgii s onemocněním hlavy. Její zdravotní stav je špatný již delší dobu.

Sam Altman
aktualizováno 15.03.
nová metoda

Milionář (32) zaplatil za svou smrt. Aby se mohl stát nesmrtelným

Firma Nectome chce docílit přenesení a uložení mysli do počítače. Lidský mozek by tak bylo v digitální formě možné uchovat navždy. Zatím nabízí tuto službu jako předobjednávku se zálohovou cenou 10 tisíc dolarů (210 000 korun). Tuto částku už zaplatil i milionář Sam Altman.