Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sebevraždy na kolejích
aktualizováno dnes 15:10
tragédie na prostějovsku

Hana s Veronikou ukončily svůj život! Přátelé i škola vzpomínají

V sobotu otřásla obcí Pivín na Prostějovsku tragédie. Dvě dívky Veronika a Hana ve věku 18 let nejspíš rozhodly ukončit svůj život a lehly si na koleje. Srážku s vlakem bohužel nepřežily. Upřímnou soustrast jedné z dívek vyjádřila střední škola, na kterou chodila.

Střelba Ostopovicích na Brněnsku - 3
aktualizováno dnes 12:26
Co se stalo?

U Brna se střílelo! Zemřeli muž se ženou, nejspíš matka a syn

Jihomoravští kriminalisté od pondělního dopoledne vyšetřují násilnou smrt dvou lidí v obci Ostopovice u Brna. Podle policistů se na místě střílelo. Zatím ovšem není jasné, zda jde o vraždu a sebevraždu, dvojnásobnou vraždu či něco jiného.

Donald Trump
dnes 06:20
Výsledky vyšetřování

Podle ministra FBI očistila Trumpa. S Rusy nespolupracoval

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller podle amerického ministerstva spravedlnosti nedospěl k závěru, že Trumpův volební tým a jeho poradci koordinovali svou činnost s Ruskem.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 1
čtěte o tématu vyšetřování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Vykrádání chat
včera 08:49
Netradiční lup

Hladový zloděj na Olomoucku! Z chaty si odnesl pouze konzervy

Kuriózní případ řeší policisté v Olomouckém kraji. Šedesátiletý muž přišel v pátek na jejich služebnu oznámit, že se mu někdo vloupal do chaty. Překvapením však je, co mu z ní zmizelo. Neznámý pachatel totiž ukradl pouze konzervy. Na Prostějovsku naopak řádil zloděj na veřejných záchodech.

Výbuch ve strojírnách v Poličce
22.03.
exploze trhaviny

Vyšetřování výbuchu v Poličce je u konce. Třem lidem hrozí vězení

Po dvou letech ukončila policie vyšetřování výbuchu trhaviny TNT v Poličských strojírnách na Svitavsku. Při explozi se tenkrát zranilo dvanáct dělníků a sedm hasičů. Podle informací TV Nova policie v nejbližších týdnech patrně navrhne obžalovat tři zaměstnance. Zranění dělníci už jsou prý zase zpátky v práci a podle podniku dostali všichni i odškodné.

Leonid Kušnarenko
20.03.
reakce na masakr

Šéf pražských muslimů vyzval k ozbrojování, výrok řeší policie

Výrokem předsedy pražské muslimské obce Leonida Kušnarenka se zabývá policie. Kušnarenko na svém profilu na sociální síti zveřejnil, že pomůže muslimům se získáním zbrojního průkazu. Chtěl tak prý reagovat na nedávné útoky v mešitách na Novém Zélandu. Ústředí muslimských obcí se od jeho výzvy distancuje.

Útok na Novém Zélandu
aktualizováno 19.03.
Schvalování terorismu

Po Češích, kteří schvalovali útok na Zélandu, jde elitní jednotka

Komentáře, v nichž uživatelé na internetu schvalovali páteční teroristický útok na Novém Zélandu, vyšetřuje elitní policejní jednotka – Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Pod tu totiž kyberkriminalita spadá.

Meteorit padá na Zemi
aktualizováno 19.03.
obří exploze

Zemi zasáhl obří meteor. Výbuch byl 10x větší jak bomba v Hirošimě

Meteor, jehož výbuch v zemské atmosféře byl jedním z nejsilnějších za posledních třicet let, explodoval už na konci loňského roku. Ohromná exploze nastala nad Beringovým mořem, nikdo ji tak bezprostředně po průletu atmosférou nezaznamenal. Energie výbuchu byla mnohonásobně větší, než měla atomová bomba v Hirošimě.

Hořící auto po smrtelné nehodě v Brně - 4
aktualizováno 18.03.
auto v plamenech

Řidič v BMW podle policie zabil chodce a ujel! Viní ho ze čtyř věcí

Řidič, který v listopadu loňského roku měl srazit chodce a od nehody měl následně ujet, čelí vážným obviněním. Chodec strašlivou nehodu nepřežil, policisté řidiče viní hned ze čtyř porušení zákona, jedná se o usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování.

Záhadné zmizení šestileté dívky
18.03.
vyšetřování policie

Zlom v případu zmizelé Valerie (6)! Policie chce obžalovat její babičku

Již několik měsíců nikdo neviděl šestiletou Valerii, o kterou pečovala babička. Té byli svěřeni také další tři sourozenci. Právě žena, která dostala děti do péče, se v případu stala hlavní podezřelou. Kriminalisté z oddělení vražd již ukončili vyšetřování a podali návrh na podání obžaloby, v případě odsouzení hrozí ženě až osmiletý trest.