Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theresa Mayová
aktualizováno 20.03.
odchod z eu

Mayová chce jen krátký odklad brexitu, uvádí britská média

Britská premiérka Theresa Mayová požádá Evropskou unii pouze o krátký odklad brexitu. S odvoláním na nejmenované zdroje v britské vládě o tom dnes informují britská média. Konkrétní navrhovaný nový termín odluky neuvádějí, bude to prý ale nejpozději do 30. června, aby se Británie nemusela účastnit květnových voleb do Evropského parlamentu. Rozhodnutí zbylých zemí EU o britské žádosti o odklad by podle vyjádření Evropské komise mohlo přijít až na mimořádném summitu příští týden.

Brit Awards
21.02.

VIDEO: V Londýně se rozdávaly hudební ceny Brit Awards. Kdo ovládl letošní ročník?

Britské hudební ceny populární hudby Brit Awards mají své vítěze. Londýnskou arénu ovládla kapela The 1975 a DJ Calvin Harris. Oba si odnesli hned po dvou křišťálových soškách. Ačkoli v nominacích letos poprvé dominovaly ženy, proměnit se je v ceny podařilo nakonec hlavně mužům.

Brexit
aktualizováno 14.02.
chybí většina

Další prohra Mayové! Dohodu ani odklad brexitu poslanci nepřijali

Britská Dolní sněmovna dnes odmítla podpořit premiérku Theresu Mayovou v její snaze upravit v brexitové dohodě podmínky takzvané irské pojistky. Na dohodě včetně pojistky se Mayová už dříve dohodla s Evropskou unií, britský parlament ale dokument na konci ledna odmítl a premiérka se teď snaží ujednání s EU pozměnit. Šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn k dnešnímu hlasování poznamenal, že Mayová nemá v parlamentu pro svůj plán většinu.

Prásk.tv píše:

Shannon Conarty - 1
čtěte o tématu Británie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Meghan a Harry - 2
aktualizováno 08.02.
blíží se porod

Meghan s bříškem září, Harry vtipkoval o budoucím potomkovi

Britský princ Harry a jeho žena Meghan zářili na slavnosti na počest válečných veteránů. A britská média teď spekulují o tom, že by se jejich miminko mohlo už brzy narodit. Princ Harry prý navíc během večera vtipkoval, že jejich první potomek bude pořádný cvalík.

Brexit - ilustrační fotografie
23.01.
odchod z EU

Tvrdý brexit se Britů v ČR nejdřív nedotkne, schválila Sněmovna

Britové zřejmě budou mít v Česku až do konce příštího roku stejná práva, jako by byli dál občany Evropské unie. Vyplývá to z vládního návrhu zákona, který dnes schválila zrychleně už v prvním čtení Sněmovna. Předloha ale bude účinná jen v případě takzvaného tvrdého brexitu, tedy pokud by Velká Británie odešla z unie bez dohody. Nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Národní britská loterie - Ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
pohádková výhra

Novoroční tiket vyšel, manželé vyhráli přes tři miliardy korun

První den letošního roku byl velmi šťastný pro pár ze Severního Irska. Manžele Connollyovi vyhráli v loterii neuvěřitelných 115 milionů liber. Svému štěstí nemohli uvěřit, výhru tak oslavili šálkem čaje a objetím.

Theresa Mayová
28.12.
dohoda o brexitu

Nad britskou premiérkou visí meč, labouristé ji chtějí sesadit

Dohoda o brexitu by mohla současnou britskou premiérku Theresu Mayovou stát místo. Šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn prohlásil, že není otážkou zda, ale kdy se jeho strana pokusí vyvolat hlasování o nedůvěře.

Brexit - Theresa Mayová
18.12.

VIDEO: Mayová odmítá spekulace o druhém referendu o brexitu

Britská premiérka znovu sklízí kritiku za svou dohodu o brexitu. Podle opozice se snaží umlčet debatu v parlamentu. Britská vláda se 100 dní před odchodem země z Evropské unie začala připravovat na možný tvrdý brexit.

Brexit
13.12.
brexit pokračuje

Mayová předložila na summitu své požadavky, teď se o nich jedná

Britská premiérka Theresa Mayová dnes krátce po 21:00 SEČ beze slova opustila budovu, kde se od odpoledne účastnila summitu Evropské unie. Vrcholná schůzka se tak v Bruselu posunula do své dnešní poslední části, kdy šéfové států a vlád ostatních 27 unijních zemí diskutují o své reakci na přání či požadavky, které jim ministerská předsedkyně předložila v souvislosti s brexitem.

Theresa Mayová
aktualizováno 13.12.
Výbor 1922

Mayová ustála hlasování o důvěře, brexit může pokračovat

Britská premiérka Theresa Mayová dnes ustála hlasování poslanců své vlastní strany o nedůvěře, ve kterém se rozhodovalo, zda bude dál vůdkyní Konzervativní strany a potažmo i předsedkyní vlády. Informoval o tom poslanec Graham Brady, předseda výboru, který měl sčítání na starosti. V tajném hlasování podpořilo Mayovou 200 poslanců, 117 jí vyjádřilo nedůvěru.