Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Weber zakončil kampaň, má vizi pro EU
06.03.
Kandidát na šéfa EK

Kroje, dechovka a pivo. Weber zakončil kampaň, má vizi pro EU

Lídr Evropské lidové strany a kandidát na post předsedy Evropské komise Manfred Weber zakončil dvoudenní kampaň v centrále své domovské strany CSU v Bavorsku. V Pasově se zúčastnil stranického sjezdu a přednesl projev.

Vedení ČSSD
aktualizováno 02.03.
Sjezd ČSSD

ČSSD si zvolila nové vedení. Uspěl Petříček, jedno místo je volné

Místopředsedy ČSSD budou starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, ministryně práce Jana Maláčová, poslanec Ondřej Veselý a ministr zahraničí Tomáš Petříček. Jedno místo zůstalo prázdné. Do dubna by také krajské konference měly zvolit nové předsednictvo, které nahradí ústřední výbor.

Jan Hamáček a Roman Onderka
aktualizováno 01.03.
Sjezd ČSSD

Onderka bude 1. místopředseda ČSSD, stranu dál vede Hamáček

ČSSD povedou Jan Hamáček a Roman Onderka. Zatímco Hamáček obhájil post předsedy strany, Onderka byl nově zvolen prvním místopředsedou. Oba neměli ve volbě protikandidáty a podpořila je drtivá většina delegátů sjezdu ČSSD v Hradci Králové.

Prásk.tv píše:

Muž sjížděl na kole po eskalátorech
čtěte o tématu sjezd na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Miloš Zeman na volebním sjezdu ČSSD
aktualizováno 01.03.
Volební sjezd ČSSD

Zeman "daroval" ČSSD svůj hlas ve volbách. Otřel se o Petříčka

Na volebním sjezdu ČSSD promluvil prezident Miloš Zeman. Sociální demokraty potěšil tím, že bude v květnových volbách do Europarlamentu hlasovat právě pro ně.

Jan Hamáček
25.02.
sjezd strany

ČSSD si bude volit nové vedení. Hamáček má o svém týmu jasno

Sociální demokracii čeká klíčový sjezd, kde se projeví, jaká je nálada mezi straníky a ukáže se, zda podporují současné vedení a také koho navolí delegáti na posty místopředsedů. V těch by šéf strany Jan Hamáček rád viděl například ministryni Janu Maláčovou. A v pondělí také podpořil šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka.

Jan Hamáček
23.02.
Už jen pár dní

Sjezd ČSSD se blíží, Hamáček zatím nenašel vyzyvatele!

Do sjezdu sociální demokracie zbývá necelý týden. Vládní strana si příští pátek a sobotu v Hradci Králové bude mimo jiné volit i nové vedení.Současný předseda Jan Hamáček zatím nemá protikandidáta a v čele strany tak pravděpodobně zůstane.

Lavina ve Švýcarsku
aktualizováno 20.02.
Unikátní záběry

Sjezd o život. Lyžař natočil, jak se za ním řítí sjezdovkou lavina

Pád laviny ve švýcarském středisku Crans-Montana zachytila kamera na helmě jednoho z lyžařů. Jízda z kopce se pro něj stala doslova jízdou o život. Před valící se masou sněhu se mu ale podařilo uniknout do bezpečí. Takové štěstí neměl čtyřiatřicetiletý Francouz, který v noci zemřel na následky zranění způsobených pádem laviny v nemocnici.

Náměstek ministra zahraničí Tomáš Petříček
aktualizováno 19.02.
Sjezd ČSSD

Zvolte mě místopředsedou ČSSD, nebo odejdu z vlády, říká Petříček

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Petříček to v úterý řekl novinářům.

Sjezd ANO, Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 18.02.
Ostrá slova

Reakce na sjezd ANO: Komunisté gratulují, opozice se vysmívá

Víkendový sjezd hnutí ANO, na němž nejsilnější strana volila své vedení, vyvolal na sociálních sítích ostré reakce. Zástupci opozičních stran Andreji Babišovi, který obhájil post předsedy hnutí, vyčítají, že má krátkou paměť a že opsal jejich program. Naopak od komunistů, kteří Babišovu vládu podporují, se premiér dočkal gratulace.

Andrej Babiš na volebním sněmu hnutí ANO
aktualizováno 17.02.
volba vedení

Hnutí ANO dál vede Babiš. Zvolilo ho 206 z 238 delegátů

Premiér Andrej Babiš dnes podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.