Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zvýšený výskyt spalniček
11.02.
Nepovinné očkování

Spalničky děsí Čechy, vozí si je z dovolené. V těchto zemích pozor

Až pětina lidí v Česku, kteří onemocní spalničkami, se nakazila v zahraničí. Nejrizikovější jsou například země, ve kterých není očkování proti spalničkám povinné. Počet nakažených u nás dál prudce roste.

Městská policie Ilustrační snímek
aktualizováno 10.02.
anketa Rizikový příplatek

Strážníci chtějí víc peněz za rizika. "Za dávání botiček?" diví se lidé

Strážníkům se nelíbí, že mají nižší rizikové příplatky než státní policisté a argumentují, že i jejich práce je velmi nebezpečná a peníze navíc si zaslouží. U čtenářů TN.cz ovšem městští policisté zastání příliš nenašli.

Led začíná slábnout a hrozí riziko utonutí
10.02.

VIDEO: Led začíná slábnout a hrozí riziko utonutí. Největší nebezpečí je na přehradách

Kvůli oblevě teď velmi důrazně varují vodohospodáři před vstupem na zamrzlé vodní plochy. Varování platí například na celé Jižní Moravě. Nejvíce nebezpečné jsou v těchto dnech přehrady.

Prásk.tv píše:

Horký nápoj
čtěte o tématu riziko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Žena z Jihlavy napadla městské strážníky
aktualizováno 09.02.
Válka policajtů?

Strážníci chtějí stejné rizikové příplatky jako policisté. Uspějí?

Mezi strážníky a ministerstvem práce a sociálních věcí začal boj o peníze. Přesněji o výši příplatků za riziko. Podle ministryně Jany Maláčové nepodstupují strážníci takové riziko, jako jejich státní kolegové a tak prý nemají nárok na stejný příplatek. To ale strážníci odmítají a tvrdí, že i oni jsou často v ohrožení života.

Varovné příznaky infarktu
08.02.
Rizikové období

Infarktů v zimě přibývá! Proč to tak je a jak ho poznat? PŘÍZNAKY

Lékaři dlouhodobě varují, že ne v létě, ale v zimě přibývá infarktů. Může za to chladné počasí, kvůli němuž se zužují cévy, aby teplo zbytečně neunikalo z těla. Přečtěte si, jak infarkt poznat, když přijde na nejhorší.

Děti s hračkami
06.02.
varování čoi

V obchodech objevili hračky plné chemie! Způsobuje i neplodnost

Plastové hračky plné chemie objevili na trhu v rámci mezinárodní akce kontroloři České obchodní inspekce (ČOI). Obsahovaly především velké množství ftalátů, které mohou vážně poškodit zdraví. Mimo jiné způsobují i neplodnost.

Huawei
aktualizováno 17.12.
kybernetické ohrožení

Úřad varuje před telefony Huawei. "Špionáž" řeší i vláda a armáda

Český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnes vydal varování před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei Technologies a ZTE Corporation. Používání těchto prostředků podle úřadu představuje bezpečnostní hrozbu. Úřad to dnes uvedl na svém webu. Problém už řeší i politici

Požár haly v pražské Písnici - 58
aktualizováno 10.12.
jednání s odbory

Hasiči si brzy polepší, měli by dostat větší příplatek za riziko

Hasiči budou dostávat od ledna vyšší příplatky za riziko. Polepší si o dva tisíce na 5 600 korun. Dohodli se na tom zástupci Generálního ředitelství hasičů s odbory.

E-shop
aktualizováno 27.11.
VAROVÁNÍ před vánoci

Nakupujete přes e-shopy? Těmto se obloukem vyhněte, varuje ČOI

Chcete koupit svým bližním na svátky něco pěkného? Dávejte si pozor, ze kterých webových stránek objednáváte! Česká obchodní inspekce (ČOI) neustále aktualizuje seznam rizikových e-shopů, které vás mohou připravit o peníze.

Facebook
28.09.
Bezpečnostní díra

Padesát milionů účtů v ohrožení! Na Facebook udeřili hackeři

Společnost Facebook v pátek oznámila, že v tomto týdnu odhalila prolomení bezpečnosti, které se týká téměř 50 milionů uživatelských účtů. Průlom, který umožňoval hackerům krást účty, je už opravený.