Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oficiální fotografie ze svatby princezny Evženie
aktualizováno dnes 17:34
princezna evženie

Další přírůstek v královské rodině? Britové už uzavírají sázky

Princezna Evženie a její manžel Jack Brooksbank prý čekají prvního potomka. Podle Britů radostnou novinu oznámí, co nevidět. V jejich přesvědčení je utvrdil příspěvek, který Evženie zveřejnila na svém instagramu a kde uvedla, že rok 2019 bude vzrušující.

Upracovaná žena - Ilustrační foto
aktualizováno včera 22:15
rady a tipy

Po zimě padla na lidi jarní únava. Odborníci radí, jak s ní zatočit!

Začíná jaro a s jeho příchodem se u mnohých z nás projevuje typická jarní únava. Podle odborníků je to ale naprosto přirozené. Důvodem je hlavně změna počasí a prodloužení denního světla. Proti únavě i změnám nálad se ale prý dá snadno bojovat. Jaké rady nám dávají psychologové?

Jupiter - 3.4. 2017 těsně před opozicí se Sluncem
včera 16:59
jupiter

Hledají se jména pro nové měsíce Jupiteru. Zapojit se můžete i vy!

V roce 2018 vědci objevili dvanáct nových měsíců Jupiteru - nyní žádají veřejnost o pomoc s hledáním jména pro pět z nich. Vtipálci ale mají utrum - návrhy musí splňovat přísné podmínky.

Prásk.tv píše:

Ciara Noble - 1
čtěte o tématu zajímavosti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Kojenecký asistent - 2
včera 10:31
kojenecký asistent

Japonci přišli s "chytrými" prsy pro muže. Díky nim mohou kojit!

Doba jde kupředu a spolu s tím se mění i role otců. Nezřídka zůstávají s dětmi doma místo matek a pečují o domácnost. Japonci tento trend posunuli o krok dál a přišli s "chytrými" prsty pro muže, která jim umožňují kojit děti a ukládat data do telefonu.

Zdravá strava
včera 05:55
Trávení v žaludku

Za jak dlouho strávíme jednotlivá jídla? Čím kratší dobu, tím lépe!

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak dlouho trvá, než vám jídlo projde žaludkem? Obecně je známé, že čím kratší dobu to je, tím pro naše trávení lépe. Delší doba trávení náš systém totiž unavuje. Co tedy jíst, abychom měli více energie?

Dětský koutek s míčky
23.03.
nebezpečné bakterie

Hřiště s míčky představují pro děti smrtící nebezpečí, zjistili vědci

Vědci varují před dětskými koutky s míčky - zaměřili se na ně při svém výzkumu a zjistili, že se to tam jenom hemží nejrůznějšími nebezpečnými mikroby. Důvodem je špatná údržba těchto hřišť, která nejsou mnohdy dezinfikována po celé týdny.

Parní vlak
23.03.
Jaro na železnici

Na koleje se vrací turistické vlaky. Kam se můžete s rodinou vydat?

Příchod jara nenaznačuje pouze teplé počasí, konec zimy potvrzují i České dráhy. Ty totiž opět vyjedou se svými turistickými vlaky. Zpět se vrací také cyklovlaky, a na Vltavě se po přestávce objeví sezónní přívozy.

Medvědí česnek
aktualizováno 22.03.
Léčivé účinky

Sezóna medvědího česneku je tu! Tyto recepty dělají zázraky

Na mnoha místech Česka už roste medvědí česnek. Pokud nemáte oblíbenou lokalitu nebo se bojíte záměny s jedovatou rostlinou, nezoufejte. Bylinu bude po celé jaro možné zakoupit na různých trzích. Načerpejte inspiraci z našich receptů.

Halušky
22.03.
srovnání výrobků

Máte rádi halušky? Polotovarům od těchto firem se raději vyhněte

Halušky patří mezi oblíbené pokrmy, ne každý je ale ochotný s jejich přípravou ztrácet čas. A právě na to spoléhají výrobci polotovarů. Na kvalitu jejich halušek se zaměřil časopis dTest. Z výsledků vyplývá, že některým z nich byste se raději měli obloukem vyhnout.

Zdeněk Hřib
aktualizováno 21.03.
pražské zastupitelstvo

Komedie na zasedání! Primátor řeší hudbu, zastupitelé mytí rukou

DJ - tak se prý přezdívá primátorovi hlavního města Zdeňku Hřibovi. Místo klasických znělek totiž zastupitelům pouští moderní hudbu. Ve čtvrtek tak na jednání zazněly úryvky například z filmových Hvězdných válek nebo snímku Vesničko má středisková.