Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kouření za volantem
20.02.
cesta do zahraničí

Jiná země, jiná pravidla! Tyto věci při řízení v cizině raději nedělejte

Českému řidiči, který nebezpečně předjížděl a byl obviněný z pokusu o vraždu, hrozí v Německu podle některých zdrojů až 15leté vězení. V evropských zemích ale číhá na české řidiče řada léček. Nejčastějším trestem za porušení pravidel je pokuta, hrozí i zabavení automobilu nebo vězení.

Auto ve stromu v ulici Na Františku
aktualizováno 16.02.
perná noc

Opilci za volantem! Jeden chtěl uplácet, druhý skončil ve stromu

Hned dva opilé řidiče chytili v pátek večer pražští policisté. Jeden z řidičů se snažil policisty uplatit s tím, že ho dokonce odvezou domů. Druhý s autem naboural do stromu, nadýchal pak přes 3 promile.

Dopravní nehoda
15.02.

VIDEO: Každý šestý řidič ujede od nehody, říká statistika

V České republice ujede od dopravní nehody každý šestý řidič. Jde o nejvyšší číslo od roku 1993. Nejvíce nehod, kdy řidiči po srážce zmizeli, se stalo v Praze a Jihočeském kraji. Za ujetí od nehody hrozí pokuta do 5 tisíc korun a řidičům se připíše až sedm bodů. Navíc tomu, kdo tento přestupek spáchá dvakrát a vícekrát za rok, mohou úřady uložit zákaz řízení až na půl roku.

Prásk.tv píše:

Pozor na listí - 1
čtěte o tématu řidiči na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Uprchlíci se snaží v Calais naskočit na kamion do Británie
12.02.
převoz přes Francii

Za pašování migrantů má jít Čech sedět, ČR další pomoc nechystá

Vládní ANO a ČSSD zablokovaly snahu KDU-ČSL a ODS projednat ve Sněmovně případ českého řidiče Jiřího Sagana, který byl ve Francii odsouzen za to, že v jeho kamionu úřady loni našly skupinu Iráčanů. Lidovci a občanští demokraté navrhovali, aby dnes Sněmovna vyzvala vládu k poskytnutí pomoci řidiči, který tvrdí, že o migrantech převážených v chladicím voze nevěděl. Česká diplomacie podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) vyčerpala veškeré možnosti v soudním procesu.

Sníh a náledí komplikují dopravu
aktualizováno 10.02.
jako na houpačce

Řidiči nezvládají výkyvy počasí. Pojišťovny a autoservisy nestíhají

Pojišťovny v Česku mají v posledních dnech napilno. A to kvůli změnám počasí a kalamitám. Jen počet dopravních nehod se za poslední období podle odhadů zvedl až dvojnásobně. Pojišťovny tak denně řeší tisíce škod na autech, které zavinil sníh a led. A v autoservisech se kvůli tomu protahují čekací doby na opravy.

Policejní kontrola
aktualizováno 06.02.
Obvinění GIBS

Policista si nechával peníze z pokut! Přišel si na desítky tisíc

Policista z Ústecka si údajně nechával část peněz, které vybral na pokutách od řidičů. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) už muže obvinila, za zneužití pravomoci mu hrozí jeden až pět let za mřížemi.

Auto vytlačilo sanitku ze silnice
27.01.
Případů přibývá

Auto vytlačilo sanitku s pacientem ze silnice! Řidiči neumí uličku

V Česku přibývá řidičů, kteří neumí uvolnit cestu sanitkám nebo hasičům se zapnutými majáky. Bohužel to samé platí i o chodcích nebo cyklistech. Příkladem je nedávná nehoda v Pardubicích, která mohla skončit velkým neštěstím. Řidič osobáku zmatkoval tak, že vjel přímo pod kola rozjeté sanitce i s pacientem.

Silničáři
11.01.
Náročná zima

Silničáři se potýkají se sněhem, ale i s neukázněnými řidiči!

Na Liberecku už sněžení pomalu ustává a tak se silničáři mohli začít věnovat i silnicím nižších tříd. Mezi nimi jsou i ty, které vedou do horských středisek. Dnes třeba velkou frézou čistili spojku z Bílého Potoka na Smědavu, která byla neprůjezdná.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 06.01.
sjízdnost silnic

Ledovka a sníh pokryly dálnice i silnice, kamiony stojí v kopcích

Policisté i silničáři varovali v neděli ráno před kluzkými silnicemi, ledovka se netvořila jen na silnicích nižších tříd, ale také například na dálnicích. Řidiči tak museli být po ránu extrémně obezřetní.

Sníh v okolí Českých Budějovic - 1
aktualizováno 26.12.
sjízdnost silnic

Silničáři varují řidiče: Sníh a led na silnicích, jazyky a závěje!

Zejména na severu a severovýchodě republiky leží na některých silnicích ve výše položených oblastech sníh, řidiči mohou nejen v Krušných horách a Krkonoších narazit na sněhové jazyky nebo závěje, bez zimní výbavy je tak cesta na horách velmi komplikovaná. V nižších polohách sníh rychle odtává, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.