Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theresa Mayová v britském parlamentu
aktualizováno 14.03.
Klíčové hlasování

Britský parlament schválil odklad brexitu. Nové referendum nebude

Britský parlament dnes schválil návrh vlády na krátký odklad brexitu. Kabinet chce o odložení termínu z 29. března na 30. června požádat Brusel v případě, že parlament do 20. března schválí dohodu o brexitu, kterou loni s Bruselem dojednala premiérka Theresa Mayová. Tuto dohodu už parlament ale dvakrát odmítl. Pro vládní návrh se vyslovilo 412 poslanců, proti jich bylo 202.

Brexit
14.03.
Hlasování o dohodě

Bez dohody žádný brexit nebude, varovala Mayová své poslance

Britská premiérka Theresa Mayová, která v Dolní sněmovně zažila další ponížení, připravuje třetí hlasování o brexitové dohodě, kterou parlamentu již dvakrát odmítl. Shoduje se na tom dnešní britský tisk, který středeční dění v parlamentu popsal jako kolaps a vládu chaosu.

Miloslav Rozner
aktualizováno 13.03.
kontroverzní výrok

Rozner zpochybnil koncentrák, 88 poslanců ho odmítlo vydat policii

Policie nyní nebude moci obvinit poslance hnutí SPD Miloslava Roznera v případu jeho výroků o někdejším romském táboře v Letech u Písku.

Prásk.tv píše:

Porotci Voice
čtěte o tématu hlasování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Theresa Mayová
12.03.
Velká Británie

Mayová vyjednala doplňky dohody o brexitu. Opozici to ale nestačí

Evropská unie a Británie se zavázaly, že učiní vše, aby do konce roku 2020 našly náhradní řešení za spornou irskou pojistku. Vyplývá to ze společného prohlášení, na němž se v pondělí večer ve Štrasburku shodla britská premiérka Theresa Mayová a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Theresa Mayová v britském parlamentu
aktualizováno 11.03.
Zamotaná situace

Klíčový týden brexitu je tu. Mayové hrozí další tvrdá porážka!

Velkou Británii čeká klíčový týden a už i Evropská unie do Londýna vzkázala, že osud brexitu je v rukou britského parlamentu. Už v úterý bude Dolní sněmovna parlamentu opět hlasovat o dohodě, kterou s Bruselem dojednala premiérka Mayová. Její mluvčí potvrdil, že hlasování bude. V tamních médiích se totiž začalo spekulovat o jeho odkladu.

Policista a hasič
aktualizováno 05.03.
Schůze Sněmovny

Dobrá zpráva pro hasiče i policii, Sněmovna podpořila přivýdělky

Příslušníkům bezpečnostních sborů se asi zjednoduší zákonná možnost přivydělávat si například pedagogickou činností nebo prací v odborových organizacích. Sněmovna podpořila v dnešním úvodním kole vládní novelu služebního zákona, která reaguje na loňský verdikt Ústavního soudu. Soud zrušil s účinnosti od letošního pololetí část zákona, která pravomoc stanovit výjimky z obecného zákazu jiné výdělečné činnosti plně přenášela na ředitele. Poslanecká sněmovna dnes také projednává návrh na zákaz jízdy kamionů v levém pruhu, v dnešním čtení návrh odolal snaze o zamítnutí.

Miloš Zeman na volebním sjezdu ČSSD
aktualizováno 01.03.
Volební sjezd ČSSD

Zeman "daroval" ČSSD svůj hlas ve volbách. Otřel se o Petříčka

Na volebním sjezdu ČSSD promluvil prezident Miloš Zeman. Sociální demokraty potěšil tím, že bude v květnových volbách do Europarlamentu hlasovat právě pro ně.

Nemocnice
07.02.
Celostátní průzkum

Hledá se nejlepší nemocnice roku. Takhle loni dopadla ta vaše

Množství stížností na nemocnice a jejich personál koluje po sociálních sítích. Nyní máte možnost se o své zkušenosti podělit prostřednictvím anonymního dotazníku. HealthCare Institute totiž organizuje další ročník celostátního průzkumu - Nejlepší nemocnice ČR 2019.

Theresa Mayová v britském parlamentu
aktualizováno 29.01.
Důležité jednání

Britští poslanci: Neodložíme odchod! Tvrdý brexit ale odmítli

Dolní komora britského parlamentu rozdílem 23 hlasů odmítla návrh labouristky Yvette Cooperové, který by otevíral cestu k hlasování o možnosti odložit vystoupení Británie z Evropské unie. Zároveň ovšem Britové rozhodli, že nechtějí brexit bez dohody.

Theresa Mayová
21.01.
problémy s brexitem

Druhé hlasování o brexitu nebude, Mayová řeší irskou pojistku

Britská premiérka Theresa Mayová prozradila další kroky, které chce podniknout v otázce brexitu. Hned na začátku proslovu k poslancům odmítla možnost druhého referenda a zároveň oznámila, že je chce do vyjednávání druhé dohody více zapojit.